Barselona Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/barselona Panele.lt - Įžymybių gyvenimas, mados, grožio ir stiliaus patarimai, proto ir širdies klausimai, horoskopai Fri, 07 Feb 2025 07:39:07 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.2 https://panele.lt/wp-content/uploads/2024/04/Panele-icon-logo-60x60.png Barselona Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/barselona 32 32 230032671 Konstantinas Lilas – Barselona https://panele.lt/dainu-zodziai/konstantinas-lilas-barselona Fri, 07 Feb 2025 07:39:06 +0000 https://panele.lt/?p=134090 Konstantinas Lilas - Barselona. Dainos žodžiai ir oficialus video klipas.

The post Konstantinas Lilas – Barselona appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Konstantinas Lilas – Barselona. Dainos žodžiai ir oficialus video klipas.

Vaizdo įrašas:


Dainos žodžiai:

Jūs visad buvot teisūs
Čia viskas išgalvota
Mes tik išgalvoti

Jūs visad buvot teisūs
Čia viskas išgalvota
Išgalvoti mes

Hey
Ėjom, kaip tu?
Ar jau ramu?
Kol tavęs nebuvo
Išgalvojau eilių tau
Tau pasirodė, kad tu ne sketch’as mano juodrašty
Sugalvojom patys, kad kalbėsimės po tuščiais
Sutapo taip zujam kaip Vilnius rugsėjį taip sutapo
Nekeliam pasibjaurėjimo vienas kitam

Tarp Riešės ir Barselonos
Svetimus norus užpūst
Jie buvo teisūs
Jie sugalvojo mus

Leisk man atspėti
Sekantį tavo žodį
Mintis, pinkodus, norus
Priežastis, grožį

Kiek tu man kainuosi dar
Apvyniok stop juostom gal
Užrakink backstage
Kiek gyvenimo tu man kainuosi
Kol pripažinsiu, kad aš namuose
Visa kita kaip nors
Sugalvosim

Jūs visada buvote teisūs
Visad buvot teisūs jūs
Čia viskas išgalvota
[Mes tik išgalvoti
Niekas nėra tikra
Jūs visada buvote teisūs
Visad buvot teisūs jūs
Čia viskas išgalvota
[Išgalvoti mes]

The post Konstantinas Lilas – Barselona appeared first on PANELĖ.

]]>
134090
Lyg Dainų šventėje svetur: kuriose šalyse galima patekti į tikrą muzikos fiestą? https://panele.lt/kas-naujo/lyg-dainu-sventeje-svetur-kuriose-salyse-galima-patekti-i-tikra-muzikos-fiesta Mon, 15 Jul 2024 07:01:01 +0000 https://panele.lt/?p=111930 Lietuviai nuo seno garsėja kaip daininga tauta, o jos šimtmetį mininčios Dainų šventės tradicijos žavi ne tik tautiečius, bet ir užsienio svečius. Vis tik tautiečiai mėgsta dalyvauti ne tik savuose festivaliuose ir šventėse, tačiau mielai apsilanko ir kitose šalyse vykstančiuose muzikos renginiuose.

The post Lyg Dainų šventėje svetur: kuriose šalyse galima patekti į tikrą muzikos fiestą? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Lietuviai nuo seno garsėja kaip daininga tauta, o jos šimtmetį mininčios Dainų šventės tradicijos žavi ne tik tautiečius, bet ir užsienio svečius. Vis tik tautiečiai mėgsta dalyvauti ne tik savuose festivaliuose ir šventėse, tačiau mielai apsilanko ir kitose šalyse vykstančiuose muzikos renginiuose.

„Pastebime, kad svetur išsiruošę tautiečiai nori kuo daugiau įvairesnių pramogų, pagal tai kartais net planuoja savo atostogas. Vietinės tradicijos itin puoselėjamos ir lietuvių pamėgtose atostogų šalyse, kasmet daugybė švenčių bei festivalių vyksta Turkijoje, Italijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Bulgarijoje, Kipre. Tad poilsiautojai mielai paplūdimio atostogas paįvairina ir apsilankymu įvairiuose šių šalių renginiuose“, – sako Sigita Vaitelė, „Tez Tour“ produkto vadovė.

Kelionių organizatoriaus atstovė pristato renginius, kuriuos keliautojams siūlo aplankyti dar šiais metais ir taip susipažinti su svečių šalių vietine kultūra.

Barselonoje – pažintis su katalonų kultūra

Vienos giliausių festivalių tradicijų – Katalonijos sostinėje Barselonoje. Čia vidurvasarį, 1929 metais pastatytame antikinio graikiško stiliaus teatre prasideda pusantro mėnesio trunkantis festivalis „Grec de Barcelona“. Kiekvieną vakarą – vis kitas teatro, šokių ar muzikinis pasirodymas.

O didžiausia fiesta Barselonoje vyksta rugsėjo pabaigoje, kai miesto gatvėse prasideda dar XIX amžiaus antroje pusėje pirmąkart surengta La Merce šventė. Savaitę trunkantis festivalis kasmet sutraukia apie kelis milijonus žmonių ir pristato katalonų kultūrą per gatvėje vykstančius paradus, koncertus, mitinius personažus ir nuolatinį būgnų mušimą. Iš viso suskaičiuojama apie 600 nemokamų renginių, o įspūdį sustiprina iš žmonių statomi gyvi bokštai.

Madeira kviečia į tarptautinį folkloro festivalį

Norintys prisiliesti prie vietinių tradicijų, turėtų atkreipti dėmesį į Madeirą. Rugpjūčio pabaigoje šioje Portugalijos saloje prasideda tris savaites trunkantis Ponta do Sol festivalis, suburiantis įvairius muzikos, sporto ir kitus renginius bei puoselėjantis vietines tradicijas.

Ne veltui svarbi šios šventės dalis – tarptautinis folkloro festivalis, pripildytas ne tik muzikos, dainavimo, bet ir vietiniams itin svarbių šokių. Pastariesiems įtakos turėjo tiek europietiški, tiek ir arabiški elementai, todėl išsivystė itin savitas jų stilius. Tad išvysti ar patiems išmėginti vietinius šokius viešint Madeiroje – tiesiog būtina.

Madeira

Turkijos vietinės kultūros pristatymas šokių ir dainų festivalyje

Kaip ir Ispanijoje bei Portugalijoje, muzikos pilna ir Turkijoje. Pavyzdžiui, lietuvių pamėgtame Antalijos kurorte šiemet spalio 2–6 dienomis bus suorganizuotas tarptautinis šokių ir dainų festivalis „Turkijos rojus“. Šiuo įvairiuose miesto vietose vykstančiu festivaliu siekiama parodyti Antaliją kaip vieną geriausių vietų muzikos festivaliams ir per muziką bei dainas suburti skirtingas kultūras kartu.

„Tai puikus pavyzdys, kaip nuvykus į kitą šalį galima ją pamatyti visai kitokiomis akimis, pajusti ir geriau susipažinti su jos kultūra. Tai neabejotinai įneša papildomų spalvų ir į pačią išvyką bei palieka neišdildomus prisiminimus“, – dalijasi „Tez Tour“ atstovė.

Bulgarija – būtina stotelė melomanams

Viena geriausių krypčių vasarą melomanams – Bulgarija. Nuo birželio iki pat rugsėjo Varnoje vykta tarptautinis, pirmąkart dar 1926 metais suorganizuotas klasikinės muzikos festivalis. O liepą senojoje šalies sostinėje Veliko Tirnove prasideda kelis mėnesius trunkantis festivalis „Amžių scena“, kuris po atviru dangumi suburia klasikinės muzikos, operos ir baleto pasirodymus į puikiai jiems tinkančią Carevezo tvirtovę.

Tačiau tai – dar ne viskas. Dabartinėje šalies sostinėje Sofijoje liepos pradžioje organizuojamas nemokamas „A to Jazz“ festivalis, kuris sutraukia daugybę vietinių ir užsienio džiazo atlikėjų. Liepą šalyje taip pat vyksta net keli roko festivaliai – Midalidare roko festivalis ir „Roko kalvos“, tad pramogų ras kone kiekvieno muzikos žanro gerbėjas.

Norintys įdomesnių patirčių, rugpjūčio pradžioje Bulgarijoje gali apsilankyti Gelos kaimelyje, kuriame vyksta tarptautinis dūdmaišių festivalis. Kaip ir Škotijoje, taip ir Balkanuose dūdmaišis yra vienas svarbiausių muzikos instrumentų, tačiau skiriasi savo skleidžiamu garsu, tad į konkursą kreipiamas nemažas vietinių dėmesys.

Kretoje skambės roko ir tradicinės muzikos ritmai

Liepos pabaigoje roko gerbėjus pritrauks vienas reikšmingiausių saloje Chanijos roko festivalis. Panašiu laikotarpiu Chanijoje vyksta ir vietinės muzikos lydimos šokių dienos.

O norintys prisiliesti prie vietinės kultūros, gali sudalyvauti Jakintos festivalyje – šis liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje vykstantis renginys apima tiek tradicinius šokius, tiek gyvą muziką, bei sutraukia daugybę vietinių gyventojų ir svečių iš užsienio.

Maljorkoje – galimybė išbandyti vynuogių mūšį

Maljorka turi turtingą muzikinį paveldą, užimantį itin svarbią vietą jos kultūroje. Vietinių fiestų ir švenčių metu netrūksta energingų liaudies šokių, skamba tradicinė dūdmaišių, fleitų muzika.

Jau rugsėjo 12 d. Maljorka minės tradicinę la Diada de Mallorca dieną, kurioje netrūks kultūrinių pasirodymų ir istorinių rekonstrukcijų, o rugsėjo pabaigoje vyks Fira de Llucmajor mugė su tradiciniais šokiais ir amatų pristatymais.

Saloje aktyviai švenčiama ir vynuogių derliaus šventė. Festa des Vermar bus minima Binsaleme mieste rugsėjo pabaigoje. Čia pagerbiamos vietinės vyno gamybos tradicijos, organizuojami įvairūs renginiai, vyno degustacijos ir paradai. O vienas svarbiausių renginio akcentų – vynuogių mūšis, kurio dalyviai įsitraukia į žaismingą kovą. Tokia pramoga, neabejotina, paliks ilgai neblėstantį įspūdį.

The post Lyg Dainų šventėje svetur: kuriose šalyse galima patekti į tikrą muzikos fiestą? appeared first on PANELĖ.

]]>
111930
Nematytoji Barselonos pusė: ką naujo atrasti rekomenduoja ekspertai?  https://panele.lt/laisvalaikis/g-86753-nematytoji-barselonos-puse-ka-naujo-atrasti-rekomenduoja-ekspertainbsp Mon, 15 Apr 2024 08:00:00 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-86753-nematytoji-barselonos-puse-ka-naujo-atrasti-rekomenduoja-ekspertainbsp Barselona – viena patraukliausių atostogų krypčių Europoje, kurią renkasi ir lietuviai. Tai – įdomus ir gyvybingas miestas, tačiau keliaujantys turistai dažnai praleidžia galimybę aplankyti mažiau žinomas vietas ir autentiškas regiono apylinkes. Tad, ką tikrai verta pamatyti?...

The post Nematytoji Barselonos pusė: ką naujo atrasti rekomenduoja ekspertai?  appeared first on PANELĖ.

]]>
Barselona – viena patraukliausių atostogų krypčių Europoje, kurią renkasi ir lietuviai.

Tai – įdomus ir gyvybingas miestas, tačiau keliaujantys turistai dažnai praleidžia galimybę aplankyti mažiau žinomas vietas ir autentiškas regiono apylinkes. Tad, ką tikrai verta pamatyti?

„Katalonijos sostinė Barselona yra viena populiariausių kelionių krypčių. Ji pasižymi išpuoselėtais paplūdimiais, žaliaisiais plotais, turtinga istorija, daugybe pramogų bei autentiška virtuve, todėl kiekvienas keliautojas čia ras veiklų pagal savo poreikius“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Jai antrina ir keturiolika metų gide Barselonoje dirbanti Aurelija Bruzdeilinaitė.

„Barselona alsuoja lengvumu, laisvumu, nerūpestingumu. Jos įvairialypiškumas suteikia galimybę atsipalaiduoti, mėgautis gyvenimu ir atrasti kiekvieną miesto paslaptį, skonį, spalvą. Tai – miestas, kuris įkvepia“, – pasakoja A. Bruzdeilinaitė.

Atraskite neturistines vietas

Vykstant į Barseloną, rekomenduojama aplankyti mažiau žinomas miesto vietas. Tai padės išvengti didelio turistų srauto bei patirti autentišką gyvenimo būdą.

„Barselona – tai lyg nesibaigiantis muziejus po atviru dangumi. Tačiau čia verta aplankyti ne tik žymiausius objektus, tokius kaip Sagrada Familia, La Rambla, Casa Mila ir Casa Batllo, bet ir neturistines vietas. Būtent  jos atskleidžia unikalų miesto charakterį“, – sako I. Aukštuolytė.

Norintiems išvysti kitokį Katalonijos sostinės veidą, gidė A. Bruzdeilinaitė turi keturias rekomendacijas.

#1. Montžuiko kalnas

Čia galima rasti Katalonijos nacionalinį dailės ir Miro muziejų bei kitus žymius kultūrinius objektus.

Montžuiko kalnas pasižymi ir įspūdinga gamta.

Pasivaikščiojimas botanikos sode leidžia pamatyti nuo kalno atsiveriantį Barselonos panoraminį vaizdą.

#2. Šv. Pauliaus ligoninė

Ligoninės pastatų kompleksas yra vienas išskirtiniausių architektūrinių paminklų Barselonoje ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Pastatų fasaduose dominuoja keramika ir aukso spalvų detalės, o interjeras puošiamas įvairiais tapybos ir skulptūrų kūriniais.

#3. Visenso namas

Šis pastatas – vienas iš ankstyvųjų katalonų architekto Antoni Gaudi darbų pavyzdžių.

Namas garsėja ryškiomis spalvomis, įdomiais geometriniais raštais ir įvairių kultūrų, kaip maurų ir azijiečių, elementais.

Objektas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip vienas iš svarbiausių A. Gaudi darbų.

#4. Uždrausto meno muziejus

Tai – šiuolaikinio meno muziejus, kuriame eksponuojami nuo XX a. pradžios sukurti meno kūriniai.

Muziejuje rasite daugybę tapybos, skulptūros, fotografijos ir video meno darbų, taip pat išvysite ir performansą.

Uždrausto meno muziejaus pavadinimą jis gavo ne veltui – čia galima rasti daugelį ekspozicijų, kurios kadaise buvo pašalintos iš parodų dėl cenzūros, kritikos ir visuomenės nepasitenkinimo.

Vienos dienos kelionės iš Barselonos

Barselona yra strategiškai patogioje vietoje, leidžiančioje greitai pasiekti ir kitus žymius Katalonijos objektus.

„Jei Barselonoje atostogaujate savaitę ar ilgiau, būtinai verta pasinaudoti galimybe ir užsisakyti ekskursiją į vienos ar net kelių dienų kelionę po apylinkes.

Išsidėstęs tarp kalnų, pajūrio ir istorinių miestelių, Katalonijos regionas leidžia patirti visą regiono žavesį“, – pataria I. Aukštuolytė.

A. Bruzdeilinaitė ir „Tez Tour“ kelionių ekspertai dalijasi rekomendacijomis, ką verta pamatyti miesto apylinkėse.

#1. Montserato vienuolynas

Benediktinų vienuolyną, esantį ant Šventojo Monserato kalno, kasmet aplanko tūkstančiai piligrimų ir maldininkų iš viso pasaulio.

Tikima, kad nusilenkus čia esančiai garsiajai medinei Juodosios Madonos statulėlei, išsipildo slapčiausi norai.

Čia taip pat atsiveria nuostabus kraštovaizdis, kurį apžiūrėti galima vaikščiojant pėsčiųjų takais arba pakilus funikulieriumi į Šv. Jeronimo viršūnę.

#2. Žirona

Žavingas Katalonijos miestas, įsikūręs į šiaurę nuo Barselonos.

Pasivaikščiojimai po vaizdingus Žironos architektūrinius pastatus, bokštus, Vyskupų rūmus ir Viduramžių katedrą istorijos mėgėjams palieka neišdildomą įspūdį.

Šiame mieste rasite ir geriausiai išlikusį žydų kvartalą Europoje, vis dar dvelkiantį viduramžių dvasia.

#3. Figueres

Tai – garsaus siurrealizmo dalininko Salvadoro Dali gimtinė. Todėl atvykus čia būtina aplankyti jo namus ir muziejų.

Jau iš tolo dėmesį prikausto stogą puošiantys didžiuliai balti kiaušiniai ir ant sienų prilipdytos bandelės.

Tiesa, ten išvysite ir jo piešinius, tačiau skulptūros ir instaliacijos priverčia išsižioti!

#4. Tossa de Mar

Vienas vaizdingiausių Kosta Bravos miestelių, kurį riboja raižyta uolėta pakrantė, nuošalios įlankėlės, traukiančios svajotojus, romantikus ir povandeninių gelmių tyrinėtojus.

Paplūdimyje stūkso ir žymiausias Katalonijos nacionalinis paminklas – tvirtovė Vila Velha.

#5. Kadakėsas

Vaizdingas žvejų pakrantės miestelis, išsiskiriantis savo baltutėlių namų mėlynomis langinėmis.

Kadakėsas yra žinomas dėl bohemiškos atmosferos, kuri kūrybai įkvėpė daugelį menininkų.

Vietiniai Katalonijos skoniai

Ar gali būti kas geriau, nei po ilgos, įspūdžių pilnos dienos, prisėsti jaukioje kavinukės terasoje ir pasimėgauti vietine virtuve?

A. Bruzdeilinaitė sako, kad Katalonijos virtuvė pradžiugins kiekvieno gomurį.

„Tradicinė Katalonijos virtuvė yra įvairi ir turtinga, turinti savitą skonį ir tradicijas.

Vietinė virtuvė išsiskiria paprastumu ir šviežumu, todėl viešint galima pasimėgauti ne tik šviežiomis jūros gėrybėmis, tokiomis kaip žuvis, krevetės, kalmarai, bet ir gardžiais kiaulienos, veršienos ir grybų patiekalais“, – pasakoja gidė.

Tarp tradicinių patiekalų galima rasti kiaulienos dešreles, patiekiamas su baltosiomis pupelėmis, troškintomis kiaulių taukuose (kat. botifarra amb mongetes), troškintas daržoves arba avinžirnius su žarnokais ir kraujine dešra (kat. tripa), aštriomis paprikomis troškintas kiaulių kojas (kat. peus de porc amb bitxo) bei ilgai troškintus kiaulienos arba veršienos žandus (kat. pit danec).

Katalonijos virtuvėje ypač mėgstama naudoti sviestą ir alyvuogių aliejų.

Vienas populiariausių užkandžių regione – česnaku ištrina baltos duonos riekė, užtepta pomidorų padažu ir apšlakstyta alyvuogių aliejumi (kat. pa amb tomaquet).

Smaližiams vertėtų paragauti regiono desertų. Nacionaliniu Katalonijos desertu laikomas kreminis pudingas (kat. crema catalana), primenantis prancūzišką krembriulė su karameline plutele.

Verta išbandyti patiekiamos varškės su medumi desertą (kat. mel i mato) bei saldžią ryžių košę su cinamonu (kat. arros amb llet).

The post Nematytoji Barselonos pusė: ką naujo atrasti rekomenduoja ekspertai?  appeared first on PANELĖ.

]]>
108278
Po skaudžios mylimojo išdavystės atlikėja Shakira palieka Barseloną: „Pradedame naują etapą“ https://panele.lt/kas-naujo/g-79849-po-skaudzios-mylimojo-isdavystes-atlikeja-shakira-palieka-barselona-pradedame-nauja-etapa Mon, 03 Apr 2023 06:13:34 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-79849-po-skaudzios-mylimojo-isdavystes-atlikeja-shakira-palieka-barselona-pradedame-nauja-etapa Kolumbijos atlikėja Shakira jaudinančiais žodžiais atsisveikino su Barselona, kurioje ilgai gyveno. „Šiandien pradedame naują etapą“, – rašė 46-erių žvaigždė instagrame....

The post Po skaudžios mylimojo išdavystės atlikėja Shakira palieka Barseloną: „Pradedame naują etapą“ appeared first on PANELĖ.

]]>
Kolumbijos atlikėja Shakira jaudinančiais žodžiais atsisveikino su Barselona, kurioje ilgai gyveno. „Šiandien pradedame naują etapą“, – rašė 46-erių žvaigždė instagrame.

Ji apsistojo Barselonoje, kad savo vaikams suteiktų stabilumą. Dabar šio stabilumo ji esą ieškos kitame pasaulio krašte. Barselonoje ji išmokusi, kad „draugystė neabejotinai trunka ilgiau nei meilė“, rašė atlikėja.

Shakira daug metų su šeima gyveno Barselonoje. Iki praėjusių metų ji čia su futbolininku Gerardu Piqué, kuris iki karjeros pabaigos 2022 m. lapkritį žaidė „FC Barcelona“ klube, augino vaikus. Pernai pora po 12 metų trukusių santykių išsiskyrė. Popžvaigždė ir futbolo pasaulio čempionas turi du sūnus. Anot Shakiros, ji Barselonoje nuolat gyveno nuo 2015 m.

Dėl kaltinimų mokesčių slėpimu 2022 m. rugsėjį Barselonos teisme oficialiai pradėtas procesas prieš Shakirą. Prokuratūra reikalauja skirti jai iš viso aštuonerių metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę bei 23,8 mln. eurų piniginę baudą. Atlikėjai jai keliamus kaltinimus neigia. Ji kaltinama 2012–2014 metais nesumokėjusi 14,5 mln. eurų mokesčių.

The post Po skaudžios mylimojo išdavystės atlikėja Shakira palieka Barseloną: „Pradedame naują etapą“ appeared first on PANELĖ.

]]>
74410