Gintarė Norutė Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/gintare-norute Panele.lt - Įžymybių gyvenimas, mados, grožio ir stiliaus patarimai, proto ir širdies klausimai, horoskopai Tue, 09 Apr 2024 13:55:38 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.2 https://panele.lt/wp-content/uploads/2024/04/Panele-icon-logo-60x60.png Gintarė Norutė Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/gintare-norute 32 32 230032671 Pokyčių projekto dalyvių pokyčiai: po 3 mėnesių viena iš merginų pasikeitė kardinaliai! https://panele.lt/uncategorised/g-4448-pokyciu-projekto-dalyviu-pokyciai-po-3-menesiu-viena-is-merginu-pasikeite-kardinaliai Mon, 08 May 2017 10:22:24 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-4448-pokyciu-projekto-dalyviu-pokyciai-po-3-menesiu-viena-is-merginu-pasikeite-kardinaliai Tris mėnesius sveikatingumo klubuose IMPULS sportavusios pokyčių projekto Sportas keičia! dalyvės Gintarė Norutė ir Justė Stančikaitė parodė neįtikėtinus atkaklaus darbo rezultatus....

The post Pokyčių projekto dalyvių pokyčiai: po 3 mėnesių viena iš merginų pasikeitė kardinaliai! appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Tris mėnesius sveikatingumo klubuose IMPULS sportavusios pokyčių projekto Sportas keičia! dalyvės Gintarė Norutė ir Justė Stančikaitė parodė neįtikėtinus atkaklaus darbo rezultatus.

Nors pagrindinis treniruočių tikslas buvo sutvirtėjusios ir padailėjusios kūno formos, merginos džiaugiasi ne vien tuo. Universitete studijuojančios pokyčių projekto dalyvės pripažįsta, jog treniruotės sveikatingumo klube IMPULS ir sveika mityba padėjo joms siekiant geresnių mokslinių rezultatų, grąžino motyvaciją ir pagerino miego kokybę. Pakitęs atvaizdas veidrodyje bei užplūdusios teigiamos emocijos – tik dalis merginas aplankiusių pokyčių. Štai, ką įmanoma pasiekti per tris mėnesius!

Gintarės pokytis – 10 ištirpusių kilogramų!

Projekte kūno masę sumažinti siekusi Gintarė teigia net pati nesitikėjusi tokių stulbinančių rezultatų. Gintarė su trenerio Artūro Malovo pagalba numetė daugiau nei 10 kilogramų ir gali pasigirti sutvirtėjusiu kūnu. Mergina teigia besijaučianti puikiai ir tikina net ir pasibaigus projektui toliau intensyviai sportuosianti. Gintarė sako, jog sportas tapo jos gyvenimo dalimi, o sporto salė – antrais namais, kuriuose jaučiasi jaukiai. Pokyčių dalyvę treniravęs sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras teigė, jog Gintarei viso projekto metu netrūko ryžto ir užsidegimo sportuoti. Mergina sąžiningai vykdė trenerio paskirtas rekomendacijas ir reagavo į pastabas. „Disciplina ir ryžtas padeda merginai siekti trokštamų rezultatų. Labai tikiuosi, jog ir pasibaigus projektui pokyčių dalyvė liks ištikima aktyviam gyvenimo būdui“, – teigė kalbintas treneris.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
K. Pansevič, A. Ufarto, D. Pipo nuotr.

Gintarė atvira – treniruočių metu ji neišvengė klaidų, tačiau būtent jos ir paskatino merginą nesustoti ir siekti geresnių rezultatų. Šiuo metu Gintarė džiaugiasi ne tik sumažėjusia krūtinės, liemens, klubų bei rankų apimtimi, bet ir energingesne savijauta, tvirtesne laikysena bei sugrįžusia motyvacija. Nors merginos siekis pojekte buvo sumažinti kūno formas, dar labiau Gintarė džiaugiasi padidėjusiu pasitikėjimu savimi bei tvirtesne valia.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
Instagram nuotr.@gintarelle

Gintarės matmenys projekto pradžioje:

krūtinės apimtis: 116 cm.

liemens apimtis 95 cm.

klubai 123 cm.

Gintarės matmenys projekto pabaigoje:

krūtinės apimtis: 106 cm. (pokytis – 10 cm.)

liemens apimtis 89 cm. (pokytis – 6 cm.)

klubų apimtis 116 cm. (pokytis – 13 cm.)

Džiaugiasi tvirtesne nugara

Nors projekte kūno masę siekusios padidinti Justės rezultatai nėra tokie kardinalūs, mergina džiaugiasi padidėjusia krūtinės, liemens bei klubų apimtimi ir išvystytais nugaros raumenimis. Anot merginos, ją džiugina ir sugrįžęs veiklumas bei pagerėjusi miego kokybė. Justė teigia, jog per šiuos tris mėnesius ne tik išsiugdė sveikos gyvensenos principus, bet ir suvokė sporto naudą. „Maniau, jog mano fizinis pasirengimas nėra prastas. Deja, klydau. Vos pradėjusi sportuoti suvokiau, jog tobulėti tikrai yra kur“, – teigė mergina. Gintarę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Marius Bartusevičius savo ruožtu teigė, jog finaliniai projekto rezultatai jį džiugina. „Sutvirtėjo Justės kūnas, ypač – rankų bei nugaros raumenys. Mergina tapo energingesnė, veiklesnė, pastebiu, jog su kiekviena treniruote turėdavo vis daugiau motyvacijos“, – teigė Marius.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
K. Pansevič nuotr., D. Pipo nuotr.

Justės matmenys projekto pradžioje:

krūtinė 76 cm.

liemuo 63 cm.

klubai 87 cm.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Domantas Pipas

Justės matmenys šiuo metu:

krūtinė 79 cm. (pokytis + 3 cm.)

liemuo 67 cm. (pokytis + 4 cm.)

klubai 93 cm. (pokytis + 6 cm.)

D. Pipo nuotr.

Atkakliai dirbusios merginos pasiekė trokštamų rezultatų. Dėkojame sveikatingumo klubo IMPULS treneriams Artūrui Malovui ir Mariui Bartusevičiui už kantrybę, o merginoms linkime ir toliau nesustoti domėtis sveika gyvensena bei rūpintis savo kūnu!

The post Pokyčių projekto dalyvių pokyčiai: po 3 mėnesių viena iš merginų pasikeitė kardinaliai! appeared first on PANELĖ.

]]>
91512
Apšilimo bei tempimo pratimai – ar jie būtini kiekvienai treniruotei? https://panele.lt/uncategorised/g-4478-apsilimo-bei-tempimo-pratimai-ar-jie-butini-kiekvienai-treniruotei Mon, 08 May 2017 09:44:31 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-4478-apsilimo-bei-tempimo-pratimai-ar-jie-butini-kiekvienai-treniruotei Daugelio teigimu, raumenų apšilimas ir tempimas privalo būti neatsiejama kiekvienos aktyvios fizinės veiklos dalis. Deja, nemažai sportuojančiųjų tinkamai neįvertina šių sportinių pratimų naudos bei būtinybės ir paprasčiausiai jas praleidžia. Sporto profesionalų, IMPULS sveikatingumo klubų trenerių Mariaus ir Artūro teigimu, apšilimo pratimai yra būtinybė, o štai tempimo pratimai turi būti skiriami kiekvienam individualiai....

The post Apšilimo bei tempimo pratimai – ar jie būtini kiekvienai treniruotei? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Daugelio teigimu, raumenų apšilimas ir tempimas privalo būti neatsiejama kiekvienos aktyvios fizinės veiklos dalis. Deja, nemažai sportuojančiųjų tinkamai neįvertina šių sportinių pratimų naudos bei būtinybės ir paprasčiausiai jas praleidžia. Sporto profesionalų, IMPULS sveikatingumo klubų trenerių Mariaus ir Artūro teigimu, apšilimo pratimai yra būtinybė, o štai tempimo pratimai turi būti skiriami kiekvienam individualiai.

Pokyčių projekto „Sportas keičia!“ dalyvės, studentės Gintarė ir Justė teigia, jog prieš prasidedant projektui buvo susipažinusios su apšilimo bei tempimo pratimų subtilybėmis, tačiau savarankiškai sportuodamos niekuomet neskirdavo jiems didelės reikšmės. Pasiteiravome, kokius apšilimo pratimus merginoms rekomenduoja treneriai ir ar iš tiesų tempimo pratimai yra kiekvienos treniruotės būtinybė.

Be apšilimo pratimų treniruotės neįsivaizduoja

Pirmoji projekto dalyvė Gintarė teigia nemananti, jog be tinkamo apšilimo galima atlikti produktyvią bei efektyvią treniruotę. Mergina prisipažįsta, jog apšilimo pratimai vieni mėgstamiausių, mat paruošia intensyviam darbui ir puikiai nuteikia psichologiškai. ,,Žinau, jog apšilimas yra naudingas organizmui, nes jis paruošia kūną, apšildo raumenis, padidina širdies ritmą, paskatina aktyvesnę kraujotaką o visa tai leidžia kūnui efektyviai reaguoti į gaunamus nervinius signalus atliekant treniruotę“ , – teigia mergina. Prakalbus apie tempimo pratimus, Gintarė teigė paisanti trenerio rekomendacijų neatlikti tempimo pratimų. Mergina teigia, jog sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras jau pačioje projekto pradžioje įspėjo apie apšilimo pratimų svarbą bei naudą, o jos atveju tempimo pratimų atlikti nerekomendavo, nes jų atlikti nėra būtinybės. Vis dėlto mergina teigia treniruotės pabaigoje atliekanti keletą tempimo pratimų, nes tuomet visas kūnas atsipalaiduoja, be to, tempimo pratimai padeda išvengti treniruočių metu dažnai pasitaikančių traumų, tokiu būdu yra apsaugomas organizmas. ,,Manau, jog apšilimo pratimai yra būtinybė, o tempimo pratimai yra pritaikomi kiekvienam individualiai, tad mano atveju atlikti tempimo pratimus nėra didelės būtinybės”, – teigė mergina. Vis dėlto mergina teigia pabaigusi treniruotę kiek pavaikštanti, nuraminanti kvėpavimą. Šis būdas jai padeda persiorientuoti iš aktyvios veiklos į pasyvią.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
DELFI / Domantas Pipas

Tempimo pratimų būtinybė – ne kiekvienam

Gintarę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras teigia, jog apšilimo bei tempimo pratimai svarbūs siekiant ir sumažinti kūno masę, ir ją padidinti. ,,Gintarė apšilimo metu atlieka žemo intensyvumo aerobinį krūvį. Jeigu reikia, mergina papildomai atlieka dinaminius pratimus – pavyzdžiui, įvairūs mostus rankomis, kojomis, sukamuosius judesius ir t. t.“ , – teigia Artūras. Svarbiausia, anot sporto profesionalo, jog apšilimo metu atliekami pratimai buvo atliekami nesustojant ir nesiilsint – tik tokiu būdu yra pagerinama kraujotaka, o organizmas yra nuteikiamas treniruotei. Ar tempimo pratimai Gintarės atveju tokie pat svarbūs kaip ir apšilimo? Trenerio teigimu, Gintarei didelės būtinybės atlikti tempimo pratimus nėra, mat gana žemo intensyvumo sportinis režimas nėra didelis veiksnys pasireikšti raumenų sutrumpėjimui, o atsigavimas po treniruotės įvyksta greitai ir neatlikus tempimo pratimų. ,,Be to, žmonėms su antsvoriu dažnai būdingas pakankamai didelis mobilumas. Gintarės atvejų treniruočių ciklo metu dar buvo matomas labai mažas raumenų tonusas, todėl nebuvo prasmės atlikti tempimo pratimus, kurie galėjo sumažinti tonusą dar labiau“ , – teigia Artūras. Vis dėlto treneris pripažįsta, jog pabaigus treniruotę kiekvienam reikia atsipūsti, nuraminti kvėpavimą, kiek pailsėti, o ne iš karto keliauti iš sporto salės.

Tempimo pratimai – vieni mėgstamiausių

Kadangi antroji projekto dalyvė Justė prieš prasidedant projektui aktyviai nesportavo, anksčiau mergina nebuvo įvertinusi apšilimo pratimų teikiamos naudos. ,,Kuomet sportuodavau viena namuose, neskirdavau daug dėmesio apšilimui ir gana dažnai iš karto pereidavau prie įvairioms kūno vietoms tobulinti skirtų pratimų“ , – savo patirtį pasakoja Justė. Anot merginos, pradėjusi sportuoti kartu su IMPULS sveikatingumo klubų treneriu Mariumi, pokyčių dalyvė suprato, koks naudingas organizmui yra apšilimas. Anot jos, būtent apšilimas paruošia organizmą tikrai treniruotei, nes jo metu raumenys apšyla ir yra pasirengę didesniam sportavimo intensyvumui. Be to, Marius Justę įspėjo, jog praleidus apšilimą, didėja raumenų patempimo galimybė. Justė teigia, jog dažniausiai apšyla treniruodamasi ant elipsinio treniruoklio arba dviračio. Apšilimui mergina skiria dešimt minučių, o vėliau pereina prie tos dienos paskirtų sporto pratimų. Anot merginos, apšilimas ne tik suaktyvina raumenų darbą, bet ir pagerina nuotaiką, teigiamai nuteikia tolimesnei sporto treniruotei. Justė teigia gavusi trenerio Mariaus rekomendacijas atlikti tempimo pratimus, mat jos atveju tempimo pratimai būtini raumenų lankstumui. Anot Justės, tai – jos mėgstamiausi pratimai, mat jie ne tik atpalaiduoja raumenis, sulėtina kvėpavimą, bet ir leidžia padidinti lankstumą, o tai – vienas iš svarbiausių Justės siekių sportuojant.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Karolina Pansevič

Atliekant tempimo pratimus būtina įvertinti taisyklingumą

Justę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Marius teigia, jog apšilimo pratimų svarba sportuojančiam žmogui didžiulė. Marius tikina savo klientams, kaip ir Justei, akcentuojantis apšilimų naudą ir nurodantis optimaliausius apšilimo variantus. Konkrečiai Justei apšilimą rekomenduoju daryti atsižvelgiant į treniruotės specifiką. Jei tai kojas stiprinanti treniruotė, tuomet Justė apšyla mindama stacionarų dviratį, turintį mechaninę apkrovą, jei tai nugarą stiprinanti treniruotė, tuomet naudojamas irklavimo treniruoklis ir t.t.“ , – pasakoja Marius. Anot trenerio, lygiai taip pat, kaip ir apšilimo pratimai, svarbūs ir tempimo pratimai, kurie ne tik gerina audinių elastingumą, mažina raumenų įtampą, didina lankstumą, bet ir spartina kraujotaką. ,,Treniruodamiesi su Juste visuomet atliekame tempimo pratimus tai raumenų grupei, kurią tą dieną treniravome. Taip normalizuojama sąnarių judesių amplitudė bei gerinama raumenų kraujotaką. Be to, tempimo pratimai apsaugo nuo traumų sekančioje treniruotėje“ , – teigė Marius. Tiesa, sportuojantiems namuose Marius pataria pasitarti su profesionalu, pavyzdžiui, treneriu ar kinezaterapeutu, kurie padės tinkamai įvertinti tempimo pratimų atliekamą efektyvumą. Netinkamai atlikus tempimo pratimus gali kilti diskomfortas ar net stiprus skausmas, todėl būtina įsitikinti, ar tempimo pratimai, kaip ir visi kiti sporto pratimai, atliekami taisyklingai.

Marius Bartusevičius
Marius Bartusevičius
DELFI / Karolina Pansevič

Apšilimo bei tempimų svarbą įrodantys teiginiai

1. Apšilimas – būtina treniruotės dalis. Jį privalu atlikti nepaisant treniruotės rūšies. Apšilimas turėtų trukti nuo dešimties iki trisdešimties minučių. Apšilimas sumažina susižalojimo riziką bei pakelia pulsą. Pulso pakėlimas gyvybiškai svarbus, mat padidinus pulsą spartinama krajotaka, o raumenys sušyla.

2. Apšilimo pratimų yra daugybę, reikia pasirinkti tinkamus bei labiausiai mėgiamus. Tai gali būti įvairūs mostai rankomis, kojomis, sukamieji judesiai, cirkumdukcija ir t. t. Svarbiausia, kad visi pratimai būtų atliekami be sustojimų, staigiai judant. Sporto salėje puiku apšilti bėgant ant bėgtakio, minant dviratį, sportuojant ant elipsinio treniruoklio.

3. Apšilimo rūšys dar yra skirstomos į bendrąsias bei specialiąsias. Kiekvieno žmogaus individualus pasirinkimas, kokią apšilimo rūšį rinktis. Bendrasis apšilimas apima kardio pratimus (greitą ėjimą, bėgimą), o specialusis apšilimas apima artimus būsimai fizinei veiklai pratimus. Nors apšilimas būtinas tiek prieš intensyvią, tiek ir ne prieš tokią intensyvią sportinę veiklą, pramankšta svarbesnė prieš daug jėgos reikalaujančias treniruotes.

4. Tinkamas tempimas lygiai toks pats svarbus kaip ir apšilimas. Nors daugelis po treniruotės skuba namo, būtina nepamiršti, jog raumenis būtina išjudinti po aktyvios sportinės veiklos, jog kūnas sugrįžtų į ramią būseną. Šių pratimų atlikimo laikas vyrauja nuo dešimties iki dvidešimties minučių. Tempimo pratimai apsaugo nuo raumenų skausmo ir pagerina sportinius rezultatus.

5. Tempimo metu svarbus kvėpavimas – būtina kvėpuoti ritmingai. Reikia neskubėti, temoti raumenis kiek sulaikant kvėpavimą, jei pajaučiamas nedidelis diskomfortas, būtina sustoti. Jei raumenų tempimo metu jaučiamas skausmas, reikėtų sustabdyti tempimo pratimų atlikimą. Sporto profesionalai teigia, jog kai kuriais atvejais tempimo pratimai nėra aktualūs, vis dėlto daugumoje sporto šakų jie

The post Apšilimo bei tempimo pratimai – ar jie būtini kiekvienai treniruotei? appeared first on PANELĖ.

]]>
91520
10 teigiamų dalykų, kuriuos suteikia sportas https://panele.lt/uncategorised/g-4506-10-teigiamu-dalyku-kuriuos-suteikia-sportas Mon, 08 May 2017 06:38:51 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-4506-10-teigiamu-dalyku-kuriuos-suteikia-sportas Baigiantis sveikatingumo klubo IMPULS organizuojamam projektui „Sportas keičia!“ projekto dalyvės Gintarė Norutė bei Justė Stančikaitė pasidalino išgyvenimais pradėjus gyventi aktyvų gyvenimo būdą. Abi merginos tvirtina ne tik pajutusios teigiamas emocijas, padidėjusį energingumą, veržlumą, bet ir atradusios didesnę motyvaciją....

The post 10 teigiamų dalykų, kuriuos suteikia sportas appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Baigiantis sveikatingumo klubo IMPULS organizuojamam projektui „Sportas keičia!“ projekto dalyvės Gintarė Norutė bei Justė Stančikaitė pasidalino išgyvenimais pradėjus gyventi aktyvų gyvenimo būdą. Abi merginos tvirtina ne tik pajutusios teigiamas emocijas, padidėjusį energingumą, veržlumą, bet ir atradusios didesnę motyvaciją.

Vis svarstai, kodėl turėtum pradėti sportuoti? Merginų patirtis rodo, jog pradėti reikėtų tuoj pat, nes sportas ne tik gražina kūno linijas, bet ir sugrąžina dvasinę pusiausvyrą ir net gerina mokslinius rezultatus. Tvirtesnis kūnas, aukštesni balai bei aplinkinių komplimentai – ar dar yra argumentų, kodėl reikia pradėti sportuoti?

Projekte kūno formas padidinti siekusi studentė Gintarė Norutė teigia labiausiai besidžiauginti pakitusiomis kūno formomis – jos ir buvo pagrindinis tikslas dalyvaujant projekte. Vis dėlto merginą taip pat džiugina ir kiti veiksniai, atsiradę pradėjus propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Gintarės teigimu, vienas didžiausių pliusų – padidėjusi motyvacija. Mergina įvardina dar keturis teigiamus dalykus:

1. Didesnė motyvacija atlikti kasdieninius darbus. „Sportas man be galo pasitarnavo mokslinėje srityje. Tapau kur kas atsakingesnė, lengviau susikoncentruoju, tapo kur kas lengviau atlikti kasdieninius darbus, taip pat namų ruošą. Pastebėjau, jog moksliniai rezultatai tapo geresni, nes jaučiuosi gyvesnė, žvalesnė, lengviau sekasi mokytis, neapima mieguistumas. Taip pat tapau drąsesnė atsakinėjant prieš auditoriją“

2. Sugėbimas pamilti save su visais trūkumais. „Kai tik pamilsti save tokį, koks esi, su visais trūkumais bei netobulumais, yra kur kas lengviau siekti geresnio aš. Sportas man padėjo pamilti savo kūną, kasdien žvelgiant į veidrodį aš mačiau pokyčius ir tai mane be galo džiugina“

3. Teigiamos emocijos. „Treniruočių metu teigiamų emocijų pasisėmiau be galo daug, jas man suteikė tiek sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras Malovas, tiek kiti sportuojantys. Be to, gerėjo nuotaika, tapau kur kas energingesnė. Pastebėjau, jog anksčiau užplūsdavusios neigiamos mintys manęs nebeaplanko“

4. Artimųjų komplimentai. „Gražėjant kūno formoms, sulaukiau komplimentų tiek iš artimųjų, tiek iš pažįstamų. Džiugu, jog atkaklus darbas sporto salėje yra teigiamai įvertinamas. Viliuosi ir toliau siekti sportinių rezultatų ir sulaukti dar daugiau komplimentų, kurie paglostys širdį“

5. Pagerėjusi sveikata. „Pradėjus sportuoti kaipmat pajaučiau sveikatos pagerėjimą. Dingo nemiga, nebesijaučiu tokia mieguista, nes praėjau eiti anksčiau miegoti, po treniruotės jausdavausi maloniai pavargusi. Taip pat pastebėjau, jog mano laikysena tapo tiesesnė, dingo nugaros skausmai, be to, nebejaučiu diskomforto nugaros srityje. Pradėjus tinkamai maitintis, dingo skrandžio skausmai, taip pat neliko diskomforto pilvo srityje “

Projekte kūno formas padidinti bei sutvirtinti siekusi studentė Justė Stančikaitė teigia, jog labiausiai ją žavi ne pakitusios kūno formos, o padidėjęs energingumas bei sportinis pasiruošimas.

1. Padidėjęs pasitikėjimas savimi. „Nors prieš prasidedant projektui nejaučiau pasitikėjimo savimi stygiaus, pradėjus sportuoti tapau kur kas veržlesnė, labiau pasitikinti savo jėgomis. Pastebėjau, jog tapo kur kas lengviau atlikti kasdieninius darbus, susikaupti ir paprasčiausiai bendrauti“

2. Padidėjęs aktyvumas dienos metu. „Anksčiau, prieš prasidedant projektui, jaučiau padidėjusį mieguistumą, ypač dienos metu, kuomet reikėdavo intensyviai mokytis. Taip pat pradėjau eiti anksčiau miegoti, todėl dienos metu jausdavausi kur kas energingesnė, ne tokia mieguista“

3. Geresnė emocinė būsena.
„Prasidėjus projektui pastebėjau, jog tapau kur kas linksmesnė, optimistiškesnė, man tapo kur kas lengviau susikaupti. Net draugai ir artimieji pastebėjo, jog tapau džiaugsmingesnė, linksmesnė. Taip pat tapo lengviau valdyti emocijas, tapau kur kas ramesnė, sportas mane tinkamai atpalaiduodavo. Anksčiau taip nesijaučiau, dažnai jausdavausi sumišusi, taip pat neretai aplankydavo nerimas“

4. Dingę pečių ir nugaros skausmai. „Kadangi anksčiau skųsdavausi nugaros bei pečių skausmais, pastebėjau, jog pradėjus sportuoti jie sumažėjo, tapo ne tokie aštrūs. Vienas pagrindinių projekto metu pasiektų tikslų – pagrėjusi laikysena, kuri tapo kur kas tiesesnė. Anksčiau jausdavau gana stiprų maudimą pečių srityje, tačiau pritaikius tinkamus pratimus jie dingo. Man tai vienas svarbiausių pasiekimų, nes prieš prasidedant projektui troškau ne tik tvirtesnių kūno formų, bet ir geresnės sveikatos“

5. Geriausias fizinis pasiruošimas per visą laiką. „Prasidėjus projektui naiviai maniau, jog mano sportinis pasiruošimas yra tinkamas. Deja, jis nebuvo labai geras. Tai suvokiau prasidėjus pirmosioms treniruočių savaitėms. Iš pradžių kilo sunkumų atliekant sporto pratimus, greitai pajusdavau nuovargį, jausdavausi išsekusi. Vėliau savijauta vis gerėjo, pajutau jėgų antplūdį“

The post 10 teigiamų dalykų, kuriuos suteikia sportas appeared first on PANELĖ.

]]>
91526
Aktualu besimokančioms: kaip sportas veikia protinę veiklą? https://panele.lt/uncategorised/g-4727-aktualu-besimokancioms-kaip-sportas-veikia-protine-veikla Sat, 22 Apr 2017 21:00:01 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-4727-aktualu-besimokancioms-kaip-sportas-veikia-protine-veikla Ne paslaptis, jog sportas ne tik gerina fizinę būklę, padeda išvengti daugelio ligų, bet ir gerina dvasinę savijautą bei protinę veiklą. Sveikatingumo klubų IMPULS organizuojamo projekto „Sportas keičia!“ pokyčių dalyvės Justė ir Gintarė - paskutiniųjų kursų studentės, todėl šiuo metu merginos ne tik intensyviai sportuoja, bet ir daug protiškai dirba....

The post Aktualu besimokančioms: kaip sportas veikia protinę veiklą? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Ne paslaptis, jog sportas ne tik gerina fizinę būklę, padeda išvengti daugelio ligų, bet ir gerina dvasinę savijautą bei protinę veiklą. Sveikatingumo klubų IMPULS organizuojamo projekto „Sportas keičia!“ pokyčių dalyvės Justė ir Gintarė – paskutiniųjų kursų studentės, todėl šiuo metu merginos ne tik intensyviai sportuoja, bet ir daug protiškai dirba.

Studentės atidžiai planuoja savo dieną ir stengiasi į dienotvarkę įterpti ir mokymąsi, ir sportavimą. Žinoma, neužmirštant poilsio akimirkų. Nors sportas turi daugybę teigiamų aspektų, protinės veiklos gerinimas yra vienas iš tų, kurį daugelis pamiršta. Ar aktyvi fizinė veikla iš tiesų gerina smegenų veiklą? Paklausėme merginų, ar šios jaučiasi produktyvesnės ir našesnės.

Sportas apdovanoja didesniu užsispyrimu

Pirmoji projekto dalyvė Gintarė, paklausta, ar lengva suderinti du dalykus – sportą bei intensyvų mokymosi kursą, atsakė, jog jei labai norima, viskas įmanoma. ,,Pripažinsiu, prasidėjus projektui galvojau, kad bus sudėtinga suspėti, tačiau viskas yra paprasčiau. Nemeluosiu – neretai sudėtinga viską suspėti, nes paskaitos universitete dubliuojasi su treniruote, bet stengiuosi savo dieną suplanuoti taip, jog spėčiau ir pasportuoti, ir pasimokyti“, – pasakoja Gintarė. Anot merginos, paskaitų praleidinėjimu ji nepiktnaudžiauja ir vardan sporto mokslų neaukoja. Džiugu tai, jog Gintarė geba tinkamai planuotis laiką, jog nenukentėtų nė viena sritis. Gintarė pripažįsta, jog intensyviai mokantis būtina sportuoti, mat fizinės veiklos metu yra lavinama protinė koncentracija bei gerinamas dėmesio išlaikymas, o to reikia rašant rašto darbus. Ar Gintarė pastebėjo, jog sportas pagerino jos mokymosi rezultatus? Anot jos, tai labai individualu. ,,Jei žmogus yra motyvuotas mokytis, sportas nieko nekeičia, jis ir toliau sėkmingai mokosi, gauna gerus įvertinimus. Visgi jei žmogui trūksta motyvacijos, jis menkai stengiasi, sportas iš tiesų gali apdovanoti žmogų didesniu užsispyrimu, nes atsiranda daugiau energijos, žmogus tampa veiklesnis, našesnis“, – savo nuomonę dėsto mergina. Kadangi Gintarė šį pavasarį yra motyvuota ne tik gauti puikius įvertinimus universitete, bet ir pasidžiaugti sportiniais rezultatais, studentė džiūgauja, jog šios dvi veiklos sustiprina bei papildo viena kita.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
A. Ufarto nuotr.

Atsiranda entuziazmas atliekant kasdieninius darbus

Gintarę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras džiaugiasi, jog mergina, nors turėdama daugybę darbų universitete, visuomet randa laiko sportui. ,,Moksleiviai ar studentai turėtų žinoti, jog sportas suaktyvina smegenų veiklą ir padeda lengviau sutelkti dėmesį“, – teigia sporto profesionalas. Paklaustas, ar dažnai iš klientų sulaukia pasakymų, jog pradėjus sportuoti pagerėjo dėmesio koncentracija, mąstyti sekasi kur kas greičiau ir efektyviau, Artūras atsakė, jog klientai dažniausiai sportuoti ateina turėdami kitus tikslus. ,,Daugelis jų orientuojasi į kūno formų tvirtinimą ir dailinimą, todėl dažniausia aptarinėjame kūno pokyčius. Vis dėlto klientai neretai pasidžiaugia, jog pradėjus sportuoti tapo aktyvesni, turi daugiau entuziazmo darbe“ , – pasakoja Artūras. Anot trenerio, jo paties ir daugybės sportuojančiųjų praktika rodo, jog po treniruotės protinis darbingumas iš tiesų padidėja, tačiau tai nepritaikoma tuomet, jei prieš treniruotę buvo juntamas fizinis bei protinis nuovargis. Į treniruotę sporto profesionalas pataria ateiti tinkamai pailsėjus.

Gintarė Norutė ir Artūras Malovas
Gintarė Norutė ir Artūras Malovas
A. Ufarto nuotr.

Anksčiau skundėsi prasta dėmesio koncentracija

Antroji projekto dalyvė Justė šiuo metu rašo baigiamąjį studijų darbą bei intensyviai sportuoja sveikatingumo klube IMPULS, todėl laisvo laiko teigia beveik neturinti. Vis dėlto mergina viską suspėja, nes turi puikius laiko planavimo įgūdžius. ,,Pirmą dienos dalį skiriu mokslams ir bakalaurinio darbo rašymui, antrą dalį – treniruotėms. Po treniruočių dažniausiai ilsiuosi, nes būnu pavargusi“, – dienos planą atskleidžia Justė. Mergina teigia, jog prieš prasidedant projektui net nesusimąstė, jog sportas turės tokią didelę įtaką protinei veiklai. ,,Pastebėjau, jog kur kas lengviau susikaupiu, nesu tokia mieguista, tapo lengviau išlaikyti dėmesį. Viliuosi, jog sporto teikiama nauda teigiamai atsilieps ir mokslo rezultatams“, – teigia Justė. Mergina sako, jog anksčiau, kuomet intensyviai nesportavo, būdavo momentų, kai negalėdavo susikaupti, pritrūkdavo pasiryžimo atlikti universitetui skirtas užduotis. Justės teigimu, sportas ne tik suteikia pasitenkinimą kūnu, bet ir praskaidrina nuotaiką – juk sporto metu padidinamas seratonino, endorfinų ir kitų cheminių medžiagų išsiskyrimas. Tai skatina optimizmą visose gyvenimo srityse, o tuo pačiu didina darbingumą.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Karolina Pansevič

Intensyviai mokantis judėti privalu

Sveikatingumo klubų IMPULS treneris Marius gali pasigirti teisės magistro laipsniu ir teigia abejojantis, ar būtų jį pasiekęs, jei ne aktyvi fizinė veikla. ,,Sportas gerina koordinaciją, padeda greičiau sutelkti dėmesį. Pastebėjau, jog sportuojant pagreitėja mąstymas, greičiau priimami sprendimai“, – pasakoja Marius. Anot trenerio, reguliarus sportavimas pagerina atmintį bei reakcijos laiką, o tai labai svarbu atliekant įvairias užduotis ne tik mokykloje, universitete, bet ir darbe. ,,Kol esame jauni, nesusimąstome, kaip svarbu lavinti bei saugoti atmintį. Aktyvi fizinė veikla užtikrina gerą atminties darbą vėlesniame amžiuje ir atitolina senatvę “, – teigia Marius. Sporto profesionalas tikina, jog pasaulyje atlikta daugybę tyrimų, patvirtinančių, jog aktyvia veikla užsiimantys moksleiviai ar studentai demonstruoja geresnius rezultatus mokslo srityje. ,,Jei nuolat sėdite prie knygų ir mokotės, nepamirškite pajudėti – sportuokite, išeikite į lauką pasivaikščioti, pabėgiokite. Tai ne tik sustiprins imuninę sistemą, pagreitins medžiagų apykaitą, bet ir pagerins smegenų veiklą,“ – pataria treneris.

Marius Bartusevičius
Marius Bartusevičius
DELFI / Karolina Pansevič

Neginčijami sporto pliusai, nesusiję su išvaizda:

1. Sportas gerina dėmesio koncentraciją. Sportas lavina susikaupimą, todėl jei skundžiatės dėmesio sutelkimu, prasta koncentracija, patartina bent dvidešimt minučių kasdien pasportuoti. Treniruočių metu yra gerinama smegenų veikla, sugrąžinamas gebėjimas greitai priimti sprendimus, didinama orientacija, aštrinamas mąstymas. Tinkamiausi protinių gebėjimų lavinimui – kardio pratimai bei aerobikos treniruotės.

2. Sportas lavina atmintį. Šiuolaikiniai žmonės, tarp jų ir jaunuoliai, dažnai skundžiasi atminties sutrikimais. Tam, jog atmintis nešlubuotų, būtina reguliariai sportuoti. Sportas padeda išvengti problemų su atmintimi ir tolina senėjimo procesus. Sportas – raktas į ilgaamžiškumą.

3. Sportas gerina finansinę padėtį. Daugelio tyrimų duomenimis, sportuojantys žmonės yra darbštesni, inovatyvesni bei atkaklesni nei tie, kurie nesportuoja. Taip yra todėl, jog sportas skatina pasitikėjimą savo jėgomis, o jis sąlygoja rodyti iniciatyvą darbdaviams, sparčiau siekti užsibrėžtų tikslų bei kopti karjeros laiptais.

4. Sportas tolina nuo depresijos. Emocinių sutrikimų turintiems žmonėms rekomenduojama kasdien sportuoti – sporto metu smegenyse išsiskiria laimės hormonai, o tai padeda kovoje su liūdesiu ar depresija. Be to, pasportavę žmonės jaučiasi kur kas energingesni, atsiranda motyvacija atlikti darbus, kurie anksčiau atrodė nemieli.

5. Sportas saugo nuo odos problemų. Tyrimais įrodyta, jog reguliariai sportuojančios merginos gali pasigirti lygesne bei skaistesne oda. Fizinė veikla spartina kraujotaką, veido odos ląstelės yra linkusios greičiau atsinaujinti, todėl veido oda išlieka sveikesnė. Žinoma, svarbi ir veido odos priežiūra sportuojant – į sporto salę yra patariama keliauti be makiažo, jog sportuojant neužsikimštų poros.

The post Aktualu besimokančioms: kaip sportas veikia protinę veiklą? appeared first on PANELĖ.

]]>
91664
Viskas apie vandenį nuo A iki Z: kiek jo reikia sportuojančiam organizmui? https://panele.lt/uncategorised/g-4959-viskas-apie-vandeni-nuo-a-iki-z-kiek-jo-reikia-sportuojanciam-organizmui Sat, 08 Apr 2017 21:00:01 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-4959-viskas-apie-vandeni-nuo-a-iki-z-kiek-jo-reikia-sportuojanciam-organizmui Daugiau nei 60 procentų mūsų organizmo sudaryta iš vandens, todėl vanduo neabejotinai yra svarbi fizinio kūno dalis. Gyvenant aktyvų gyvenimo būdą, intensyviai sportuojant vandens poreikis padidėja. Vis dėlto mokslininkų versijos dėl vandens gėrimo sporto metu įvairios....

The post Viskas apie vandenį nuo A iki Z: kiek jo reikia sportuojančiam organizmui? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Daugiau nei 60 procentų mūsų organizmo sudaryta iš vandens, todėl vanduo neabejotinai yra svarbi fizinio kūno dalis. Gyvenant aktyvų gyvenimo būdą, intensyviai sportuojant vandens poreikis padidėja. Vis dėlto mokslininkų versijos dėl vandens gėrimo sporto metu įvairios.

Vieni teigia, jog sportuojančiam organizmui būtina pasirūpinti papildomu skysčių vartojimu, kiti tvirtina nemanantys, jog sportuojantis žmogus turi didinti išgeriamo vandens kiekį. Nusprendėme panagrinėti vandens svarbą sportuojančiam organizmui ir sužinoti, kokių vandens gėrimo taisyklių laikosi sveikatingumo klubų IMPULS projekto „Sportas keičia!“ dalyvės Gintarė Norutė bei Justė Stančikaitė. Ar pradėjusios intensyviai sportuoti merginos padidino išgeriamo vandens kiekį ir kokį konkrečiai vandenį renkasi, papasakos pačios projekto dalyvės.

Kliaunasi ypatingu gėrimu

Abi projekte dalyvaujančios merginos prisipažįsta vandenį gėrusios bei mėgusios ir prieš prasidedant projektui. Pirmoji projekto dalyvė, kūno masę norinti sumažinti Gintarė teigia, jog vandens buteliukas ir ji – neišskiriamas duetas. „Vanduo mane lydi visuomet. Man patinka vanduo, nes jis numalšina troškulį, atsigėrusi vandens jaučiuosi energingesnė, sugrįžta darbingumas“, – vandens pliusus vardina studentė. Mergina teigia prieš prasidedant projektui kasdien išgerdavusi du litrus vandens, o šiuo metu intensyviai sportuodama išgeria ir po tris litrus vandens dienos metu. „Tokį kiekį išgeriamo vandens man rekomendavo treneris. Nemeluosiu – iš pradžių išgerti tokį kiekį vandens man atrodė neįveikiama užduotis, tačiau sportuojant natūraliai kyla poreikis gerti vandenį“, – teigia Gintarė. Projekto dalyvė teigia, jog pačių treniruočių metu treneris Gintarei rekomendavo išgerti 1 litrą vandens, todėl mergina atsižvelgia į trenerio rekomendacijas. Tam, jog įprastas vanduo nepabostų, mergina vandenį gardina citrinų sultimis. Tokį gėrimą ji dažniausiai geria rytais, jog pažadintų organizmą bei pagreitintų medžiagų apykaitą. Gintarė trenerio patarimu iš savo mitybos raciono visiškai išbraukė gazuotus gėrimus bei stengiasi nepiktnaudžiauti kava. Mergina pasidalino ir mėgstamo gėrimo receptu, kurį geria kiekvieną rytą vos prabudusi.

Gintarė Norutė ir Artūras Malovas
Gintarė Norutė ir Artūras Malovas
A. Ufarto nuotr.

Gintarės mėgstamas vanduo su citrinomis bei mėtomis:

Ingredientai:

1 litrai tyro vandens

2 citrinos, supjaustytos griežinėliais

3 mėtų lapeliai

Kaip gaminti? Visus ingredientus sumaišyti ąsotyje. Palikite vandenį su citrinomis bei mėtomis pusvalandžiui pastovėti šaldytuve, jog būtų atskleistas citrinų bei mėtų skonis.

Vanduo su citrina bei mėtų lapeliais
Vanduo su citrina bei mėtų lapeliais
Shutterstock

Svarbiausia – reguliarumas

Antroji projekto dalyvė Justė teigia taip pat nepaliekanti namų be vandens buteliuko. Mergina dažniausiai gurkšnoja negazuotą tyrą šaltinio vandenį, o dienos metu ji išgeria nemažai nesaldintos arbatos, bent kelis puodelius per dieną. Kadangi vaisių sulčių, kuriose gausu konservantų, treneris patarė merginai atsisakyti, Justė šiuo metu renkasi vien natūralų vandenį. Jį mergina geria prieš treniruotę, jos metu ir po treniruotės. „Sveikatingumo klubų IMPULS treneris Marius įspėjo, jog sportuojančiam žmogui būtina po sporto atstatyti vandens trūkumą, todėl po intensyvios treniruotės stengiuosi išgerti kiek daugiau vandens“, – pasakoja mergina. Anot Justės, ji vandenį geria reguliariai, mažais kiekiais. Mergina žino, jog treniruočių metu geriant vandenį negalima skubėti, būtina gerti pamažu. „Kadangi treniruotės metu stipriai prakaituoju, todėl prarandu ne tik vandenį, bet ir druskas, todėl po treniruotės dažnai renkuosi aukštos mineralizacijos vandenį, kurį labai mėgstu“, – pasakoja Justė. Jei vanduo pabosta, mergina renkasi vandenį su sveikais priedais. Vienas iš mėgstamiausių Justės gėrimų – vanduo su greipfrutais ir malta ciberžole, kuris šalina iš organizmo toksinus ir suteikia energijos.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Karolina Pansevič

Justės mėgstamas vanduo su greipfrutais ir ciberžole:

Ingredientai:

1 l vandens

1 vnt. greipfuto

1 arbat. šaukštelis maltų ciberžolių

Kaip gaminti? Dideliame ąsotyje sumaišykite ingredientus ir palikite šaldytuve dešimčiai minučių. Jei gėrimas yra pernelyg rūgštus, pagardinkite jį arbatiniu šaukšteliu medaus

Vanduo, greipfrutas
Vanduo, greipfrutas
Shutterstock

Vandens rūšis tokia pati svarbi kaip ir reguliarumas

Justę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Marius tvirtina, jog vandens svarba sportuojančiam organizmui – neginčijama, nes sportuojant su prakaitu pasišalina įvairios naudingos mineralinės medžiagos ir druskos. Jų atsargas papildyti geriausiai padeda natūralūs mineraliniai vandenys. Jam pritaria ir Gintarę treniruojantis Artūras, kuris teigia, jog esant intensyviai fizinei veiklai skysčių praradimas gali būti reikšmingas, galima net dehidratacija. Abu treneriai tvirtina, jog norint, kad treniruočių metu neištiktų dehidratacija, prieš treniruotę derėtų išgerti apie 7 ml vandens kiekvienam kūno kilogramui. Per valandą ar ilgiau trunkančią treniruotę – 10 ml vandens kiekvienam kūno kilogramui. Pasak trenerių, svarbiausia įsidėmėti šiuos skaičius ir stengtis laikytis nurodymų.
Treneris Marius teigia, jog sportuojančiam žmogui reikėtų rinktis paprasčiausią negazuotą vandenį. „Patartina rinktis vandenį, kurio sudėtyje nėra saldiklių. Vandenyje esantys saldikliai sukelia dar didesnį troškulį. Nepatartina vartoti ir izotoninių gėrimų – nors jie gali suteikti energijos, jie nepadeda numalšinti troškulio ir aprūpinti kūno vandeniu“, – patarimus apie vandens gėrimą sporto metu teikia Marius. Anot trenerio, didžiausia klaida, kurią daro sportuojantys žmonės – vienu metu išgeriamas didelis vandens kiekis. Vertėtų vandenį gerti mažais gurkšniais, neskubant, pamažu pildant vandens atsargas. Treneris tikina, jog jis laikosi šios taisyklės ir kasdien nedideliais kiekiais išgeria daugiau nei du – tris litrus vandens, tą patį pataria ir savo klientams.

Marius Bartusevičius
Marius Bartusevičius
Organizatorių archyvas

5 tiesos apie vandens gėrimą sportuojant, kurias verta atsiminti:

1. Norint atgauti sporto metu su prakaitu pašalintas naudingas mineralines medžiagas, būtina gerti natūralų mineralinį vandenį be saldiklių. Saldikliai sukelia dar didesnį troškulį. Geriamų skysčių naudą patariama skaičiuoti pagal jame esančio gryno vandens kiekį.

2. Rytą rekomenduojama pradėti geriant vandenį su citrina. Citrina iš organizmo pašalina toksinus, tonizuoja ir suteikia energijos. Šis gėrimas ne tik greitina medžiagų apykaitą, bet ir padeda išlikti žvaliems dienos metu. Gėrimas ypač tinkamas žmonėms, sportuojantiems ryte.

3. Vandenį verta gerti reguliariai, nedideliais kiekiais. Prieš treniruotę vandens derėtų išgerti kiek mažiau, treniruotės metu skysčius reikėtų vartoti po truputį. Po treniruotės, jei jos metu yra stipriai prakaituojama ir prarandama nemažai mineralų bei druskų, verta gerti aukštos mineralizacijos vandenį.

4. Vienas paprasčiausių būdų patikrinti, kiek vandens reikėtų išgerti treniruočių metu – pasisverti prieš treniruotę ir po treniruotės. Svorio skirtumas bus kartu su prakaitu pašalintų skysčių kiekis. Tokį kiekį vandens reikėtų išgerti ir treniruotės metu.

5. Būtina atminti, jog troškulys – ženklas, jog organizmui trūksta vandens, todėl būtina gerti tada, kai dar nėra troškulio. Troškulys yra simptomas, aiškiai rodantis, jog kūnui trūksta vandens, todėl jis negali veikti pilnu pajėgumi, o tai itin svarbu sportuojančiam organizmui.

The post Viskas apie vandenį nuo A iki Z: kiek jo reikia sportuojančiam organizmui? appeared first on PANELĖ.

]]>
91800
PALYGINKIME! Sportas namuose prieš treniruotes sporto salėje: kas laimi? https://panele.lt/uncategorised/g-5081-palyginkime-sportas-namuose-pries-treniruotes-sporto-saleje-kas-laimi Tue, 04 Apr 2017 13:56:39 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-5081-palyginkime-sportas-namuose-pries-treniruotes-sporto-saleje-kas-laimi Vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kur sportuoti geriau - namuose ar sporto salėje, nėra. Kiekvieno sportuojančio teisė rinktis, ar mankštą atlikti namų sąlygomis, ar keliauti treniruotis į sporto salę. Yra nemažai žmonių, kurie neturi galimybės lankytis sporto klube dėl lėšų arba laiko stokos. Visgi specialistai pripažįsta – treniruotės sporto salėje ne tik efektyvesnės, bet ir saugesnės....

The post PALYGINKIME! Sportas namuose prieš treniruotes sporto salėje: kas laimi? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kur sportuoti geriau – namuose ar sporto salėje, nėra. Kiekvieno sportuojančio teisė rinktis, ar mankštą atlikti namų sąlygomis, ar keliauti treniruotis į sporto salę. Yra nemažai žmonių, kurie neturi galimybės lankytis sporto klube dėl lėšų arba laiko stokos. Visgi specialistai pripažįsta – treniruotės sporto salėje ne tik efektyvesnės, bet ir saugesnės.

Sveikatingumo klubuose IMPULS sportuojančios Gintarė ir Justė jau įsitikino treniruočių sporto salėje efektyvumu. Sportinių rezultatų siekiančios merginos teigia, jog treniruotės sporto salėje neprilygsta sportui namuose, mat sporto klube pokyčių dalyvės sąžiningai atlieka pratimus, nuolat yra pataisomos profesionalių trenerių ir jaučiasi saugios, nes žino, jog visada galės kreiptis pagalbos. Deja, sportuojant namų sąlygomis šie veiksmai nėra užtikrinti. Nusprendėme palyginti treniruotes sporto klube bei sportą namuose – kaip visuomet žiniomis su mumis pasidalins sveikatingumo klubų IMPULS treneriai Artūras bei Marius.

Sporto salėje atrado daugybę galimybių

Pirmoji pokyčių projekto dalyvė Gintarė prieš prasidedant projektui teigė bandžiusi sportuoti namuose. Mergina dar mokykloje lankė aerobikos treniruotes, kiek vėliau atlikdavo treniruotėse išmoktus pratimus ir namuose. Pabodus šioms mankštoms, projekto dalyvė pradėjo informacijos apie treniruotes ieškoti internete. ,,Naršiau ,,YouTube“ kanale, kuriame galima rasti įvairių profesionalių trenerių vedamų treniruočių – nuo trumpų iki ilgesnių. Žinoma, atlikdama pratimus namuose nesitikėjau tokio efekto, kaip sportuodama sporto salėje. Visgi galiu patvirtinti, jog tai puiki alternatyva neturintiems galimybių ar stokojantiems laiko lankytis sporto salėje“, – teigia Gintarė. Kadangi šiuo metu mergina sportuoja 3 – 5 kartus per savaitę, likęs laikas yra skirtas poilsiui, atsigavimui, todėl namuose pokyčių dalyvė savarankiškai nesportuoja. ,,Pakanka ir treniruočių sporto salėje!“, – teigia Gintarė. Mergina tvirtina pasibaigus projektui sportuosianti sporto salėje. Anot merginos, dabar ji sporto salėje jaučiasi kur kas drąsesnė, puikiai žino sporto klubo taisykles bei geba naudotis treniruokliais, taisyklingai atlikti sporto pratimus. ,,Sieksiu dar geresnių rezultatų, nes sportas jau tapo mano gyvenimo dalimi. Nesinori apleisti šios srities, trokštu tobulėti ir pasiekti užsibrėžtus tikslus“, – ryžtingai teigia projekto dalyvė. Ji atvira – kažin, ar kada nors grįš prie treniruočių namuose – nors jos naudingos bei spartinančios medžiagų apykaitą, trokštamo rezultato treniruodamasi namuose mergina teigia nepasieksianti.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
A. Ufarto nuotr.

Namai – vieta, kurios daugelis nesieja su sportu

Gintarę treniruojantis sveikatingumo klubų IMPULS treneris Artūras teigia, jog treniruotės sporto salėje yra kur kas pranašesnės nei sportas namuose. Artūras džiaugiasi, jog Gintarė nepraranda motyvacijos ir toliau noriai keliauja į sporto klubą. ,,Sporto salėje – kur kas daugiau galimybių. Kadangi treniruoklių pasirinkimas didelis, sportuojantis žmogus gali atlikti daugiau pratimų nei namuose. Akivaizdu, jog namuose įsirengti sporto salę nėra nei komfortiška, nei naudinga finansiškai“, – teigia treneris. Artūro teigimu, sportuojant namuose gali pristigti motyvacijos – daugelis žmonių dažniau ilsisi ar nutraukia treniruotę. Namai – poilsio zona, kuri žmonėms nesisieja su sunkiu fiziniu darbu. ,,Jei trokštama efektyviai sportuoti namuose, reikia bent minimalios sportinės įrangos ir pakankamai erdvės“ , – būtinybę norint sportuoti namuose įvardina sporto profesionalas. Kadangi daugelis namuose neturi tinkamos erdvės sportui, atšilus orams sportuoja lauke arba kombinuoja sportavimą lauke bei namuose. Tai, anot Artūro, yra optimalus variantas, ypač tiems, kurie teikia pirmenybę sportui gryname ore.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
A. Ufarto nuotr.

Abejoja sporto namuose nauda

Antroji pokyčių dalyvė Justė pripažino, jog prieš prasidedant projektui nei sporto salėje, nei namuose nesportuodavo. Mergina šiltuoju sezonu važinėdavosi dviračiu ir bėgiodavo – tokia buvo jos sportinė veikla. Nors šiuo metu Justė pripažįsta namuose nesportuojanti, nes pakanka sveikatingumo klubo IMPULS trenerio Mariaus sudaryto treniruočių plano, mergina tikina laukianti šiltų orų, jog galėtų sportuoti ir gryname ore. Su treneriu mergina aptarė ir galimybes sportuoti sporto klube pasibaigus projektui – Justė teigia įvertinusi aktyvaus gyvenimo būdo naudą, todėl neketina sustoti.,,Planuoju lankyti sporto salę, o jei stigtų laiko, būtinai sportuočiau namuose. Visgi nemanau, jog sportas namuose atneša tokią naudą bei efektyvumą nei sportas sporto salėje. Sportuojant namuose, ko gero, aptingčiau, o lankantis sporto salėje mane nuolatos motyvuoja treneris“, – pasakoja Justė.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Karolina Pansevič

Žinių trūkumas mažina sporto namuose efektyvumą

Justę treniruojantis treneris Marius teigia, jog sportas namuose turi tiek teigiamų, tiek neigiamų pusių. ,,Sportas namuose pranašesnis už sportą salėje tuo, kad sutaupoma nemažai laiko ir pinigų. Nebūtina važiuoti į salę ir iš jos, tilpti į laiko rėmus. Be to, tai kur kas taupesnis variantas, nereikia pirkti sporto klubo abonemento“, – sporto namuose pliusus vardina treneris. Anot jo, sportuojant namų sąlygomis ir atidžiai prižiūrint mitybą iš tiesų galima sumažinti kūno masę bei pagerinti fizinę būklę. Vis dėlto rezultatų vertėtų siekti sporto klube, kur ir aplinka, ir inventorius, ir personalas, ir sportuojantys žmones skatina siekti užsibrėžtų tikslų. „Žmonės, trokštantys užsiauginti didelę raumenų masę, namų sąlygomis to nepasieks, nebent bus investuota į brangią sportinę įrangą“, – teigia treneris. Pagrindinis sporto namuose minusas, anot Mariaus, yra žinių trūkumas. Internete ar populiariojoje literatūroje gausu žinių apie sportą bei tinkamą mitybą, tačiau atsirinkti reikiamą informaciją sudėtinga. Sporto salėje profesionalus treneris suteiks visą reikiamą informaciją apie treniruotes bei mitybą ir pritaikys ją. Anot Mariaus, sportą namie dažniausiai renkasi žmonės, bijantys išeiti iš savo komforto zonos. ,,Tokie žmonės nežino, jog šiuolaikiniai sporto klubai yra jaukūs, sporto klubų personalas draugiškas, tad sportuoti juose tampa vienas malonumas“, – pasakoja treneris. Marius tikina – jei sportinių rezultatų siekiama sporto klube, sportuoti namuose nerekomenduojama, mat likęs laikas privalo būti skirtas raumenų atsistatymui bei poilsiui.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Karolina Pansevič

Palyginkime! Sportas namuose ir treniruotės sporto klube

Finansinis aspektas. Sportuojant namuose galima sutaupyti, mat sportui namų sąlygomis tereikia sporto kilimėlių, sportinės aprangos bei geriamojo vandens buteliuko. Kitos sportinės priemonės – svareliai, kamuolys ar gimnastinė guma reikalingi pagal poreikius. Vis dėlto šiuolaikiniai sporto
klubai siūlo daugybę nuolaidų įsigyjant abonementus, todėl pasirinkus tinkamą planą galima sutaupyti.

Laikas. Daugelio teigimu, sportas namuose neatima tiek daug laiko kaip treniruotės sporto salėje. Sportuojantis namuose yra savo laiko šeimininkas ir neprivalo konkrečiu laiku atsidurti sporto salėje. Profesionalūs treneriai siūlo išeitį – rinktis sporto klubą, esantį arčiausiai namų. Taip ne tik bus taupomas laikas, bet ir gerinamas rezultatų efektyvumas.

Motyvacija. Sportuojant namuose galima disciplinos stoka, mat sportui neretai prireikia nemažai valios bei pastangų. Namuose nėra kas paskatintų ir ragintų nesustoti – motyvacijos praradimas kur kas didesnis sportuojant namuose nei sporto salėje. Be to, sportuojantys namuose dažniausiai tikisi greitų rezultatų, kurių sporte nebūna, o sportuojantys sporto klube pamažu siekia savo tikslų
padedami profesionalių trenerių.

Pratimų įvairovė. Treniruojantis be įrangos reikia nemažai išmanymo, patirties. Įrangos stoka stabdo pratimų įvairovę, kuri reikalinga efektyviems rezultatams. Jeigu namuose turite pakankamai vietos, galite įsigyti tam tikrą įrangą, tačiau tam taip pat reikia nemažai žinių – būtina žinoti, kuris treniruoklis yra efektyvus, kokiai konkrečiai kūno daliai stiprinti yra skirtas. Taip pat reikia užtikrinti, jog treniruoklis tinkamai veiktų ir būtų saugus naudojimui. Tai dažniausiai gali padaryti tik sporto profesionalai.

Pagalba ir priežiūra. Sportas namų sąlygomis nėra visiškai saugus. Sportuojant namuose gali grėsti sportinės traumos bei persistengimas. Sporto salėje apsaugą bei priežiūrą užtikrina profesionalūs treneriai, kurie yra pasirengę atsakyti į kiekvieno sportuojančio klausimą.

Aplinka. Namų aplinka daugeliui asocijuojasi ne su sunkiu fiziniu darbu, o su poilsiu bei ramybe, todėl paversti namus sportine aplinka ganėtinai sudėtinga. Sporto salė – vieta, kurioje ne tik gausu sportinio inventoriaus, bet ir supa motyvuojanti aplinka – sportuojantys žmonės bei profesionalūs treneriai.

The post PALYGINKIME! Sportas namuose prieš treniruotes sporto salėje: kas laimi? appeared first on PANELĖ.

]]>
91852
Sportuoti pradedame motyvuotos! Kaip kuo ilgiau išsaugoti pasiryžimą? https://panele.lt/uncategorised/g-5327-sportuoti-pradedame-motyvuotos-kaip-kuo-ilgiau-issaugoti-pasiryzima Thu, 23 Mar 2017 22:00:01 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-5327-sportuoti-pradedame-motyvuotos-kaip-kuo-ilgiau-issaugoti-pasiryzima Be tinkamos motyvacijos sportiniai pasiekimai neįmanomi. Deja, labai dažnai vos pradėję siekti sportinių tikslų žmonės nuleidžia rankas. Apima tingulys, pabosta sportinė rutina, atsiranda kitų veiklų - yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės nustoja sportavę....

The post Sportuoti pradedame motyvuotos! Kaip kuo ilgiau išsaugoti pasiryžimą? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Be tinkamos motyvacijos sportiniai pasiekimai neįmanomi. Deja, labai dažnai vos pradėję siekti sportinių tikslų žmonės nuleidžia rankas. Apima tingulys, pabosta sportinė rutina, atsiranda kitų veiklų – yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės nustoja sportavę.

Džiugu, jog projekto „Sportas keičia!“ dalyvės Gintarė Norutė bei Justė Stančikaitė tvirtina atrandančios vis daugiau vidinio ryžto sportuoti. Nors abi merginos – studentės, tad jų kasdieninis ritmas spartus, Justė bei Gintarė teigia suspėjančios ir intensyviai pasportuoti, ir pasimokyti. Didėjančią motyvaciją lemia kintančios kūno formos bei malonios širdžiai aplinkinių reakcijos. Apie judėti pirmyn skatinančius motyvus kalbamės su merginomis bei jų treneriais.

Didžiausias stimulas – aplinkinių komplimentai

Projekte dalyvaujanti ir sveikatingumo klube IMPULS sportuojanti Gintarė teigia, jog tinkama motyvacija – svarbus rodiklis siekiant sportinių tikslų. Mergina prisipažįsta, jog ją labiausiai motyvuoja įvairūs vaizdo įrašai, kuriuose profesionalūs treneriai moko, kaip atlikti įvairius pratimus. ,,Intensyvios treniruotės padeda jiems siekti atletiškų kūno formų, tad stebėdama profesionalų atliekamus pratimus motyvuoju save ir ruošiu darbui“, – pasakoja mergina. Pokyčių dalyvė teigia, jog ją skatina ir kitų žmonių palaikymas. Gintarė atvira – būna akimirkų, kai, atrodo, norisi viską mesti ir pasiduoti tinginystei, tačiau mergina nepalūžta. ,,Mane motyvuoja tiek dailėjančios kūno linijos, tiek padidėjęs energingumas. Matau, jog kūno linijos tvirtėja, gražėja, todėl atsiranda dar didesnis stimulas imtis pokyčių. Kartais net atrodo, jog galėčiau sportuoti kone kasdien, bet puikiai suprantu, jog poilsis taip pat reikalingas“, – su užsidegimu pasakoja studentė. Gintarė džiaugiasi, jog turi daugybę žmonių, kurie ją palaiko ir seka kiekvieną merginos žingsnį projekte – tai šeima bei artimiausi draugai. Pokyčių dalyvė tvirtina, jog jei ne artimų žmonių palaikymas, nebūtų pasiryžusi dalyvauti projekte.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
K. Pansevič nuotr.

Motyvacijos kilmės įvairios

Gintarės sportinius pasiekimus sekantis sveikatingumo klubo IMPULS treneris Artūras tvirtina, jog merginai iš tiesų netrūksta motyvacijos ir užsispyrimo. Vis dėlto treneris teigia, jog nėra lengva save motyvuoti gyventi sveikai. ,,Kiekvienas žmogus turi konkretų stimulą, kurio vedamas ateina sportuoti. Vieniems tai noras sumažinti kūno masę, kuri trukdo mėgautis gyvenimu. Kitiems, priešingai, noras sustiprėti ir tapti raumeningesniais, tvirtesniais. O trečioji žmonių dalis siekia sportinio meistriškumo, atletiškų kūno formų, kurios padėtų skinti pergales sporto varžybose“, – sportuojančių žmonių motyvacijos kilmes vardina treneris. Pasak Artūro, dar viena žmonių grupė, motyvuota sportui, yra ir patys treneriai, kurie siekia atrodyti sportiškai. Tokiu būdu treneriai trokšta klientams palikti teigiamą įvaizdį ir, žinoma, paskatinti siekti sportiškų kūno formų. Trenerio teigimu, didžiausia klaida, kurią daro pradedantys sportuoti – persistengimas. ,,Tuomet dingsta ir motyvacija, ir malonumas sportuoti. Su fiziniu krūviu nederėtų persistengti – adekvatus krūvio dozavimas ir tinkamas poilsis sumažina žalos riziką“, – teigia treneris. Taip pat Artūras pataria neužmiršti savęs apdovanoti ir skirti laiko poilsiui – sportas privalo teikti pasitenkinimą, o ne virsti kančia.

Gintarė Norutė
Gintarė Norutė
DELFI / Domantas Pipas

Kintantis atvaizdas veidrodyje skatina nesustoti

Antroji projekto dalyvė Justė taip pat džiaugiasi, jog pasiryžimas sportuoti niekur nedingo. ,,Patariu visoms pradedančioms sportuoti – negalvokite apie tai, kaip sunku yra treniruotis. Tiesiog pakilkite nuo lovos ir pradėkite veikti“, – ryžtingai teigia mergina. Justę džiugina tai, jog ją nuolat lydi gera nuotaika, ji jaučiasi kur kas energingesnė – per dieną spėja nuveikti kur kas daugiau darbų nei anksčiau. ,,Taip pat labai gera, jog veidrodyje matau pirmuosius teigiamus pokyčius ir suprantu, kad sunkios treniruotės sporto klube nenuėjo veltui! Taip auga pasitikėjimas savimi bei troškimas keistis“,- pasakoja Justė. Anot Justės, ji klauso trenerio Mariaus patarimo ir tinkamai pailsi, atsipalaiduoja. ,,Jei sportuoju nepailsėjusi, neišsimiegojusi, jaučiu energijos stygių ir pratimus atlieku kur kas sunkiau“, – teigia pokyčių dalyvė. Anot Justės, motyvaciją sportui jai padeda atrasti… mobiliosios programėlės. Jų dėka mergina fiksuoja svorio pokyčius, kontroliuoja savo mitybą bei analizuoja sportinius pasiekimus. Justės diena – įtempta, todėl tik tokiu būdu ji teigia galinti užtikrinti aktyvumą bei sportinio rėžimo laikymąsi.

Justė Stančikaitė
Justė Stančikaitė
DELFI / Domantas Pipas

Svarbiausia – užsibrėžtas tikslas

Justę treniruojantis sveikatingumo klubo IMPULS treneris Marius teigia, jog norint reguliariai sportuoti būtina išlikti pozityviems. ,,Kuo negatyvesnis požiūris į sportą, tuo mažesnė tikimybė tęsti sportinę veiklą. Neprošal būtų turėti ir užsibrėžtą tikslą, kurio reikėtų kryptingai siekti. ,,Matau, jog Justę labiausiai motyvuoja tvirtėjantys raumenys, stangrėjančios formos ir didėjanti kūno masė“, – pasakoja treneris. Marius pataria išsikelti realistiškus tikslus ir sportinių rezultatų siekti mažais žingsniais. ,,Jei neseniai pradėjote sportuoti, tikėtina, jog turėsite daug motyvacijos ir iš karto pradėsite kilnoti sunkius svorius. Patartina savęs nežaloti ir pratinti organizmą prie fizinio krūvio pamažu“, – pataria treneris. Ar Mariui tenka sutikti klientų, kuriems stinga motyvacijos? Treneris atviras – su tokiais žmonėmis jis susiduria kone kasdien. Vieni vos pradėję aktyviai sportuoti dėl susiklosčiusių aplinkybių nustoja sportavę, kiti jau įpusėję savo tikslus meta sportinį kelią. Priežasčių gali būti daugybė. Treneris atviras – jį visuomet liūdina tai, jog žmonės nustoja siekę savo sportinių tikslų.

Marius Bartusevičius
Marius Bartusevičius
Organizatorių archyvas

5 patarimai, kaip reikėtų save motyvuoti sportui:

1. Suraskite mylimą sporto šaką ir ja mėgaukitės. Nebūtina sekti kitų žmonių pavyzdžiu ir manyti, jog tai, kas tinka vieniems, tiks ir jums. Vienus žavi bėgimas, kitus – joga, o treti neįsivaizduoja savo gyvenimo be sporto salės. Svarbiausia nebijoti bandyti ir atrasti tai, kas teikia didžiausią pasitenkinimą. Kuo negatyvesnis bus požiūris į pasirinktą sporto šaką, tuo sunkiau bus siekti sportinių tikslų.

2. Nepersistenkite. Pasikliaukite profesionalių trenerių patarimais ir žinokite savo ribas. Persistengimas gali sutrikdyti sveikatą, miego ritmą, taip pat gali sukelti raumenų, nugaros skausmus. Atminkite, jog tikslų verta siekti pamažu, nes persistengus gali dingti motyvacija sportui.

3. Sportuokite drauge. Nesvarbu, tai būtų šeimos narys, mylimas žmogus, draugas ar draugė – sportuoti kartu visuomet yra smagiau ir kur kas labiau motyvuoja. Žinoma, reikėtų pasirinkti tokį sporto partnerį, kuris būtų užsispyręs ir valingas – tikrai prireiks pastangų kartu siekiant sportinių rezultatų.

4. Tinkamai maitinkitės. Daugelis tik pradėjusių sportuoti žmonių skundžiasi, jog nematyti akivaizdžių rezultatų. Sportiniai pasiekimai įmanomi tik tokiu atveju, jei žmogus ir sportuoja, ir sveikai maitinasi, todėl nenumokite ranka į mitybos svarbą. Pasidomėkite sveikos mitybos pagrindais, gaminkite sveiką maistą namuose, gerkite daug vandens. Tinkama mityba ne tik gražins kūno linijas, bet ir garantuos lengvumo pojūtį.

5. Nepamirškite savęs apdovanoti. Sportas bei sveika gyvensena neturi virsti kankyne, todėl už pasiektus rezultatus patartina save apdovanoti – vieną dieną pasilepinti kaloringesniu maistu, nusipirkti keletu dydžiu mažesnius drabužius, apsilankyti poilsio centre, masaže ir t.t. Būtina sportuoti reguliariai, tačiau nepamiršti, jog organizmui poilsis taip pat reikalingas.

The post Sportuoti pradedame motyvuotos! Kaip kuo ilgiau išsaugoti pasiryžimą? appeared first on PANELĖ.

]]>
91984
Trenerio vaidmuo sportuojat: 5 dažniausiai treneriams užduodami klausimai https://panele.lt/uncategorised/g-5382-trenerio-vaidmuo-sportuojat-5-dazniausiai-treneriams-uzduodami-klausimai Tue, 21 Mar 2017 09:29:07 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-5382-trenerio-vaidmuo-sportuojat-5-dazniausiai-treneriams-uzduodami-klausimai Nėra abejonių, jog treneris sportinėje veikloje atlieka didžiulį vaidmenį. Tai žmogus, ne tik supažindinantis su sportine įranga, pamokantis bendrųjų sporto klubo taisyklių, paaiškinantis pratimų variacijas, bet ir palaikantis psichologiškai - motyvuodamas ir skatindamas laikytis užsibrėžtų tikslų....

The post Trenerio vaidmuo sportuojat: 5 dažniausiai treneriams užduodami klausimai appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Nėra abejonių, jog treneris sportinėje veikloje atlieka didžiulį vaidmenį. Tai žmogus, ne tik supažindinantis su sportine įranga, pamokantis bendrųjų sporto klubo taisyklių, paaiškinantis pratimų variacijas, bet ir palaikantis psichologiškai – motyvuodamas ir skatindamas laikytis užsibrėžtų tikslų.

Pokyčių dalyvės Justė Stančikaitė ir Gintarė Norutė jau įsitikino, kiek daug reiškia trenerių pagalba siekiant sportinių pasiekimų. Merginas treniruojantys sveikatingumo klubo IMPULS treneriai Marius ir Artūras visuomet pasiruošę padėti merginoms atsakyti į visus rūpimus klausimus. Treneriai privalo ne tik puikiai išmanyti sporto specifiką, paaiškinti, kaip taisyklingai atlikti sporto pratimus, sudaryti tinkamas sporto bei sveikos mitybos programas, bet ir nestokoti puikių komunikacinių įgūdžių.

Be trenerio pagalbos trokštamų rezultatų pasiekti nepavyktų

Pirmoji projekto dalyvė Gintarė su treneriu Artūru susitiko prieš tris savaites. Mergina ir profesionalus treneris lengvai rado bendrą kalbą ir jau pirmojo susitikimo metu treneris Gintarei suteikė daugybę naudingos informacijos. Anot Gintarės, ji yra patenkinta trenerio darbu ir džiaugiasi kiekvienu apsilankymu sporto klube. ,,Treneris visuomet pasirengęs padėti, parodo, kaip taisyklingai atlikti pratimus, skiria mitybos rekomendacijas ir, jei yra būtinybė, teikia pastabas“, – teigia Gintarė. Mergina žino, jog jeigu iškiltų sunkumų, treneris padės juos išspręsti. Pokyčių dalyvei aktualiausi ir įdomiausi yra Artūro mitybos patarimai – gavusi rekomendacijas, mergina informacijos apie sveiką mitybą ieško internete, tyrinėja maisto produktų etiketes, gamina sveikus patiekalus namuose. Merginą žavi tai, jog treneris ne tik pataria, bet ir motyvuoja, skatina tobulėti. ,,Būna momentų, jog norisi pailsėti, trūksta ištvermės, energijos, o treneris ragina nesustoti ir sportuoti toliau. Jei sportuočiau viena, be trenerio pagalbos, motyvacijos netekčiau greičiau“, – atvirauja mergina. Gintarė džiaugiasi šiltu ryšiu su treneriu ir tikina mananti, jog jų nuoširdus bendravimas nenutrūks iki projekto pabaigos.

Gintarė sportuoja prižiūrima trenerio Artūro
Gintarė sportuoja prižiūrima trenerio Artūro
K.Pansevič nuotr.

Trenerio darbo diena – ne tokia, apie kokią galvojate

Gintarės treneris Artūras sutinka, jog treneris privalo būti ne tik sporto profesionalas, bet ir žmogus, kuris gebėtų įsiklausyti į kiekvieno sportuojančio poreikius. Tiesa, trenerio darbas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastas – trenerių darbo diena yra intensyvi. ,,Prieš pradedant darbo dieną, susirašau klientų treniruočių programas bei kiekvienoje pratimų serijoje naudojamus svorius bei kitas pastabas. Atėjus klientui drauge aptariame pojūčius po buvusios treniruotės, aš užduodu klausimus apie bendrą savijautą, mitybą, poilsio rėžimą“, – pasakoja Artūras. Kiek vėliau klientas yra treniruojamas nurodant pratimus, koreguojant jų tempą ir taisant klaidas. Galiausiai su klientu yra susitariamas sekančio susitikimo laikas. Sveikatingumo klubo IMPULS treneris Artūras teigia, jog yra pasiryžęs atsakyti į kiekvieno sportuojančio klausimą, o jų būna įvairių. Pradedantieji dažniausiai užduoda klausimus apie pratimų atlikimo techniką, ilgiau sportuojantys domisi sporto pratimų alternatyvomis. Dažnai užduodami klausimai apie treniruotės struktūrą: poilsio pertraukas, serijų ir kartojimų skaičius, treniruočių dažnį.

Trenerio suteikiama motyvacija – didžiausia dovana

Antroji projekto dalyvė Justė Stančikaitė taip pat džiaugiasi santykiais su treneriu Mariumi. ,,Treniruočių metu treneris visuomet yra šalia manęs – rodo pratimus, paaiškina, kaip juos taisyklingai atlikti ir visuomet į treniruotės programą įtraukia kažką naujo“, – teigiamai apie trenerį atsiliepia mergina. Justės teigimu, džiugu, jog treniruotės metu ji yra prižiūrima, todėl nekyla pagundų ilsėtis. ,,Treneris mane be galo motyvuoja – kai mato, jog jėgos senka ir nebeturiu ištvermės atlikti pratimus, ragina nepasiduoti. Be to, treneris pastebi ir pagiria ryškėjančius rezultatus, o tai skatina nenuleisti rankų“, – įspūdžius iš sporto salės pasakoja mergina. Justė vadovaujasi ir trenerio patarimu – peržiūri ,,YouTube“ kanale patalpintus vaizdo įrašus, kuriuose atliekami sportiniai pratimai ir išmėgina juos namuose. Tai, anot merginos, suteikia dar didesnį stimulą sportuoti.

Justė sportuoja prižiūrima Mariaus
Justė sportuoja prižiūrima Mariaus
K.Pansevič nuotr.

Darbas nelengvas, tačiau suteikiantis teigiamų emocijų

Justę treniruojantis IMPULS sveikatingumo klubo treneris Marius teigia, jog motyvacijos suteikimas sportuojančiam žmogui – viena pagrindinių jo užduočių. ,,Savo klientus visuomet skatinu judėti pirmyn, nesustoti ir nepasiduoti“, – teigia treneris. Sporto profesionalo diena prasideda anksti ryte – vos pažvelgęs į mobilųjį telefoną, treneris išvysta daugybę klientų atsiųstų žinučių su pasiteisinimu, jog negalės atvykti į treniruotę. ,,Džiaugiuosi, jog neatvykstančių klientų vietas tuoj pat užpildo kiti, todėl iš pat ankstaus ryto galiu susidėlioti dienos planą. Į sporto klubą atvažiuoju vidurdienį, o tuomet ir prasideda darbų maratonas!“, – vaizdingai darbo dienos eigą pasakoja treneris. Tiesa, Marius, kaip ir Artūras, pripažino, jog trenerio darbo diena daug įtemptesnė nei daugelis gali įsivaizduoti. ,,Vis dėlto šis darbas man teikia malonumą, todėl grįžęs namo net ir po intensyvios darbo dienos jaučiuosi laimingas. Džiugu pasidalinti savo išmintimi sportinėje veikloje su kitais bei paskatinti pokyčiams“, – teigia treneris.

Justė Stančikaitė ir Marius Bartusevičius
Justė Stančikaitė ir Marius Bartusevičius
K. Pansevič nuotr.

5 dažniausiai treneriams užduodami klausimai:

1. Nuo ko pradėti sportuoti? Atsakymas, anot trenerių, vienareikšmiškas – pirmiausia reikėtų apšilti. Apšilimui puikiai tinkami yra kardio treniruokliai (bėgimo takelis, elipsinis treniruoklis), kurie į darbą pajungia daugybę raumenų grupių. Apšilimui reikėtų skirti apie 10 – 15 minučių. Viso apšilimo metu vertėtų atkreipti dėmesį į širdies ritmą – širdies susitraukimų dažnis per minutę neturėtų viršyti 120 – 140 kartų.

2. Ar tempimo pratimai būtini? Tempimo pratimai reikalingi, nes tempiant raumenis sąnariai bei raiščiai atsipalaiduoja, todėl kitą dieną po treniruotės jaučiamas kur kas menkesnis raumenų skausmas. Reikėtų įsidėmėti, jog tempimo pratimus būtina atlikti pačioje treniruočių pabaigoje, antraip gali išaugti traumų rizika.

3. Ar didelę reikšmę sportuojant turi mityba? Sportas sudaro tik 20 procentų sėkmės, o mityba – net 80 procentų, todėl tinkamos mitybos svarba didžiulė. Treneriai pataria žymėtis suvalgomo maisto kiekį dienoraštyje, nepraleisti valgymų, vengti pusfabrikačių ir greitojo maisto bei vartoti daugiau vandens.

4. Kada geriau treniruotis – ryte ar vakare? Treniruočių laikas individualus. Kadangi po treniruotės organizmui reikia pailsėti, atsigauti, rekomenduojama sportuoti vakare. Vis dėlto jeigu susidariusios aplinkybės verčia sportuoti rytais, taip pat nėra nieko smerktino, tik reikėtų atminti, jog po rytinės treniruotės būtina bent valandą laiko skirti pasyviam poilsiui.

5. Ar svarbus sportinių pratimų eiliškumas? Žinoma. Pirmiausia vertėtų pradėti nuo apšilimo, kardio pratimų. Vėliau galima pereiti prie konkrečių pratimų naudojant treniruoklius. Treniruotę būtina užbaigti tempimo pratimais, kurie padeda atpalaiduoti raumenis.

The post Trenerio vaidmuo sportuojat: 5 dažniausiai treneriams užduodami klausimai appeared first on PANELĖ.

]]>
92010