nepasitikėjimas Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/nepasitikejimas Panele.lt - Įžymybių gyvenimas, mados, grožio ir stiliaus patarimai, proto ir širdies klausimai, horoskopai Thu, 13 Feb 2025 17:14:45 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.8 https://panele.lt/wp-content/uploads/2024/04/Panele-icon-logo-60x60.png nepasitikėjimas Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/nepasitikejimas 32 32 230032671 8 priežastys, kodėl santuoka gali tapti nelaiminga https://panele.lt/protas-ir-jausmai/8-priezastys-kodel-santuoka-gali-tapti-nelaiminga Wed, 04 Sep 2024 03:43:35 +0000 https://panele.lt/?p=113553 Santuoka yra viena iš svarbiausių žmogaus gyvenimo sričių, tačiau ne visada ji būna tokia laiminga, kaip tikėtasi.

The post 8 priežastys, kodėl santuoka gali tapti nelaiminga appeared first on PANELĖ.

]]>
Love0

Santuoka yra viena iš svarbiausių žmogaus gyvenimo sričių, tačiau ne visada ji būna tokia laiminga, kaip tikėtasi. Laikui bėgant, net ir stipriausi santykiai gali susidurti su sunkumais, dėl kurių sutuoktiniai pradeda jaustis nelaimingi. Štai aštuonios dažniausios priežastys, kodėl santuoka gali tapti nelaiminga:

1. Komunikacijos trūkumas

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios santuoka tampa nelaiminga, yra prasta komunikacija. Kai sutuoktiniai nesikalba atvirai apie savo jausmus, poreikius ir lūkesčius, atsiranda nesusipratimai ir konfliktai. Ilgainiui tai gali sukelti emocinį atsiskyrimą ir nepasitenkinimą.

2. Emocinio palaikymo stoka

Sėkminga santuoka reikalauja abipusio emocinio palaikymo. Jei vienas iš sutuoktinių jaučia, kad nėra suprastas ar palaikomas, tai gali sukelti jausmą, jog jų poreikiai yra ignoruojami. Tai gali privesti prie abejingumo ir santykių atšalimo.

3. Nerealūs lūkesčiai

Kai žmonės susituokia, jie dažnai turi tam tikrų lūkesčių dėl santuokos ir partnerio elgesio. Jei šie lūkesčiai yra per daug idealizuoti arba neatitinka realybės, atsiranda nusivylimas. Santuoka reikalauja pastangų, kompromisų ir realistiško požiūrio į gyvenimą kartu.

4. Intymumo praradimas

Fizinis ir emocinis intymumas yra esminis laimingos santuokos aspektas. Kai intymumas prarandamas dėl streso, kasdieninių rūpesčių ar kitų priežasčių, sutuoktiniai gali pradėti jaustis atskirti vienas nuo kito. Tai dažnai lemia santykių pablogėjimą.

5. Finansinės problemų

Finansinės problemos gali sukelti didelį stresą santuokoje. Skirtingos nuomonės apie pinigų valdymą, skolos ar nenuoseklūs pajamų šaltiniai gali sukelti konfliktus ir įtampą. Ilgainiui tai gali pakenkti santykiams ir sukelti nepasitenkinimą.

6. Nepasitikėjimas

Pasitikėjimas yra vienas iš kertinių santuokos elementų. Jei vienas iš sutuoktinių pradeda abejoti kito sąžiningumu ar lojalumu, tai gali sugriauti santykius. Nepasitikėjimas gali kilti dėl neištikimybės, melagystės ar kitų pasitikėjimą griaunančių veiksmų.

7. Skirtingi gyvenimo tikslai

Kai sutuoktiniai turi skirtingus gyvenimo tikslus ar vertybes, tai gali sukelti ilgalaikius nesutarimus. Pavyzdžiui, vienas sutuoktinis gali siekti karjeros, o kitas nori daugiau laiko skirti šeimai. Šie nesuderinamumai gali lemti nepasitenkinimą ir emocinį atsiskyrimą.

8. Rutina ir nuobodulys

Ilgainiui santuoka gali patekti į rutiną, kurioje kasdienis gyvenimas tampa nuobodus ir monotoniškas. Kai sutuoktiniai neskiria laiko vienas kitam ir nesistengia išlaikyti santykių gyvumo, jie gali pradėti jaustis nelaimingi. Nuobodulys ir rutininė kasdienybė gali sukelti santykių šaltumą.

The post 8 priežastys, kodėl santuoka gali tapti nelaiminga appeared first on PANELĖ.

]]>
113553
Įpročiai, kurie žlugdo tavo pasitikėjimą savimi https://panele.lt/protas-ir-jausmai/g-71746-iprociai-kurie-zlugdo-tavo-pasitikejima-savimi Mon, 22 Jul 2024 06:26:34 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-71746-iprociai-kurie-zlugdo-tavo-pasitikejima-savimi Visos bent kartą gyvenime esame patyrusios „Prarastos progos“ jausmą: vaikinas tau įnirtingai šypsojosi, o tu jo užkalbinti neišdrįsai. Mokykloje pasiūlytą įdomų projektą iš po nosies atėmė įžūli bendraklasė. Nors egzaminus išlaikei puikiai, tačiau pritrūko drąsos pasirinkti tą specialybę, apie kurią jau seniai svajojai......

The post Įpročiai, kurie žlugdo tavo pasitikėjimą savimi appeared first on PANELĖ.

]]>
Love0Visos bent kartą gyvenime esame patyrusios „Prarastos progos“ jausmą: vaikinas tau įnirtingai šypsojosi, o tu jo užkalbinti neišdrįsai. Mokykloje pasiūlytą įdomų projektą iš po nosies atėmė įžūli bendraklasė. Nors egzaminus išlaikei puikiai, tačiau pritrūko drąsos pasirinkti tą specialybę, apie kurią jau seniai svajojai…

Turbūt nerastume žmogaus, kuris visiškai savimi pasitikėtų. Net jei manai, kad tokį žmogų pažįsti, dažniausiai tai – kaukė, nes egzistuoja žmonių, bijančių parodyti silpnąsias savo vietas. Todėl nemanyk, kad esi blogesnė už kitus, jei dažnai savimi nepasitiki ir abejoji savo gebėjimais. Pasitikėjimas savimi – lyg raumuo, kurį nuolat reikia treniruoti. O ar įmanoma sau padėti ir labiau pasitikėti savo jėgomis? Žinoma!

1. Nustok save kaltinti ir kritikuoti.

Juk visi žino posakį, jog jei savęs nemylėsi, tai ir kitiems bus sunku tave pamilti. Atmink, jog tu esi vienintelis žmogus, su kuriuo praleisi visą savo likusį gyvenimą. O su nemylimu žmogumi labai sunku gyventi!

Pirmiausiai uždrausk sau save smerkti ir pagalvok, už ką turėtum save mylėti. Tik nepradėk purkštauti, jog esi nieko verta. Kiekvienas žmogus turi išskirtinių talentų, vieni gali būti puikiais matematikais, o kiti – sugebėti, gaudami labai mažai kišenpinigių, ir prie jūros nuvažiuoti, ir pasipuošti. Pagalvok, kokius talentus turi? Galbūt visi giria tavo ruoštus patiekalus? O galbūt kas savaitę perskaitai po knygą? Negalvok, kad pagyrų verti tik tie, kurie būdami paaugliais uždirbo milijonus ar sukūrė naudingą išradimą!

Horoskopas: balandžio 11 d.

2. Nesivaikyk tobulybės.

„Tobulas grožis“, „tobulas protas“, net ir „tobulas vaikinas“ – neegzistuoja! Tuomet kodėl turėtum kiekviename žingsnyje vaikytis tobulumo? Siek progreso, o ne geriausio rezultato. Jei jau nusprendei kažko imtis, dar prieš pradėdama sau pasakyk, kad tau gali nepasisekti. Tačiau tai – nieko tokio. Įvertink ir mažas savo pergales, jokiu būdu negalvok, jog jos – nesvarbios. Kiekviena maža pergalė ƒ(sporto klubo dėka sutvirtėjęs kūnas, puikiai pavykęs patiekalas pagal sudėtingą receptą, perskaityta mokslams reikalinga, bet labai nuobodi knyga) padės tau pajusti „užbaigtumo“ pasitenkinimą, kuris ir suteiks tau daugiau pozityvių minčių apie save. Patartina tokias užduotis užsirašyti, o jas įvykdžius – padėti šalia didelį pliusą. Šaunuolė!

3. Išdrįsk išbandyti kažką naujo.

Esi girdėjusi sąvoką „Komforto zona“? Tai gyvenimo būdas, kai žmogus pasitenkina esama situacija ir nenori joje nieko keisti, nes jam taip gyventi – patogu. Tačiau komforto zonoje nieko ypatingo niekada ir neįvyksta. Todėl tau teks žengti žingsnį lauk iš savosios ir išbandyti ką nors naujo, kas reikalaus tavo pastangų.

Nori išmokti šokti, tačiau bijai apsijuokti prieš visus šokių pamokos dalyvius? Įveik save ir duok sau progą pabandyti. Kas blogiausio gali nutikti, net jei kokiam nors keistuoliui ir kils noras iš tavęs pasijuokti? O gi nieko, tavo gyvenimas nuo to nė kiek nepasikeis. Tačiau kaip džiaugsiesi save nugalėjusi ir išmokusi ką nors naujo? Nustok ieškoti priežasčių, kodėl neturėtum palikti savo komforto zonos, ir pradėk veikti. Kai pamatysi, kiek daug sugebi, kaip greitai mokaisi ir kiek daug žmonių nori tiesiog su tavimi sveikintis, pradėsi tikėti, kad esi šio to verta!

4. Nesistenk pakeisti to, ko neįmanoma pakeisti.

Kas labiausiai tau kelia nepasitikėjimą savimi? Tavo išvaizda? Kalbėjimo maniera? Naivokas būdas? Baikštumas? Kai kuriuos šiuos dalykus gali nesunkiai pakeisti, tačiau yra tokių, su kuriais teks susitaikyti. Akių spalva, ūgis, pėdos dydis, įgimtos ligos, prastas regėjimas ir t.t. – deja, bet šių dalykų pakeisti neįmanoma.

Tai kodėl turėtum save graužti už tai, ko padaryti tiesiog negali? Žinoma, būk sąžininga: jei nuolat sulauki pašaipų dėl savo antsvorio, tačiau vietoj to, kad stengtumeisi tai pakeisti, užsidarai namuose ir verki apsikabinusi bandelių lėkštę, tuomet kenki pati sau. Nebūtina imtis kardinalių pokyčių, tačiau verta pagalvoti, kodėl turėtum sveikiau maitintis ir pradėti sportuoti. Gera išvaizda – svarbu, todėl jei būtent dėl figūros tau trūksta pasitikėjimo savimi, pasistenk sau padėti. Ženk mažus žingsnelius: išsitrauk iš rūsio dviratį, vietoj grietininių ledų išbandyk šerbetą, savaitgalio vartymąsi lovoje iki pietų pakeisk ankstyvu pasivaikščiojimu, kuris suteiks energijos visai dienai. Pamatysi, kaip pradėsi geriau jaustis ne tik dėl išvaizdos, bet ir emocinių pokyčių. Gal ir verta pabandyti, tiesa?

5. Suprask, kad savo baimes valdai tik tu pati.

Niekas iš tavęs pasitikėjimo savo jėgomis neatėmė, tai – tavo jausmas. Negali kaltinti tų, kurie sustiprina tavo nepasitikėjimą savimi. Nesvarbu, ar tai – tave užgauliojantis bendraklasis, ar nuolat tėvų giriama sesuo, ar skaudžiai tave atstūmęs vaikinas – tavo nepasitikėjimas savimi yra tik tavo reakcija į jų elgesį. Neieškok kaltų, geriau mokykis atremti nemalonias pastabas ir įtikinti save, kad niekas negali kritikuoti tavo nuomonės ar išvaizdos. Jie ir nekritikuotų, tačiau juk tai taip patogu, kai tu tiesiog duodi leidimą save menkinti… O kas būtų, jei pabandytum nenusileisti? Arba – kas būtų, jei nuoširdžiai patikėtum, jog jų kritika – tai tiesiog neteisinga nuomonė apie tave? Pabandyk, nustebsi!

The post Įpročiai, kurie žlugdo tavo pasitikėjimą savimi appeared first on PANELĖ.

]]>
80035
5 būdai, kaip nugalėti drovumą https://panele.lt/protas-ir-jausmai/g-79007-5-budai-kaip-nugaleti-drovuma Fri, 23 Feb 2024 10:20:00 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-79007-5-budai-kaip-nugaleti-drovuma Jautiesi pernelyg drovi? Nieko blogo būti intravertu, tačiau jei perdėtas drovumas trukdo veikti tai, ką nori, kodėl nepamėginus pasikeisti? Ženk iš komforto zonos ir pasinaudok šiais patarimais....

The post 5 būdai, kaip nugalėti drovumą appeared first on PANELĖ.

]]>
Love0

Jautiesi pernelyg drovi? Nieko blogo būti intravertu, tačiau jei perdėtas drovumas trukdo veikti tai, ką nori, kodėl nepamėginus pasikeisti? Ženk iš komforto zonos ir pasinaudok šiais patarimais.

Išsiaiškink problemos priežastis

 

Būk sąžininga su savimi – iš kur kyla tavo drovumas? Ar bijai viešumoje būti savimi, ar iš tiesų esi uždaresnio būdo? Jei pernelyg jaudiniesi, ką kiti apie tave galvoja, tau gali pritrūkti pasitikėjimo savimi. Pirmas žingsnis, norint įveikti savo baimes ir drovumą, – savo būsenos apmąstymas. Vos tik pajutusi, kad drovumas trukdo bendrauti, atrask laiko pagalvoti, kur slypi to priežastis.

Drovumas

Keisk įvaizdį

 

Jei tave ne kartą pavadino drovia, tikriausiai esi susidariusi tam tikrą įspūdį apie save. Nesielk taip, kaip tau atrodo, kad turėtum elgtis, būk čia ir dabar. Net didžiausi ekstravertai kartais pajunta drovumą, tačiau tai nėra tavo įvaizdžio dalis. Jei kartais norisi ramybės, patylėti, leisk sau tai. Kiekvienam reikia laiko su savimi, tai svarbu, kad būtų balansas.

 

Daryk klaidas ir ženk pirmyn

 

Ne visi pokštai būna juokingi ir ne visi pokalbiai vyksta pagal planą. Daryk klaidas ir ženk į priekį aukštai iškėlusi galvą. Griežčiausi teisėjai esame patys sau. Svarbu neleisti sau per daug aršiai savęs kritikuoti.

 

Būk prieinama

 

Drovumas dažnai klaidingai palaikomas nenoru bendrauti ar netgi pasipūtimu. Ką sako tavo kūnas nepažįstamiems žmonėms? Stovi sukryžiavusi rankas prie punšo vazos ar plačiai šypsaisi ir demonstruoji norą susipažinti? Jei esi per daug drovi, kad pirma pradėtum pokalbį, pasirūpink, kad kūno siunčiami signalai rodytų – tu nori bendrauti.

 Kūno kalba

Trumpi pokalbiai

 

Vakarėliuose, įvairiuose pasibuvimuose gali pasijusti nejaukiai, ypač jei esi supama visiškai nepažįstamų žmonių. Įsivaizduok, kad kiekvienas pašnekesys – kaip pokalbis dėl darbo, tad kuo daugiau patirties, tuo geriau. Nereikia tarsi robotui berti paruoštų atsakymų, kita vertus, turėdama atsargoje kelias temas pokalbiams jausiesi saugiau. Jei tikrai nesugalvoji, ką pasakyti, paklausk pašnekovo apie mokslus, apie darbą ar pan. Atsimink – Romą ne per dieną pastatė, vystant bendravimo gebėjimus reikia laiko.

The post 5 būdai, kaip nugalėti drovumą appeared first on PANELĖ.

]]>
71487
5 patarimai, ką turėtum daryti, jei kas nors tave įžeidinėja https://panele.lt/protas-ir-jausmai/g-78299-5-patarimai-ka-turetum-daryti-jei-kas-nors-tave-izeidineja Tue, 16 Jan 2024 11:00:00 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-78299-5-patarimai-ka-turetum-daryti-jei-kas-nors-tave-izeidineja Patyčios ir skaudūs žodžiai neaplenkia nė vienos iš mūsų. Kai kas su patyčiomis susiduria mokykloje, draugų būryje, yra atvejų, kai jauni žmonės patyčias patiria net namuose....

The post 5 patarimai, ką turėtum daryti, jei kas nors tave įžeidinėja appeared first on PANELĖ.

]]>
Patyčios ir skaudūs žodžiai neaplenkia nė vienos iš mūsų. Kai kas su patyčiomis susiduria mokykloje, draugų būryje, yra atvejų, kai jauni žmonės patyčias patiria net namuose.

Nors su patyčiomis sunkoka kovoti, vis dėlto pasipriešinti joms įmanoma. Yra penki patarimai, kuriais pasirėmusi gali išvengti skaudžių patyčių.

Verčiau grubiai neatsikirtinėk

Praktika rodo, jog kuomet puolamas žmogus atsikerta, jį stengiamasi dar labiau pažeminti. Todėl jei susidūrei su patyčiomis, venk tokios pačios taktikos, kokios laikosi tavo užgauliotojai. Verčiau išlik ramesnė, galbūt net visiškai nereaguok į patyčias. Jei atskirsi tokiu pačiu tonu, kaip ir tavo skriaudėjas, situacija gali būti dar blogesnė, nes užgauliotojas gali dar labiau susierzinti.

Nebijok pasijuokti iš situacijos

Jei matai, jog su užgaunančiu tave žmogumi neina susišnekėti, pabandyk į viską reaguoti per juoko prizmę. Jei tik išeina, pajuokauk ir parodyk, jog turi humoro jausmą. Patikėk, kartais užtenka ir to, jog užgauliotojas suvoktų, kad gebi realiai suvokti situaciją ir nesujautrėji. Dažnai žmonės nujaučia kitų žmonių baimę ir ja naudojasi.

Bandyk išsiugdyti pasitikėjimą savimi

Pasitikėjimas savimi pravers bet kokioje gyvenimo situacijoje, o ypač kovojant su patyčiomis. Bandyk užsiimti veikla, kuri tave įkvėpia, daro tave laimingą, yra prasminga ir įdomi. Bendrauk su žmonėmis, kurie linki tau gero ir tave palaiko. Tuomet ir galimybės patirti patyčias smarkiai sumažės.

Pasitikėjimas savimi
Pasitikėjimas savimi

Papasakok apie patirtas patyčias

Tik neslėpk visko savyje – papasakok apie patirtas patyčias draugei, draugui ar tėvams. Jei jie net negalėtų tavęs apginti, vis dėlto visuomet žinotum, jog turi tai, kas tave palaikys bet kokioje situacijoje. Galbūt išgirdę apie tavo patyčias artimieji tau patars, ką daryti ar kur kreiptis problemos išsprendimui.

Venk pavojų, tačiau nesislėpk

Jei patiri nuolatines patyčias, protingiausias ėjimas, žinoma, yra paprasčiausiai nesirodyti, kur yra tavo užgauliotojų. Vis dėlto ne visuomet galima to išvengti. Todėl jei susidūri su patyčiomis kasdieninėje aplinkoje, netylėk ir papasakok apie tai žmonėms, kurie galėtų tau pagelbėti – vyresniesiems, socialinei pedagogei, mokytojai ar panašiai.

The post 5 patarimai, ką turėtum daryti, jei kas nors tave įžeidinėja appeared first on PANELĖ.

]]>
72132
Psichologų įžvalgos: kaip iš ramaus žmogaus tapti lyderiu? https://panele.lt/protas-ir-jausmai/g-77071-psichologu-izvalgos-kaip-is-ramaus-zmogaus-tapti-lyderiu Fri, 28 Oct 2022 13:07:58 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-77071-psichologu-izvalgos-kaip-is-ramaus-zmogaus-tapti-lyderiu Kartais nepasitikėjimas savo jėgomis kyla iš patirties trūkumo. Juk neįmanoma pasitikėti savimi, pavyzdžiui, laikant baigiamuosius egzaminus ar vaidinant ant scenos, jeigu prieš tai niekuomet nebuvai to daręs. Pasitikėjimas savimi ateina palaipsniui, patiriant vis daugiau įvairiausių dalykų....

The post Psichologų įžvalgos: kaip iš ramaus žmogaus tapti lyderiu? appeared first on PANELĖ.

]]>
Kartais nepasitikėjimas savo jėgomis kyla iš patirties trūkumo. Juk neįmanoma pasitikėti savimi, pavyzdžiui, laikant baigiamuosius egzaminus ar vaidinant ant scenos, jeigu prieš tai niekuomet nebuvai to daręs. Pasitikėjimas savimi ateina palaipsniui, patiriant vis daugiau įvairiausių dalykų.

Kartais nepasitikėjimas savimi būna nesaugumo jausmo pasekmė. Mes kuklinamės, drovimės, slepiamės nuo viešumos, nutylime svarbius dalykus, mes atsisakome pripažinti ir keisti savo trūkumus, bijome, kad mūsų trūkumai bus pastebėti.

Nors nepasitikėjimas savimi kyla dėl jausmo, kad esi prastesnis/-ė už kitus ir stengiesi save nuslopinti, tai yra normalus ir bendražmogiškas jausmas visiems. Vis tik privalai žinoti, kad šio jausmo tau reikia atsikratyti!

Nustatyk nepasitikėjimo savimi priežastis

Baimė, kad žmonės pastebės tavo ydas, apsunkina tavo veiklą. Tavo trūkumai ir pažeidžiamumas priklauso nuo daugelio dalykų: tavo išvaizdos, ūgio, proto, inteligentiškumo, praeities ar netgi šeimos padėties.

Pradedant kurti pasitikėjimą savimi, tavo pirmas tikslas – išsiugdyti realų supratimą apie savo stipriąsias ir silpnąsias savybes. Tau teks žengti sudėtingą pirmąjį žingsnelį ir atkakliai žvilgtelėjus į savo asmenybę bei suprasti, kokiose situacijose ir kodėl tu jautiesi pažeidžiamas/-a.

Susidurk su savo baimėmis akis į akį

Pradėk analizuoti save: kokiose situacijose tu nepasitiki savimi. Kompleksuoji dėl savo svorio? Bijai kalbėti prieš auditoriją, nekenti savo išvaizdos, tau gėda savo tėvų?

Žinoma, gali būti labai sunku, net morališkai nepakeliama atrasti pagrindinę priežastį, kuri sukelia nepasitikėjimo savimi jausmą. Tačiau prisimink, tau naudinga išrauti tą įsišaknijusią problemą ir ją išspręsti.

Kai tu išsiaiškinsi dalykus, kurie tave verčia blogai jaustis, beliks pakeisti savo nuostatas ar įpročius, kurie sukelia nemalonius pojūčius. Jei tai išvaizda ar antsvoris – pagalvok, kaip norėtum atrodyti. Galbūt veido defektus gali paslėpti optine apgaule – makiažu, galbūt antsvorį galima koreguoti mankšta, pakeičiant mitybos įpročius ar pasirenkant kitokius drabužius.

Jei jauti kompleksą bendrauti viešumoje, paskaityk keletą knygų apie optimizmą, pozityvų mąstymą. Jei turi finansinių problemų, pagalvok, kaip papildomai užsidirbti, jei tavęs nemėgsta bendraklasiai, pabandyk išsiaiškinti tikrąją jų nuomonę.

Kai tik suvoksi savo problemų priežastis, tavo baimės ims mažėti. Ir kai galiausiai tavo baimės, dvejojimas išnyks, tu galėsi išreikšti savo tikrąją asmenybę.

Džiaukis savo gerosiomis savybėmis

Neužtenka tik identifikuoti savo silpnąsias savybes ar problemas. Tau taip pat reikia atrasti savo stipriąsias savybes! Tai labai paprasta padaryti, sudarant sąrašiuką dalykų, kuriuos gali atlikti gerai, patyrusiai. Ar kada nors nagrinėjai savo stipriąsias savybes?

Juk tu gimei su tam tikru talentu, nesvarbu ar tu jį jau atradai ar dar nespėjai. Galbūt visuomet priverti žmones nusijuokti? Gal esi artistiškas/-a? Organizuotas/-a? Gal turi gerą orientaciją? Sugebėjimą greitai ir lengvai prisiminti vardus?

Visos šios savybės gali tapti labai vertingos. Tai įgūdžiai, kurie yra be galo svarbios organizacijose, mokslo įstaigose bei darbe. Tad jeigu tu turi nors vieną iš šių savybių, tu privalai ją puoselėti!

Tuomet, kai tu sugebėsi suvokti savo neigiamas ir teigiamas savybes, tavo pasitikėjimas savimi sustiprės. Tu imsi kovoti su savo baimėmis, o stipriąsias savybes išryškinsi.

Keisk savo elgesį

Elgesio psichologai teigia, kad mes galime pakeisti savo jausmus, keisdami savo elgesį. Keli tyrimai parodė, kad mes tampame laimingesni, jeigu vaikštome besišypsodami.

Taigi, ir tu gali imti pasitikėti savimi, keisdamas/-a elgesį. Stenkis daugiau šypsotis. Tau tai padės kovoti su neigiamais jausmais.

Girk žmones už jų teigiamas savybes. Tu pamatysi, kad ir pagirti žmonės pamalonins tave ir pagirs už tavąsias. Juk mes visi mėgstame girdėti gerus dalykus apie save. Sportuok ir reguliariai miegok. Abi šios savybės gerina nuotaiką. Tu jausiesi ir fiziškai ir morališkai geriau, be to geriau atrodysi!

The post Psichologų įžvalgos: kaip iš ramaus žmogaus tapti lyderiu? appeared first on PANELĖ.

]]>
76206
Sužinojusi tai pradėsi kitaip žiūrėti į žvaigždžių figūrų nuotraukas (FOTO) https://panele.lt/grozis/g-15257-suzinojusi-tai-pradesi-kitaip-ziureti-i-zvaigzdziu-figuru-nuotraukas-foto Fri, 05 Feb 2016 11:54:20 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-15257-suzinojusi-tai-pradesi-kitaip-ziureti-i-zvaigzdziu-figuru-nuotraukas-foto Oficialiai patvirtinta: merginos, mėgstančios nuolatos socialiniuose tinkluose talpinti savo figūrų nuotraukas, daro meškos paslaugą ne tik sau, bet ir kenkia kitoms merginoms....

The post Sužinojusi tai pradėsi kitaip žiūrėti į žvaigždžių figūrų nuotraukas (FOTO) appeared first on PANELĖ.

]]>
Oficialiai patvirtinta: merginos, mėgstančios nuolatos socialiniuose tinkluose talpinti savo figūrų nuotraukas, daro meškos paslaugą ne tik sau, bet ir kenkia kitoms merginoms.

Ir šį kartą mes ne apie pavydą, kuri gali apimti žiūrint į modeliškų figūrų merginų nuotraukas internete. Didžiosios Britanijos tyrėjų grupė atliko tyrimą, kurio metu analizavo tokių nuotraukų poveikį aplinkiniams.

Rezultatai šokiravo – net 60 procentų merginų prisipažino, jog jaučia negatyvius jausmus žiūrėdamos į kitų merginų figūrų fotografijas. Tai apima nepasitikėjimą savo jėgomis, savikritiką bei nemeilę savo kūnui.

Tyrimo organizatoriai įspėja – jei ir toliau niekas nesugebės suvaldyti tokių nuotraukų srauto, merginų, sergančių rimtomis psichologinėmis ligomis ir valgymo sutrikimais vis daugės.

A photo posted by King Kylie (@kyliejenner) on Nov 5, 2015 at 8:12pm PST

Beje, tyrėjai ištyrė, jog merginos kur kas dažniau nei vaikinai yra linkusios internete demonstruoti savo figūras. Dažnai savo figūrų nuotraukas viešinančios merginos turėtų susirūpinti, mat toks veiksmas jau yra pripažintas sutrikimu. Anot tyrėjų, perdėtas noras viešai demonstruoti savo figūrą gali slėpti didelį nepasitikėjimą savo pačių jėgomis, kurį norima kompensuoti atviromis nuotraukomis.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, galima tik spėti, ar daugelio dievinamos įžymybės neturi psichikos sutrikimų. Pavyzdžiui, visų mėgstama Kylie Jenner nuolatos viešina savo apnuoginto kūno nuotraukas. Tačiau ir be jos yra daugybė įžymybių, kurios nevengia pasauliui rodyti savo kūno formų.

Turbūt ir tu kitaip pradėsi žvelgti į jas…

A photo posted by King Kylie (@kyliejenner) on Jan 14, 2016 at 12:51pm PST

😎

A photo posted by King Kylie (@kyliejenner) on Sep 22, 2015 at 12:37pm PDT

Startin show day off like errrrrbod should!

A photo posted by Miley Cyrus (@mileycyrus) on Nov 19, 2015 at 8:44am PST

Then I got told off for laughing too loud | 😩😂

A photo posted by Jessie J (@isthatjessiej) on Jan 7, 2016 at 9:19pm PST

About to start my workout👀 have a #beautifulday !! #saturdaymorning #workout

A photo posted by BELLA (@bellathorne) on Jan 30, 2016 at 11:24am PST

The post Sužinojusi tai pradėsi kitaip žiūrėti į žvaigždžių figūrų nuotraukas (FOTO) appeared first on PANELĖ.

]]>
96168
5 svarbiausi dalykai, dėl kurių save nuvertini https://panele.lt/protas-ir-jausmai/g-20040-5-svarbiausi-dalykai-del-kuriu-save-nuvertini Wed, 22 Apr 2015 11:57:09 +0000 https://beta.panele.lt/uncategorised/g-20040-5-svarbiausi-dalykai-del-kuriu-save-nuvertini Kiekviena yra kažkuo nepatenkinta. Vienai nepatinka jos išvaizda, kitai – charakteris, trečiai – balsas. Tobulų nėra ir niekuomet nebus. Tą reikia suprasti. Ir yra kvaila tikėtis iš savęs neįmanomo, žvelgti į ant garsaus žurnalo viršelio besipuikuojančias merginas ir tikėtis būti tokia, kaip jos. Visa, kas yra ant to viršelio, tėra kompiuterio sukurti kūnai, kompiuteriu redaguoti veidai ir t.t. Tikrovėje tobulybės neegzistuoja....

The post 5 svarbiausi dalykai, dėl kurių save nuvertini appeared first on PANELĖ.

]]>
Kiekviena yra kažkuo nepatenkinta. Vienai nepatinka jos išvaizda, kitai – charakteris, trečiai – balsas. Tobulų nėra ir niekuomet nebus. Tą reikia suprasti. Ir yra kvaila tikėtis iš savęs neįmanomo, žvelgti į ant garsaus žurnalo viršelio besipuikuojančias merginas ir tikėtis būti tokia, kaip jos. Visa, kas yra ant to viršelio, tėra kompiuterio sukurti kūnai, kompiuteriu redaguoti veidai ir t.t. Tikrovėje tobulybės neegzistuoja.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Tačiau tu privalai būti geriausia, kas gali būti ir liautis kompleksavusi dėl dalykų, kurių galbūt net neįmanoma turėti.

1. Nepasitikėjimas savimi.

Pirmasis dalykas, kuris labai lemia savęs nuvertinimą yra nepasitikėjimas savimi. Tai baimė likti nesuprastai, baimė žengti žingsnį ir bijoti suklupti. Tai tiesiog baimė daryti bet ką, judintis iš esamos situacijos. Ilgainiui prie jos pripranti, tačiau tai nėra, kuo tu galėtumei džiaugtis ar kaip norėtum, kad būtų.

Nepasitikėjimą savimi bandyk įveikti išsikeldama aukštus tikslus, jų siekdama. Taip pat bendraudama su žmonėmis, išreikšdama save, kaip tik įmanoma. Ir kartais padaryk kažką negalvodama apie pasekmes, apie tai, kas gali nutikti, ką pasakys kiti. Tiesiog, jei tai šaus į galvą, imk ir padaryk tai.

2. Savęs nepažinojimas.

Antrasis dalykas, kuris lemia savęs nuvertinimą yra savęs nepažinojimas. Privalai kartkartėmis likti tik su savimi, analizuoti savo mintis ir veiksmus, suprasti savo siekius. Tai, jog gerai nepažįsti savęs, gali pakišti koją daugelyje situacijų. Pradedant nuo draugų kompanijos ir baigiant rimtais darbo pokalbiais.

Šią problemą bandyk įveikti kasdien bent po 20 minučių mąstydama tik apie save, apie tai, ko tu norėtum, apie tai, ko tikiesi iš kitų ir tuo pačiu iš savęs. Susidaryk savo tikslų sąrašą. Siek jų. Įvairink savo veiklą. Taip pradėsi geriau pažinti save kitose situacijose. Nes gali būti, jog gyveni nieko nekeisdama jau ilgą laiką ir pripratai išsisukti iš įvairių situacijų. Taip netobulėji. Tai nepadeda tau pažinti savęs.

3. Gerųjų savybių užgožimas.

Dar vienas dalykas, kuris įtakoja savęs nuvertinimą – nemokėjimas naudotis gerosiomis savybėmis. Nėra blogai, jei nemėgsti girtis ar puikuotis prieš kitus, tačiau tai neturėtų reikšti, jog visi pažįsta tik blogąją tavo pusę ir nė nenutuokia, kad tu gali būti labai rūpestinga ar užjaučianti. Privalai rodyti, kokia esi iš tikrųjų. Tik taip gali sulaukti pripažinimo tiek iš kitų, tiek pati iš savęs.

Susidaryk savo gerųjų savybių sąrašą. Stenkis vis labiau jas reikšti. Ir nepamiršk vis papildyti sąrašo. O blogųjų savybių bandyk atsikratyti. Gali taip pat susidaryti sąrašą, pripildytą tavo blogųjų savybių, tik šįkart stenkis galvoti būdus kaip jų neparodyti, kaip jas užglaistyti gerosiomis savybėmis. Ir nepamiršk šio sąrašo vis trumpinti!

4. Iliuzijos apie savo išvaizdą.

Turbūt nerastume nei vienos merginos, kuri būtų visiškai patenkinta savo išvaizda. Tačiau privalai suprasti, kad tobulų nėra. Net nesvajok būti tokia, kaip merginos ant populiarių žurnalų viršelių, nes, ko gero, jos pačios svajoja būti tokiomis, kokias jas padaro kompiuterinės programos. Tad atsistok prieš veidrodį ir atvirai sau išvardink, kas tavyje tau nepatinka. Plaukai? Apsilankyk pas kirpėją. Pilvas? Pradėk sportuoti.

Šias iliuzijas privalai sunaikinti. Žvelk į save, kaip į asmenį, kuriam dar yra, kur tobulėti ir daryk viską, ką gali, kad būtum kuo labiau savimi patenkinta. Tik nepamiršk, jog tau koją labiausiai gali pakišti nemokėjimas atskirti realybės nuo iliuzijų. Suimk save į vadžias ir rimtai pamąstyk, ar verta kompleksuoti dėl to, ko galbūt nė neįmanoma turėti?

5. Melavimas sau.

Ir, ko gero, vienas iš svarbiausių dalykų, kas lemia savęs nuvertinimą yra melavimas sau. Melas ir šiaip nėra toleruotinas dalykas, tačiau melas pačiai sau yra dar baisesnis. Taip tu įrodai sau, kad nepasitiki savimi, kad stengiesi išsisukti iš sudėtingesnių situacijų meluodama ir įsiteigdama sau nebūtus dalykus. Vietoj to galėtum pripažinti, kad klydai, kad yra taip, kaip yra. Bet, žinoma, lengviau yra įsiteigti sau, jog yra kitaip. Tačiau pagalvok, ar didžiuosi šiuo savo poelgiu po mėnesio? Metų? Kelerių metų?

Liaukis melavusi sau ir pripažink tiesą. Taip įrodysi sau, jog esi stipri asmenybė, turinti asmeninį gyvenimą, tikslus bei siekius. Įrodžiusi tai sau, įrodysi ir kitiems. Tiesiog spinduliuodama iš savęs pasitikėjimą savimi, nepajėgsi nepalikti abejingų aplinkinių.

Ir prisimink, jog gyvenimas yra per trumpas kasdien graužtis dėl to, kas nutiko vakar. Kiekviena diena yra vis naujas baltas puslapis tavo knygoje. Kiekviena diena yra nauja pradžia ir tik tu sprendi kuo užpildysi tą savo puslapį. Nepamiršk, jog kiekviena diena yra kitos emocijos, kitos mintys. Ir niekas nebebus taip, kaip buvo vakar. Turi su tuo susitaikyti ir tuo pasinaudoti. Gyvenk šia diena. Ir kurk ją taip, kaip nori tu. Gyvenk taip, jog vėliau nesigailėtumei.

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


The post 5 svarbiausi dalykai, dėl kurių save nuvertini appeared first on PANELĖ.

]]>
99047