vabzdžiai Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/vabzdziai Panele.lt - Įžymybių gyvenimas, mados, grožio ir stiliaus patarimai, proto ir širdies klausimai, horoskopai Mon, 27 Jan 2025 19:02:20 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.2 https://panele.lt/wp-content/uploads/2024/04/Panele-icon-logo-60x60.png vabzdžiai Archives | PANELĖ https://panele.lt/temos/vabzdziai 32 32 230032671 5 natūralūs būdai, kaip atsikratyti vabzdžių https://panele.lt/patarimai/5-naturalus-budai-kaip-atsikratyti-vabzdziu Mon, 27 Jan 2025 19:02:18 +0000 https://panele.lt/?p=129069 Vabzdžiai namuose gali tapti nemalonia problema, ypač šiltuoju metų laiku. Nors rinkoje yra daugybė cheminių priemonių, dauguma jų turi stiprų kvapą, o kai kurios gali būti kenksmingos tiek žmonėms, tiek gyvūnams.

The post 5 natūralūs būdai, kaip atsikratyti vabzdžių appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Vabzdžiai namuose gali tapti nemalonia problema, ypač šiltuoju metų laiku. Nors rinkoje yra daugybė cheminių priemonių, dauguma jų turi stiprų kvapą, o kai kurios gali būti kenksmingos tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Todėl vis dažniau ieškoma natūralių, ekologiškų ir saugių būdų atsikratyti nepageidaujamų svečių.


Eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai yra natūrali priemonė, kurios kvapas atbaido daugelį vabzdžių, tokių kaip uodai, musės ir skruzdėlės. Pipirmėčių, levandų, arbatmedžio, eukaliptų ar citrinžolės aliejai puikiai tinka šiam tikslui. Įlašinkite kelis lašus aliejaus į vandenį ir purkškite mišiniu langų, durų rėmus ar kitus vabzdžių mėgstamus kampelius. Taip pat galite pamirkyti medvilninius tamponus aliejuje ir padėti juos šalia įėjimo ar ties vietomis, kur dažniausiai pastebite vabzdžius.

Eteriniai aliejai

Acto tirpalas

Actas yra dar viena veiksminga priemonė vabzdžiams atbaidyti. Jis ypač veiksmingas prieš skruzdėles, nes sutrikdo jų navigacijos sistemą. Sumaišykite vienodas dalis acto ir vandens, supilkite į purkštuvą ir purkškite mišiniu skruzdėlių takelius ar vietas, kur jos dažnai lankosi. Be to, acto kvapas padeda išvengti kitų vabzdžių, tokių kaip musės ar uodai.


Citrinos ir apelsinų žievelės

Citrusinių vaisių kvapas yra puikus natūralus repelentas daugeliui vabzdžių. Citrinos, apelsinų ar greipfrutų žieveles galite padėti prie langų, durų ar kitų vietų, kur dažnai pastebite vabzdžius. Jei norite dar stipresnio efekto, išspauskite šviežių citrusinių vaisių sulčių ir iš jų padarykite purškiamą tirpalą. Kvapas bus malonus jums, bet atgrasus vabzdžiams.

Grožio triukas: receptai su citrina. Išbandyk!
Citrina

Namų gamybos spąstai

Kai kuriuos vabzdžius, tokius kaip vaisinės muselės, galima lengvai sugauti naudojant paprastus namuose turimus ingredientus. Į stiklainį įpilkite šiek tiek obuolių acto ar vaisių sulčių, uždenkite dangtį ir padarykite mažas skylutes. Muselės pritraukiamos kvapo, tačiau negali ištrūkti. Tai greitas ir veiksmingas būdas sumažinti vaisinių muselių kiekį namuose.


Augalai, atbaidantys vabzdžius

Kai kurie augalai yra natūralūs vabzdžių repelentai ir puikiai tinka tiek namų viduje, tiek lauke. Pipirmėtė, levandos, bazilikai, rozmarinai ir medetkos skleidžia kvapus, kurių vabzdžiai vengia. Pasodinkite šiuos augalus prie langų ar durų, o jų šakeles galite padėti namų viduje, kad apsisaugotumėte nuo nepageidaujamų svečių.

Žolelės


Natūralūs būdai atsikratyti vabzdžių namuose yra ne tik veiksmingi, bet ir saugūs žmonėms bei aplinkai. Eteriniai aliejai, acto tirpalai, citrusinių vaisių žievelės, namų gamybos spąstai ir atitinkami augalai gali tapti jūsų pagalbininkais kovojant su vabzdžiais. Išbandykite šias paprastas priemones ir mėgaukitės jaukia, švaria bei be vabzdžių erdve savo namuose.

The post 5 natūralūs būdai, kaip atsikratyti vabzdžių appeared first on PANELĖ.

]]>
129069
Kaip atsikratyti vabzdžių ir kenkėjų namuose? https://panele.lt/patarimai/kaip-atsikratyti-vabzdziu-ir-kenkeju-namuose Tue, 26 Nov 2024 12:50:46 +0000 https://panele.lt/?p=124768 Vabzdžiai ir kenkėjai namuose gali sukelti ne tik nepatogumų, bet ir kelti grėsmę sveikatai ar sugadinti namų interjerą. Laimei, yra daugybė veiksmingų būdų, kaip jų atsikratyti, išlaikant savo gyvenamąją aplinką švarią ir saugią. Šiame straipsnyje apžvelgsime patarimus ir metodus, kurie padės kovoti su dažniausiai pasitaikančiais kenkėjais.

The post Kaip atsikratyti vabzdžių ir kenkėjų namuose? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Vabzdžiai ir kenkėjai namuose gali sukelti ne tik nepatogumų, bet ir kelti grėsmę sveikatai ar sugadinti namų interjerą. Laimei, yra daugybė veiksmingų būdų, kaip jų atsikratyti, išlaikant savo gyvenamąją aplinką švarią ir saugią. Šiame straipsnyje apžvelgsime patarimus ir metodus, kurie padės kovoti su dažniausiai pasitaikančiais kenkėjais.


1. Pagrindinė prevencija

Prieš pradėdami kovą su vabzdžiais ir kenkėjais, užtikrinkite, kad jūsų namai būtų tvarkingi ir sunkiai prieinami kenkėjams:

  • Švara ir higiena: reguliariai valykite namus, išmeskite maisto atliekas, o virtuvės paviršius palaikykite sausą ir švarų.
  • Sandarumas: patikrinkite, ar nėra plyšių sienose, grindyse, aplink langus ir duris, per kuriuos kenkėjai gali patekti į vidų.
  • Maisto laikymas: laikykite maistą sandariuose induose, kad vabzdžiai, tokie kaip skruzdėlės ar tarakonai, negalėtų jų pasiekti.

2. Kovos metodai pagal kenkėjų tipą

Skruzdėlės

  • Natūralūs repelentai: citrinos sultys, actas ar cinamonas gali būti išsklaidyti tose vietose, kur matote skruzdėlių.
  • Barjerai: užberkite druskos arba kepimo sodos prie įėjimų į jų lizdą.
  • Cheminės priemonės: jei natūralūs metodai nepadeda, naudokite specialius skruzdžių jaukus ar purškalus.

Tarakonai

  • Valymo svarba: tarakonai ieško maisto ir drėgmės, tad švara virtuvėje yra būtina.
  • Namų priemonės: boro rūgšties milteliai su cukrumi – veiksmingas masalas tarakonams.
  • Profesionalūs produktai: insekticidiniai geliai ir purškalai padeda atsikratyti šių kenkėjų.
tarakonai

Uodai

  • Langų apsauga: įrenkite tinklelius ant langų ir durų.
  • Natūralios priemonės: levandų, citrinžolių ar eukaliptų eteriniai aliejai veikia kaip repelentai.
  • Vandens kontrolė: ištuštinkite visas vietas, kuriose kaupiasi stovintis vanduo – tai pagrindinė uodų veisimosi vieta.

Blakės

  • Skalbimas: kruopščiai išskalbkite patalynę, pagalves ir užuolaidas karštu vandeniu.
  • Vakuumas: naudokite dulkių siurblį, kad pašalintumėte blakes iš čiužinių, baldų ir kilimų.
  • Specialistų pagalba: blakės gali būti sunkiai išnaikinamos, tad prireikus kreipkitės į kenkėjų kontrolės specialistus.

Miltiniai kandžiai

  • Maisto peržiūra: pašalinkite užkrėstus produktus.
  • Indų valymas: kruopščiai išvalykite sandėliuko lentynas ir naudokite natūralius repelentus, pavyzdžiui, lauro lapus ar gvazdikėlius.

3. Ekologiški ir natūralūs metodai

Jei nenorite naudoti cheminių priemonių, išbandykite šiuos natūralius sprendimus:

  • Actas: puikiai tinka valyti paviršius ir atbaidyti skruzdėles bei tarakonus.
  • Eteriniai aliejai: pipirmėtė, citrinžolė ar arbatmedis veikia kaip repelentai daugybei vabzdžių.
  • Soda ir cukrus: mišinio panaudojimas yra efektyvus tarakonų kontrolei.

4. Profesionalūs sprendimai

Jei vabzdžių ar kenkėjų problema tampa per rimta, kreipkitės į kenkėjų kontrolės įmonę. Specialistai ne tik saugiai ir efektyviai pašalins kenkėjus, bet ir patars, kaip išvengti jų grįžimo.


5. Profilaktiniai patarimai

  • Nuolat stebėkite namų būklę: ieškokite kenkėjų buvimo ženklų.
  • Reguliariai tikrinkite rūsius, palėpes ir kitas mažiau naudojamas namų vietas.
  • Naudokite natūralias priemones prevencijai, pavyzdžiui, levandų maišelius spintose.

The post Kaip atsikratyti vabzdžių ir kenkėjų namuose? appeared first on PANELĖ.

]]>
124768
Sukandžiojo uodai ar kiti vabzdžiai? Vaistininkė pataria, kokios priemonės padės efektyviausiai  https://panele.lt/grozis/sukandziojo-uodai-ar-kiti-vabzdziai-vaistininke-pataria-kokios-priemones-pades-efektyviausiai Wed, 03 Jul 2024 05:11:27 +0000 https://panele.lt/?p=111629 Vasarą buvimą gryname ore ir nuotaiką kėsinasi sugadinti ne tik nenuspėjami orai, bet ir kandantys bei geliantys vabzdžiai.

The post Sukandžiojo uodai ar kiti vabzdžiai? Vaistininkė pataria, kokios priemonės padės efektyviausiai  appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Vasarą buvimą gryname ore ir nuotaiką kėsinasi sugadinti ne tik nenuspėjami orai, bet ir kandantys bei geliantys vabzdžiai. Vaistininkai pastebi, kad šiomis dienomis vis daugiau žmonių į vaistines užsuka ieškodami tepalų, skirtų mažinti niežulį po uodų ar mašalų įkandimų, o kai kuriems prireikia ir antialerginių preparatų.

„Kad ir kaip stengiamės vasarą saugotis vabzdžių, tai padaryti yra sudėtinga. Pastaruoju metu vaistinėse sulaukiame vis daugiau pacientų, kurie skundžiasi uodų ar mašalų įkandimais, niežėjimu, daliai žmonių pasireiškia ir nedidelė alerginė reakcija. Suskaičiavome, kad gegužės pradžioje, atšilus orams ir atsibudus vabzdžiams, tiek apsaugos priemonių, tiek ypatingai preparatų po įkandimų, poreikis šiai dienai išaugo apie 20 proc. daugiau, o lyginant su praėjusiais metais, tuo pačiu laikotarpiu, beveik 60 proc.. Be abejo tai priklauso ir nuo tuo metu vyraujančios temperatūros, bet pastebime, kad ir gyventojai vis daugiau dėmesio skiria ne tik profilaktikai nuo kandančių vabzdžių, bet ir diskomforto mažinimui po savaitgalių”, – komentuoja „Gintarinės vaistinės” vaistininkė Raimonda Truncė.

Kaip ištverti niežėjimą?

Vaistininkė pastebi, kad dažniausiai žmonės nukenčia nuo uodų ir mašalų, kiek retesni – aklių ar gylių įgėlimai. Įkandus uodui, oda parausta, gali patinti, atsiranda įvairaus intensyvumo niežėjimas, kuris priklauso nuo žmogaus jautrumo ir kitų individualių organizmo savybių. Sukandus mašalams, skausmas ir niežulys būna didesnis, labiau erzinantis, ilgiau nepraeina, todėl žmonės, ypatingai – maži vaikai, linkę nusidraskyti odą net iki kraujo.

„Į vabzdžių įkandimą organizmas gali sureaguoti skirtingai. Normali ir dažniausiai pasitaikanti reakcija yra skausmas, odos paraudimas, niežėjimas įkandimo vietoje. Kiek rečiau pasitaiko, kad patinsta ne tik įkandimo vieta, bet ir didesnis plotas aplinkui. Alergiškiems žmonėms gali pasireikšti alerginė reakcija: gausus niežtintis bėrimas, pasunkėjęs kvėpavimas, galvos svaigimas, pykinimas ir panašiai. Tokiu atveju būtina nedelsti ir kreiptis į medikus”, – pataria R. Truncė.

Venkite infekcijos

Bene labiausiai erzinantis pojūtis, įkandus uodui, mašalui ar kitam vabzdžiui, yra odos niežėjimas, kurį retas ištveria nesikasydamas. Pašnekovė perspėja, kad nors susivaldyti sunku, reikia žinoti, jog kasymasis niežėjimą ne sumažina, o dar labiau sustiprina. Be to, stipriai nusikasius atsiranda žaizdelės, į jas gali patekti nešvarumų ir kilti infekcija.

Jei niežulio negalite kentėti, vaistininkė pataria geriau įkandimo vietą ne draskyti ar kasyti, o paplekšnoti – laikinas poveikis bus toks pats, niežėjimas tarsi sumažės, tačiau taip išvengsime odos nudraskymų ir žaizdelių atsiradimo.

„Veiksmingos yra ir vaistinėje įsigytos antihistamininės priemonės, malšinančios niežulį bei patinimą. Neturint tokios priemonės po ranka, galima niežtinčią vietą patrinti svogūnu ar svogūno laiško vidine puse, citrinos griežinėliu, patepti skiestu actu. Ledukai, šaltas vanduo, metalinis ar stiklinis indas padės numalšinti niežulį ar skausmą įkandimo vietoje. Panašiai veikia ir ant odos tepamas spiritas – jis garuoja ir vėsina odą bei slopina niežulį, tuo pačiu dar ir dezinfekuodamas”, – aiškina R. Truncė.

Alergiškiems žmonėms, linkusiems į patinimus, po vabzdžių įkandimo ji rekomenduoja profilaktiškai išgerti nereceptinį vaistą nuo alergijos.

Uodai nemėgsta aštrių kvapų

Pasak „Gintarinės vaistinės” vaistininkės, vertėtų tinkamai pasiruošti ir galimiems susidūrimams su geliančiais bei kandančiais vabzdžiais, nes juos atbaidančių priemonių yra tikrai veiksmingų.

„Pati pirmoji ir svarbiausia apsauga – tinkama apranga. Tamsios spalvos traukia uodus, tad geriau rinkitės šviesius, sintetinio audinio drabužius, nes medvilninius ir lininius audinius uodams lengviau „perkąsti”. Taip pat reikia žinoti, kad uodai nemėgsta aštrių kvapų, todėl galima pasitepti natūraliais eteriniais pipirmėčių, citrinžolių, gvazdikėlių aliejais ar jų mišiniu”, – vardija ji.

Vabzdžius atbaidančią priemonę galima pasigaminti ir iš maltos kavos. R. Truncė sako, kad tam tereikia karščiui atspariame indelyje padeginti 2-3 valgomuosius šaukštus maltos kavos – smilkdama ji puikiai atbaido uodus. Norint sustiprinti poveikį, galima įmaišyti maltų gvazdikėlių, mat jų kvapo uodai tiesiog negali pakęsti.

Renkantis cheminius repelentus, svarbu atkreipti dėmesį į jų sudedamąsias dalis, ypač tuo atveju, jei esate linkę į alergines reakcijas. Cheminius repelentus būtina naudoti atsargiai, kad nepatektų į gleivines, akis ar burną, todėl geriau ne purkšti juos aplink galvą, o įsipurkšti šiek tiek į delną ir patepti kaklą ar už ausų.

The post Sukandžiojo uodai ar kiti vabzdžiai? Vaistininkė pataria, kokios priemonės padės efektyviausiai  appeared first on PANELĖ.

]]>
111629
Vasariški saulės ir vabzdžių „bučiniai“ gali sugadinti kokybiškiausią poilsį. Kaip to išvengti ir ką daryti, jei jau buvai „pabučiuotas“? https://panele.lt/kas-naujo/vasariski-saules-ir-vabzdziu-buciniai-gali-sugadinti-kokybiskiausia-poilsi-kaip-to-isvengti-ir-ka-daryti-jei-jau-buvai-pabuciuotas Mon, 01 Jul 2024 05:08:21 +0000 https://panele.lt/?p=111541 Išsaugoti0 Vasaros laikotarpiu, kai šalyje vis labiau įsivyrauja karščiai, net ir maloniausią poilsį gali sugadinti neatsargus pabuvimas gamtoje, kuomet netikėtai yra nudegama saulėje ar susiduriama su vabzdžių įgėlimais. Tokie „pabučiavimai” gali baigtis ne tik nemaloniais pojūčiais ar sugadinta nuotaika, tačiau net ir vizitu pas gydytoją. Specialistai pataria neprarasti budrumo mėgaujantis vasariškomis pramogomis, o jei jau nukentėjote nuo saulės ar vabzdžių, nedelsiant imtis saugumo priemonių. Ultravioletiniai spinduliai – įvairiausių odos problemų sukėlėjai „Biofirst” klinikos gydytojos dermatovenerologės, medicinos mokslų daktarės Jurgitos Karčiauskienės teigimu, nors […]

The post Vasariški saulės ir vabzdžių „bučiniai“ gali sugadinti kokybiškiausią poilsį. Kaip to išvengti ir ką daryti, jei jau buvai „pabučiuotas“? appeared first on PANELĖ.

]]>
Išsaugoti0

Vasaros laikotarpiu, kai šalyje vis labiau įsivyrauja karščiai, net ir maloniausią poilsį gali sugadinti neatsargus pabuvimas gamtoje, kuomet netikėtai yra nudegama saulėje ar susiduriama su vabzdžių įgėlimais. Tokie „pabučiavimai” gali baigtis ne tik nemaloniais pojūčiais ar sugadinta nuotaika, tačiau net ir vizitu pas gydytoją. Specialistai pataria neprarasti budrumo mėgaujantis vasariškomis pramogomis, o jei jau nukentėjote nuo saulės ar vabzdžių, nedelsiant imtis saugumo priemonių.

Ultravioletiniai spinduliai – įvairiausių odos problemų sukėlėjai

„Biofirst” klinikos gydytojos dermatovenerologės, medicinos mokslų daktarės Jurgitos Karčiauskienės teigimu, nors ultravioletinių (UV) spindulių poveikio nereikėtų vertinti vien neigiamai (veikiant UV spinduliams odoje gaminamas vitaminas D, slopinami odos uždegimai), visgi vasarą jų derėtų pasisaugoti.

„UV spinduliai odoje skatina melanocitų veiklą, tuomet gaminama daugiau melanino. Jis ne tik sudaro sąlygas odai patamsėti, bet ir saugo odą nuo žalingo UV spindulių poveikio, neleidžia jiems skverbtis giliau į odą. Svarbu nepamiršti, kad dėl to gali sutrikti melanocitų dauginimasis ir susidaryti apgamai, piktybinis, su melanocitais susijęs, auglys – melanoma”, – sako dermatovenerologė.

Be to, ilgainiui dėl UV spindulių skatinamo oksidacinio streso ir susidarančių laisvųjų radikalų, gali būti pažeistos ir kitos odos ląstelės, o tai jau gresia ikivėžiniais odos dariniais.

„UV spinduliai pažeidžia odos barjerą, spartina odos senėjimą, sukelia nudegimus, skatina odos hiperpigmentaciją, slopina odos imunitetą, provokuoja odos infekcijas”, – neigiamas pasekmes vardina J. Karčiauskienė.

Svarbiausia – tinkamai naudoti apsaugos priemones

Kaip teigia BENU vaistininkė Loreta Tamošauskienė, norint apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio, reikėtų tinkamai pasirinkti ir naudoti priemones su ne mažesniu nei SPF 30 filtru, nesimėgauti saulės voniomis tuomet, kai saulė yra kaitriausia, vartoti pakankamai skysčių, dėvėti tinkamą aprangą – galvos apdangalą, lengvus, neprigludusius drabužius, dengiančius rankas, kojas, pečius, nugarą.

Be to, pasak L. Tamošauskienės, reikėtų žinoti, kaip tinkamai paskirstyti apsaugines priemones nuo saulės ant odos. Vaistininkė išskiria, kad viena dažniausių klaidų – apsauginės priemonės užtepama per mažai.

„Apsaugine priemone tepamą kūno vietą būtina padengti pilnai. Purškiama priemonė turi būti naudojama po 15 papurškimų kiekvienai kūno daliai. Jei naudojamas kremas ar losjonas, veidui ir kaklui priemonės reikėtų išspausti ant trijų rankos pirštų per visą jų ilgį. Jei tepamas tik veidas – kremo išspauskite ant rodomojo ir didžiojo pirštų ir tolygiai paskirstykite ant odos”, – aiškina BENU vaistininkė.

Taip pat, anot L. Tamošauskienės, svarbu nepamiršti pasitepti priemone kas 2–3 valandas, pakartotinai naudoti priemonę po maudynių ar aktyvių užsiėmimų.

Nudegimams svarbus tinkamas drėkinimas

„Dažniausiai saulė sukelia pirmo laipsnio paviršinį odos epidermio nudegimą. Jis pasireiškia paraudimu, perštėjimu, odos išsausėjimu. Jo metu pūslių nėra, tad dažniausiai medikų pagalbos nereikia. Jei jaučiamasi prastai, skauda galvą, pykina, visada reikia pagalvoti apie galimą saulės smūgį. Tuomet jau būtina kreiptis į gydytoją”, – teigia „Biofirst” klinikos medikė.

Pasak BENU vaistininkės, nudegimams labai padeda odos drėkinimas, maitinimas kremais, losjonais, įvairias serumais ar kaukėmis. Specialistė pataria nudegimo atveju rinktis priemones su alavijo ekstraktu, pantenoliu, purškiamas priemones, putas, terminio vandens aerozolius. Taip pat svarbu nepamiršti drėkinti paakių, akių vokų, lūpų, galvos odos bei gerti daug skysčių.

Specialistė įspėja, kad jokiu būdu negalima tepti nudegusių odos vietų aliejais, taukais, riebiais tepalais, nes taip galima netyčiomis padidinti nudegimo laipsnį. Jau geriau, anot L. Tamošauskienės, įsigyti priemonių nudegimo žaizdoms gydyti, hidrokoloidinių gelių, antiseptinių gelių, kurie palaikys drėgmę žaizdoje, veiks antibakteriškai, skatins gijimą, mažins skausmą ir randų susidarymo riziką. Taip pat galima naudoti neprilimpančių tvarsčių su sidabro jonais, žaizdų plovimo skysčių. 

Jei jau ant kūno atsirado pūslių, ypač jei jomis pažeista daugiau nei 20 proc. kūno paviršiaus, galima įtarti antro laipsnio nudegimą ir tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją. Į medikus rekomenduotina kreiptis ir jei iš pūslių po kelių dienų ima bėgti neskaidrus gelsvas skystis, nes tai – odos infekcijos simptomas.

Kūnas į kiekvieno vabzdžio įgėlimą reaguoja skirtingai

Tuo tarpu vabzdžių įgėlimai žmones veikia skirtingai, priklausomai nuo vabzdžio, tačiau į juos taip pat nereikėtų žiūrėti atmestinai.

„Kai kurie vabzdžiai sukelia stiprų atsaką, pavyzdžiui, bitės, širšės, musės kandikės. Kartais gali kilti ir sisteminis organizmo atsakas, net anafilaksija. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Kitu atveju vabzdžio įgėlimas gali praeiti savaime”, – teigia J. Karčiauskienė.

Medikė dalijasi, jog įgeltą vietą būtų pravartu šaldyti. Jei vabzdys įgėlė į koją, ją galima palaikyti 45 laipsnių kampu, nes tai sumažins tinimą. Jei niežėjimas labai stiprus, galima 1–2 savaites vartoti antihistamininius vaistus, kurie slopina alerginį organizmo atsaką.

Tam pritaria ir BENU vaistininkė, rekomenduojanti antihistamininius vaistus kaip efektyviausią priemonę įgėlimo atveju.

„Šie preparatai, priklausomai nuo formos, mažina histamino (biologiškai aktyvios medžiagos, dalyvaujančios alerginėse reakcijose) prisijungimą prie histamino receptorių audiniuose, taip slopinant alerginės reakcijos greitį, sukeliamus simptomus, skaido jau išsiskyrusį laisvą histaminą ir mažina paraudimą, patinimą bei niežulį. Esant stipriai alerginei reakcijai su sukietėjusiais, karščiuojančiais, skaudančias įkandimų plotais ar daugybiniams vabzdžių įgėlimams, veiksmingas yra ir hidrokortizono gelio preparatas, stipriai mažinantis uždegiminius procesus odoje bei skausmą”, – teigė L. Tamošauskienė.

Įgėlimams vaistininkė taip pat rekomenduoja priemones su alijošiumi, pantenoliu, nereceptines priemones, skirtas vabzdžių įgėlimams raminti. Siekiant, kad įgėlimo vietose neliktų randų, specialistė siūlo tiesiog neliesti įgėlimo vietos, jos nekrapštyti ir nekasyti, be to svarbu, kad pažeistos vietos nespaustų drabužiai ar avalynė. Tuomet problemų pavyks išvengti.

Jeigu vis dėlto įgėlimo vietą pasikrapštėte ar nukasėte, jei bėga gelsvas skystis ar įgėlimo vietą pradėjo skaudėti, kreipkitės į gydytoją.

The post Vasariški saulės ir vabzdžių „bučiniai“ gali sugadinti kokybiškiausią poilsį. Kaip to išvengti ir ką daryti, jei jau buvai „pabučiuotas“? appeared first on PANELĖ.

]]>
111541