Kaip nuraminti sielą ir susigrąžinti gyvenimo ramybę? Tiesa ta, kad sveikos, subalansuotos dietos kartais reikia ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Jei sveika mityba mūsų kūną paverčia dailiu ir sveiku, tai sielos dieta padės kasdien šypsotis. Jei tavo siela kenčia – emocinė dieta pats tinkamiausias būdas ją išgydyti.
Stresas mus užvaldo visai nesunkiai. Kai užpuola problemos, vienas po kito sekantys nusivylimai, nelaiminga meilė. Emocinė dieta padės susikalbėti su vidiniu aš bei pagerinti gyvenimo kokybę. Taigi, kokie ženklai atskleidžia, kad dabar – pats laikas emocinei dietai.
Vis dažniau apima neigiamos emocijos
Jauti, kad tave vis dažniau aplanko niūrios mintys ir tavo nuotaika – prasta? Norėtum patirti daugiau teigiamų emocijų? Tai yra pats rimčiausias ženklas, kad tavo sielai reikia emocinės dietos.
Visų pirma pradėk pati su savimi dirbti: atpažink ir atsikratyk neigiamų jausmų, tokių kaip pavydas, pyktis, neapykanta, pagieža ir baimė. Tegul tavo siela šypsosi be priežasties. Tegul laimę tavo gyvenimui grąžina sveikos, teigiamos emocijos: optimizmas, dėkingumas, džiaugsmas ir meilė. Iš pradžių gali atrodyti, kad suvokti ir keisti savo patiriamus jausmus yra pernelyg sunku. Tačiau nenuleisk rankų: viskam reikia laiko.
Kai jausi pyktį, liūdesį, nerimą ar panašiai, pasistenk įsigilinti į tokių emocijų priežastį. Tuomet savęs paklausk: ar galiu ką nors pakeisti? Gali? Tai keisk! Jeigu ne – kam nuodyti savo sielą negatyvu? Giliai įkvėpk, nusišypsok. Viskas praeina. Ir tai – praeis.
Tave slegia aplinka
Tave supantys žmonės gali įkvėpti ir motyvuoti. Arba atvirkščiai – siurbti energiją, sukelti abejones, nepasitikėjimą savimi ar savo jėgomis. Kai aplinka slegia – kenčia siela. Visai nesvarbu kas tie žmonės, kurie tave žemina, – stenkis su jais bendrauti kuo mažiau, o jei tai įmanoma – išvis nutrauk visus įmanomus ryšius. Tavo aplinka privalo maitinti sielą ir mintis, o ne jas sekinti.
Laikas – brangiausia, ką mes turime. Tad dovanok jį tik tiems, kas tikrai to verti.
Iš rankų nepaleidi telefono
Dauguma išmaniuosius prietaisus turinčių žmonių juos tikrina net nenuskambėjus jokiam signalui. Koks pirmasis tavo veiksmas vos nubudus ryte? Ką darai, kai tau nuobodu ar liūdna, kai susinervini ar supyksti? Netgi, kai jautiesi laiminga? Ar gali įsivaizduoti bent valandą be telefono? Jei esi priklausoma nuo išmaniųjų įrenginių, tavo sielai tikrai labai reikia emocinės dietos.
Priimk iššūkį. Eidama miegoti telefoną padėk toli nuo lovos. Dienos metu bent valandą skirk sau, išmaniuosius įrenginius palikdama nuošaly. Pamatysi, kaip pasikeis tavo nuotaika, o miegas taps sveikesniu.
Statai nematomas sienas
Kol vieni žmonės stato nematomas sienas, kiti – atveria širdį kiekvienam sutiktajam. Tiek vieni, tiek kiti daro klaidų. Apsibrėžti ribas bendraujant ir kuriant santykius su kitais žmonėmis yra labai svarbu tavo sielai.
Jei statai sienas ir nieko neprisileidi, tikėtina, kad labai greitai emociškai išvargsi. Juk negali visą laiką būti viena. Tad gana, leisk žmonėms būti šalia, kai tau to reikia.
Kita medalio pusė – nemokėdama atsiriboti ir perduodama savo gyvenimo kontrolę į kitų rankas, labai greitai imsi nebesijausti laiminga net būdama artimiausių žmonių apsuptyje. Tokiu atveju emocinė dieta reikštų išmokimą nustatyti ribas ir taip saugoti savo emocinę sveikatą.
Negalvoji apie tai, kokią naudą tau teikia santykiai su kitu žmogumi
Sakai taip negalima? Kokios naudos galime tikėtis iš žmogaus, kai mylime? Kaip ten bebūtų, šiais laikais skyrybų statistika yra negailestinga. Vienpusė meilė, išdavystės, toksiški santykiai, skausmingos skyrybos bei visi kiti neigiami dalykai, susiję su tarpasmeniniais santykiais turi nemažai įtakos tavo emocinei sveikatai.
Kaip nesveikas maistas yra skanus, bet kenkia sveikatai, taip ir kai kurie santykiai – jaučiamės laimingos, bet netrukus laukia skausmas, neapykanta ar net depresija. Jei santykiai su antrąja puse, draugais ar tėvais tave slegia ir emociškai sekina – tavo sielai reikia dietos.