Dviračio pirkimas iš tiesų yra sudėtingas procesas. Idealiai tinkantį dviratį įsigyti sunku, tačiau labai lengvai galite įsigyti visiškai netinkantį, nepatogų dviratį. Todėl svarbu atsiminti keletą patarimų, kurie padės išsirinkti dviratį, naudingai tarnausiantį metų metus.
Kuo skiriasi pigūs ir brangūs dviračiai?
Pradėkime nuo bendro dviračių vertės supratimo. Pagrindinis ir, galima teigti, vienintelis skirtumas tarp pigaus ir brangaus dviračio yra medžiagos. Kokybiški ir brangūs dviračiai yra gaminami iš aliuminio, anglies pluošto ir kitų aukštos kokybės medžiagų, kurios yra tvirtos, bet lengvos. Tai garantuoja žymiai geresnį stabilumą, įsibėgėjimą ir stabdymą.
Toliau – ratai. Jie yra gaminami iš žymiai tvirtesnių ir, žinoma, lengvesnių medžiagų. Tvirtumas reikalingas kuo ilgiau apsisaugoti nuo deformacijos. Pažiūrėję į seno dviračio besisukantį ratą pastebėsite, kad jis nėra visiškai tiesus, nes laikui bėgant ratai po truputį deformuojasi ir išsibalansuoja – aukštos kokybės dviračiai nuo to apsaugoti daug geriau.
Na ir paskutinis punktas – dalys. Savaime suprantama, kad aukščiausios klasės dviratis turės ir kokybiškas dalis. Vis dėlto, jas galima įsigyti ir atskirai, todėl pats svarbiausias yra dviračio rėmas ir ratai.
Koks dviračio tipas jums tinkamiausias?
Be galo svarbus žingsnis – pasirinkite dviračio tipą, kuris tinkamiausias jums. Jų yra labai daug, tačiau pagrindiniai yra trys:
- Plento – tai brangūs, kokybiški ir lengvi dviračiai, idealiai tinkantys važiavimui asfaltu. Juos galima priskirti prie anksčiau minėtos „brangių“ dviračių kategorijos.
- Kalnų – pats populiariausias tipas, puikiai tinka bekelėje. Vis dėlto, populiarumas išaugo ne dėl ypatingos kokybės ar kitų pagirtinų savybių, bet dėl labai didelio pasirinkimo ir kainų įvairovės.
- Miesto/turistiniai/hibridiniai – visi šie trys tipai panašūs. Tai tarpinis variantas tarp plento ir kalnų dviračių. Jie turi daugiau pavarų, kiek platesnes padangas nei plento dviračiai ir daugiau priedų, pritaikančių dviratį miestui, kaip krepšiai ar papildomi atšvaitai.
Plento dviratį rinktis rekomenduojame tiems, kurie į važinėjimą dviračiu žiūrėti ruošiasi rimčiau – jis puikiai tinka ilgesnėms kelionėms ir didesniam greičiui. Kalnų dviračiai yra grubesni – storos ir grubios padangos užtikrina stabilumą ant žvyro, o amortizatoriai sugeria kelio nelygumus ir o daug pavarų padeda įveikti įkalnes. Na o miesto dviračiai puikiai tiks kelionėms iš taško A į B – jie yra komfortiški, universalūs ir pritaikyti važiavimui su bet kokia apranga.
Dažniausios klaidos
Žinant, kad dviratis yra ilgalaikis pirkinys, norėtųsi priimti teisingą sprendimą. Jeigu dviratį perkate tik atsižvelgdami į tai, kad jis turi du ratus ir pedalus, tada klaidų išvengti beveik neįmanoma. O ar žinote, kokias klaidas pirkėjai daro dažniausiai?
- Netinkamas dviračio dydis – pirkėjai stebėtinai dažnai renkasi dviračio dydį tik pagal „vaikams“ bei „suaugusiems“. Dviračiui ruošiatės paaukoti kelis šimtus eurų, todėl vertėtų sužinoti tikslius dviračio išmatavimus ir rasti idealų dydį sau.
- Kaina yra prioritetas – negalima susivilioti puikia dviračio kaina, jeigu jis jums ne visiškai tinka. Pigiai įsigiję nors ir gerą, bet, tarkime, per didelį dviratį – tai tik iššvaistyti pinigai.
- Perkama dėl išvaizdos – daug pirkėjų vis dar renkasi dviračius pagal spalvą, kaip svarbiausią prioritetą. Taip nereikėtų daryti, kadangi, pavyzdžiui, patys pigiausi kalnų dviračiai tikrai patraukia akį – gražios rėmo linijos, sodrios spalvos. Tačiau pats dviratis gali sverti net 20 kg., būti nerangus, apkrautas pačiomis pigiausiomis detalėmis. Todėl prioritetus reikėtų susidėlioti atsakingai.
Svarbiausiai – neskubėkite. Susidėliokite visus savo poreikius, sužinokite, kokie dviračiai jums tinka labiausiai.
Rekomenduojame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt – čia rasite ieškomus dviračius bei jums palankius pasiūlymus!