Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Probleminės odos priežiūra: kokių kasdienės rutinos žingsnių vertėtų nepraleisti?
aknės gydymas

Kaip kovoti su hormoniniais spuogais nėštumo metu?

Nėštumas – tai ypatingas laikotarpis, tačiau jis gali sukelti ir nemalonių odos problemų, tokių kaip hormoniniai spuogai. Hormonų pokyčiai nėštumo metu dažnai suaktyvina riebalines liaukas, o tai gali sukelti odos uždegimą ir spuogų atsiradimą. Kadangi ne visos kosmetikos priemonės yra saugios naudoti nėštumo metu, svarbu žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti odą. Šiame straipsnyje dalijamės naudingais patarimais, kaip sumažinti spuogus ir išlaikyti odą sveiką nėštumo laikotarpiu.

1. Pasirinkite švelnias odos priežiūros priemones

Nėštumo metu reikėtų vengti stiprių cheminių odos priežiūros priemonių, nes kai kurie ingredientai, pvz., retinoidai, salicilo rūgštis ir benzoilo peroksidas, gali būti kenksmingi besivystančiam kūdikiui. Rinkitės švelnius prausiklius ir tonikus be alkoholio, kurie valo odą, bet jos nedirgina. Geras pasirinkimas yra produktai su natūraliais ingredientais, pavyzdžiui, žaliosios arbatos ekstraktu ar alaviju, kurie turi raminamąjį poveikį.

paakiai

2. Drėkinkite odą lengvais, neužkemšančiais porų kremais

Net jei oda linkusi į spuogus, svarbu išlaikyti tinkamą jos drėgmės balansą. Naudokite lengvus, nekomedogeninius drėkinamuosius kremus, kurie nedirgina ir neužkemša porų. Alavijo gelis ar lengvi aliejai, tokie kaip argano ar rožių aliejus, gali būti puiki alternatyva riebalų pertekliui mažinti, tuo pačiu užtikrinant odos drėkinimą. Drėkikliai padeda išvengti per didelio odos sausumo, kuris gali paskatinti dar intensyvesnį riebalų išsiskyrimą.

3. Atkreipkite dėmesį į savo mitybą

Mityba gali turėti įtakos odos būklei. Venkite perdirbto maisto, kuriame gausu cukraus ir sočiųjų riebalų – tokie produktai gali skatinti spuogų atsiradimą. Vietoj to rinkitės daugiau daržovių, vaisių, pilno grūdo produktų ir liesų baltymų. Omega-3 riebalų rūgštys, esančios lašišoje, chia sėklose ir graikiniuose riešutuose, gali padėti mažinti uždegiminius procesus organizme ir gerinti odos būklę. Taip pat svarbu gerti pakankamai vandens, kad organizmas būtų tinkamai hidratuotas.

[-[0]-]

4. Venkite odą dirginančių priemonių

Nėštumo metu oda tampa jautresnė, todėl venkite agresyvių procedūrų, tokių kaip cheminiai pilingai ar abrazyvinės kaukės. Šios priemonės gali sukelti papildomą dirginimą ir pabloginti spuogų būklę. Vietoj to rinkitės švelnesnius šveitiklius, kurie pagaminti su natūraliais ingredientais, pavyzdžiui, avižomis ar moliu. Švelnus šveitimas padės pašalinti negyvas odos ląsteles, tačiau nesukels papildomos įtampos odai.

5. Naudokite priemones su natūraliais antibakteriniais ingredientais

Natūralūs ingredientai, tokie kaip arbatmedžio aliejus ar medus, turi antibakterinių savybių ir gali padėti sumažinti uždegimą bei bakterijų, sukeliančių spuogus, kiekį. Pavyzdžiui, arbatmedžio aliejus gali būti taikomas vietoje, nedideliais kiekiais, kad sumažintų paraudimą ir dezinfekuotų problemines vietas. Medus taip pat yra puikus natūralus antiseptikas, kurį galite naudoti kaip veido kaukę, kad nuramintumėte ir išvalytumėte odą.

6. Saugokitės saulės ir naudokite saugų apsaugos nuo saulės kremą

Saulė gali pabloginti spuogus ir sustiprinti odos pigmentaciją, kuri nėštumo metu kartais pasireiškia dar intensyviau. Naudokite mineralinį apsaugos nuo saulės kremą su cinko oksidu ar titano dioksidu – šie ingredientai yra saugūs nėštumo metu ir apsaugo odą nuo žalingų UV spindulių. Apsauga nuo saulės yra svarbi, nes padeda apsaugoti odą nuo pigmentacijos ir išsaugoti jos sveikatą.

Kremas nuo saulės
SPF kremas

7. Pasikonsultuokite su dermatologu

Jei nėštumo metu spuogai yra sunkūs ir įprastinės priemonės nepadeda, svarbu pasikonsultuoti su dermatologu. Kai kurie gydymo būdai ir vaistai yra nesaugūs nėštumo metu, todėl gydytojas gali rekomenduoti tinkamiausius ir saugiausius variantus. Dermatologas gali paskirti odos priežiūros priemonių ar net natūralų gydymo kursą, kuris padės išlaikyti odą švarią ir sveiką, nesukeliant rizikos kūdikiui.

8. Stenkitės sumažinti stresą

Nėštumo metu hormoniniai pokyčiai ir emocinė įtampa gali pabloginti odos būklę. Stresas skatina hormonų, kurie gali sukelti spuogus, išsiskyrimą, todėl stenkitės rasti laiko poilsiui ir atsipalaidavimui. Pratimai, tokie kaip joga, meditacija ar tiesiog ramus pasivaikščiojimas gamtoje, gali padėti sumažinti streso lygį ir teigiamai paveikti odą.

Mano išsaugoti straipsniai