Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Diana Paukštytė – jaunas ir drąsus veidas mados pasaulyje (nuotraukų albumas)

Diana Paukštytė – jaunoji dizainerė, kaip viesulas įsiveržusi į prestižinės mados dizainerių tarpą. Šių metų „Mados infekcijos“ atradimu tapusi jaunoji darbužių modeliuotuoja DELFI gatvei pasakoja apie savo pasiekimus, pataria, kaip nenuobodžiai atrodyti ir pristato savo modelius.
DELFI gatvė: papasakok apie save. Kas paskatino susidomėti siuvimu?

Diana: esu Diana Paukštytė iš Vilniaus. Jau vaikystėje norėjau būti drabužių dizainere, todėl labai daug piešiau.

Prieš 10 metų pradėjau mokytis siuvimo meno, mokiausi Vienožinskio dailės mokykloje, studijavau akademinį piešimą, tapybą, kompozicijas ir kt.

Vėliau įstojau į Vilniaus Kolegiją, Aprangos dizaino fakultetą, drabužių dizainerio specialybę. Studijuodama pradėjau dirbti mados namuose pas dizainerę Ramunę Piekautaitę.

Su ja salone konstravau drabužius, siuvinėjau. Turėjau praktikos ir pas dizainerį Seržą Ganžumianą. Mokydamasi drabužių dizaino stengiausi kurti kuo daugiau kolekcijų ir dalyvauti visuose jaunųjų dizainerių konkursuose.

DELFI gatvė: kada pasirodė pirmosios kolekcijos?

Diana: 2004 metais sukūriau pirmąją autorinę kolekciją „Restauracija“. Jaunųjų dizainerių konkurse „DiDi festivalis „Dizaino dienos“ ši kolekcija laimėjo 1 vietą, o „Baltijos stiliuje“ – 2 vietą.

Po metų sukūriau antrą kolekciją „Miparti“ ir „DiDi festivalyje „Dizaino dienos“ kolekcija užėmė 3 vietą, o „Baltijos stiliuje“ – 1 vietą.

Taip pat šios kolekcijos buvo pristatytos mados renginyje „Apkalbos“. Laimėtos prizinės vietos suteikė pasitikėjimo savimi ir norą kurti toliau.

2008-aisias dalyvavau pirmą kartą surengtame naujų mados talentų paieškos konkurse „Injekcija Sobieski Uogos“ ir laimėjau finansinę parama pasirengti festivaliui „Mados infekcija“ bei galimybę parodyti savo kūrybą ant „Mados infekcijos“ podiumo.

Šiais metais festivalyje „Mados infekcija“ ir pristačiau kolekciją „Origami“.


DELFI gatvė: kaip vyksta kūrybinis procesas? Kaip derinti spalvas, iš kur gauni įvairių medžiagų?

Diana: iš pradžių piešiu labai daug eskizų, o vėliau iš maždaug dešimties atrenku vieną geriausią, kurį siuvu. Idėjų ieškau istoriniuose kostiumuose. Stengiuosi, kad drabužis butu neįprastas, kitoks, įdomus, nestandartinis, todėl pridedu įvairių detalių, raukinių, sagų.

Man nesinori kurti paprastų kasdieninių drabužių, kolekcijos – juodai baltos, todėl spalvų derinti nereikia. Man svarbu spalvos kiekis, kompozicija, kiek ir kur įdėti juodos ar baltos spalvos, kad nebūtu per daug balta, ar per daug juoda.

Medžiagas perku parduotuvėse: nueini vienur, kitur ir išsirenki tai, kas labiausiai tinka. Ypač ilgai tenka ieškoti, kol randu tinkamų sagų.

Žinoma, kad ne viską, ką noriu panaudoti kolekcijoje, galima įsigyti, todėl grandinėles bei metalo detales užsakiau pas metalo meistrus, kad nupintų. Juodai baltus batus darė tėvelis, kadangi jis yra batsiuvys. Vieną aksesuarą, tai yra samurajaus kardą, teko skolintis iš Kyokushino Karate kovos menų meistro.

DELFI gatvė: kokiai asmenybei skirti tavo drabužiai? Ar siuvi draugams?

Diana: mano drabužiai skirti stipriai, energingai, kūrybingai, madingai asmenybei.


Jei draugai kreipiasi patarimo, visada stengiuosi jiems padėti ar pasiūti, ar patarti, ar sukurti eskizą. Viskas ir prasideda nuo draugų įgeidžių, taip įgaunu reikalingos patirties.

DELFI gatvė: kaip tapti dizaineriu?

Diana: labai paprasta – tiesiog reikia kurti, kurti ir dar kartą, kurti.

DELFI gatvė: patekai į „Mados Infekciją“. Ar mados industrija sunkiai įsileidžia naują žmogų, ar atvirkščiai?

Diana: pažinčių jokių neturėjau, tiesiog skambinau renginio organizatoriams, kurie suteikė informacijos: iki Kalėdų reikėjo atiduoti kolekcijos eskizus su koncepcija, taigi, juos atidaviau ir sausio mėnesio pabaigoje sužinojau, kad pakliuvau į antrą turą, kuris vyko vasario 13 d.

Taigi, pasiuvau tris modelius bei pristačiau juos antrame atrankiniame konkurse „Injekcija Sobieski Uogos“. Komisija nusprendė, kad šiais metais dalyvausiu festivalyje „Mados infekcija“. Todėl per pusantro mėnesio teko pasiūti 21 modelį.

Naujam ir nepatyrusiam žmogui pakankamai sunku pakliūti į mados industriją, nes tai yra labai brangu ir sudėtinga, o renginys „Mados infekcija“ yra puikus startas naujokui.

DELFI gatvė: kokia mada tave labiausiai žavi?

Diana: mane žavi japonų dizaineriai.

DELFI gatvė: kaip vertini gatvės madą? Ar Lietuvos jaunimui netrūksta kūrybingumo?

Diana: gatvės mada yra labai geras ir įdomus dalykas, ypač užsienyje. Visi esam kūrybingi žmonės, tiesiog vieni yra drąsesni, o kiti – kuklesni…

Daugelis dizainerių semiasi idėjų savo kolekcijom iš gatvės.
O tarp Lietuvos jaunimo irgi neretai pasitaiko „perliukų“.

DELFI gatvė: ką patartum vilkėti vasarą?

Diana: vasarai patarčiau spalvų, spalvų, ir dar kartą, spalvų.

Mano išsaugoti straipsniai