Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

„Bon Jovi“: 25 šlovės metai (video)

„Bon Jovi“ – poproko grupė, turėjusi milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Šiuo metu jų, turbūt, šimtai milijonų. Per dvidešimt ketverius metus buvo parduota daugiau kaip 120 milijonų grupės albumų kopijų, surengta šimtai koncertų.
Grupė mums padovanojo tokias dainas, kaip „Runaway“, „Livin’ On a Prayer“, „I’ll Be There For You“, „It’s My Life“ ir daugelį kitų, kurios tapo hitais ir yra jais iki šiol. Sutikite – „Bon Jovi“.

Užsispyrimas padėjo

Gūdžiais 1982 – aisiais, Johnas Francis Bongiovi Junior (vėliau tapęs Jon Bon Jovi) svajojo tapti dainininku. Tačiau prieš pasiekdamas šį tikslą, jis dirbo batų parduotuvėje pardavėju bei uždarbiavo „Power Station Studios“ įrašų kompanijoje.


Pastarojoje dalį akcijų turėjo būsimosios žvaigždės pusbrolis, tad Bon Joviui atsivėrė puiki galimybė išgarsėti. Laisvu nuo darbo laiku jis įrašė keletą savo dainų demo versijų ir išsiuntinėjo jas po įrašų kompanijas. Kaip ir reikėjo tikėtis, nei viena jų neatsiliepė. Bet vaikino būta užsispyrusio.

Kartu su įrašais Bon Jovis nuvažiavo į WAPP 103.5 FM „The Apple“ radijo stotį ir įkalbėjo didžėjų Chipą Hobartą paleisti į eterį savo kūrinį. „Runaway“ garsai pasklido po New Yorko apylinkes, vėliau, ją pradėjo transliuoti dukterinės radijo stotys ir kitos.


Tuo metu įrašų kompanijos susizgribo, kad praleido kažką labai svarbaus ir ėmė lipti viena kitai per galvas, kad kuo greičiau išsiaiškintų, kas per vienas šio naujojo hito atlikėjas. Staiga tapo aišku, jog Jono Bon Jovio svajonė pildosi, ir kad jam kuo skubiau reikia grupės, su kuria galėtų išlįsti į platųjį pasaulį.

Gitaristas – išeivis iš Lenkijos

Pirmiausiai, Bon Jovis paskambino savo draugui Davidui Bryanui. Pastarasis, kadaise studijavęs mediciną, metė tą užsiėmimą dėl muzikos.


Lemtingasis skambutis apvertė jo gyvenimą aukštyn kojomis ir jis, šįkart metęs muzikos mokslus, kartu su Bon Joviu ėmė kurti grupę. Visa projekto sudėtis paaiškėjo tik 1983 metų kovą, kuomet prie jų prisijungė Tico Torresas bei Richie Sambora.


Pastarasis po vieno iš pasirodymų pats atėjo į užkulisius bei pasisiūlė groti grupėje. Bon Jovis nekreipė dėmesio į tokius išsišokėlius, tačiau pasiūlė Richiui išmokti atlikti keletą dainų ir ateiti dar kartą.


Kai šis pasirodė sutartu laiku bei puikiai atliko nurodytąsias dainas, grupės įkūrėjui neliko nieko kito kaip tik be jokių išlygų priimti Samborą pas save į komandą. Beje, reikėtų paminėti, jog šis gitaristas turi lenkiško kraujo ir save laiko išeiviu iš Lenkijos, o tiksliau – Krokuvos apylinkių.

Pirmas albumas – auksinis, antras – š…

Netrukus jaunieji talentai suprato, jog jiems reikia pavadinimo. „PolyGram“ įrašų kompanijos talentų medžiotojas Jerry Jaffeas pasiūlė pasivadinti „Bon Jovi“.


Grupės nariams šis pavadinimas pasirodė pernelyg saldus, kuriam išsprūdus iš lūpų pasijusdavai tarsi suvalgęs „prancūziškų ledų“. Bet viskas, kas genialu yra paprasta. Jau po savaitės visi susitaikė su tokiu pavadinimu bei kibo į darbą.


Pirmasis grupės albumas „Bon Jovi“ buvo išleistas 1984 m. sausio 21 dieną. Ir jis iškart tapo auksiniu JAV muzikinėje rinkoje. Dar po metų jiems pavyko paleisti į apyvartą kitą dainų rinkinį, kuris buvo pavadintas „7800o Fahrenheit“.


Apie jį anglų muzikos žurnalai rašė: „tai tebuvo pilkas atspindys to, ką mes žinome apie „Bon Jovi“, kurį jau buvome išmokę mylėti“. Vėlesniuose interviu muzikantai yra prasitarę, jog niekada gyvenime nebedainuos dainų iš antrojo albumo…

Albumo pavadinimas gimė striptizo klube

Vaikinai nepasidavė ir netrukus pasaulį išvydo „Slippery When Wet“. Kaip jau turbūt pastebėjote, albumas turi gana įdomų pavadinimą. Įrašinėdami naująsias dainas, grupės nariai vakarais paprato lankytis striptizo klube, kur nuostabios pusnuogės merginos viena kitą apliedavo vandeniu ir įtrindavo muilu. „Net ir norėdamas tokios grožybės nenulaikytum glėbyje“, – pagalvojo kažkuris muzikantas ir šūktelėjo: „Slippery when wet!“ ir visi suprato, jog tai privalo būti naujojo albumo pavadinimas.


Bon Jovis jau trynėsi rankas, mat, numatė, jog ant viršelio būtinai turi būti stambiu planu nufotografuota moters krūtinė. Reikėtų patikslinti – didelė moters krūtinė. Tačiau etikos komisijai apie tai sužinojus, šypsenos bent kelioms dienoms dingo nuo muzikantų veidų ir jiems teko permąstyti savo sumanymą.


Nežiūrint nesklandumų pačioje pradžioje, „šlapiasis“ albumas buvo gana vykęs. Pasaulyje buvo išplatinta virš 26 milijonų jo kopijų, o koncertinio turo metu Bon Jovis vos neprarado balso. Su profesionalų pagalba jam pavyko užbaigti koncertinį turą, tačiau nuo tos dienos jis niekuomet nebedainuoja aukštų natų.

Po „paskutinio“ koncerto – į skirtingas puses

Turbūt nenustebsite išgirdę, jog praėjus nedaug laiko, „Bon Jovi“ 1988 m. išleido dar vieną savo dainų rinkinį – „New Jersey“. Jis buvo toks sėkmingas, kad Bon Jovi nariams teko iškeliauti į 18 – kos mėnesių koncertinį turą po pasaulį.


Ir nors tai buvo viena pelningiausių išvykų grupės istorijoje, tačiau muzikantai pervargo vieni nuo kitų. Ypač vienas nuo kito pavargo grupės lyderiai Bon Jovis ir Sambora. Pasibaigus paskutiniajam koncertui, grupės nariai išsiskirstė kas sau. Namo visi grįžo skirtingu laiku ir skirtingais lėktuvais.


Ačiū Dievui, tai tebuvo nedidelis išbandymas, pasibaigęs sveikomis atostogomis. Nors ne visiems jos buvo labai sveikos – vienas grupės narys buvo apniktas parazitais, kuriuos parsivežė iš Pietų Amerikos, o kitas, nukritęs nuo motociklo, susižeidė „darbinę ranką“, su kuria grojo bosine gitara. Jam teko ilgokai pavargti, kol vėl išmoko groti savo instrumentu.


Žinoma, pertrauka gerbėjams kainavo kelerius metus spėlionių bei nežinomybės, bet ir vėl susirinkę muzikantai buvo kaip niekada pasirengę kibti į darbus.

„Įkando“ Elviui

Išleidę kelis albumus, „Bon Jovi“ ir vėl aptilo, iki pat 1999 m. Tais metais buvo išleistas dainų rinkinys „Crush“, kuriame pasirodė iki šiol gyvas hitas „It’s My life“.

Numatytasis koncertinis turas buvo ganėtinai trumpas, tik 60 pasirodymų. Tačiau, pasirodo, grupės gerbėjų pulkas gerokai atjaunėjo ir padidėjo, tad jiems teko padidinti ir koncertų skaičių. Šįkart muzikantai turnė užtruko iki pat 2001 m. vidurio.

2004 m. į rinką buvo paleistas kompaktinių plokštelių rinkinys, pavadintas „100 000 000 Bon Jovi Fans Can’t Be Wrong“. Taip „Bon Jovi“ atidavė pagarbą Elvio „50 000 000 Elvis Fans Can’t Be Wrong“.


2006 m. grupės ilgametis triūsas buvo įvertintas Didžiosios Britanijos Šlovės Alėjoje, kur nuo lapkričio 14 d. „Bon Jovi“ pavadinimas puikuojasi tarp tokių vardų, kaip „U2“,„The Beatles“, Madonnos ar Elvio Presley.


2007 m. „Bon Jovi“ taip pat buvo vaisingi. Birželio mėnesį buvo išleistas naujausias grupės albumas „Lost Highway“, kurio kopijų per pirmąją pardavimų savaitę buvo išgraibstyta virš 292 tūkstančių vienetų. Turo metu rokeriai koncertavo naujojoje „O2“ arenoje Londone. Jie buvo pirmieji pristatę savo pasirodymą žiūrovams toje scenoje.


O visų nuostabiausia tai, jog bilietai į šį koncertą (23 tūkstančiai vienetų) buvo išparduoti per 30 minučių. Tai, turbūt, pasako viską apie grupę, o kartu ir fanų bei paprastų muzikos mylėtojų žavėjimąsi žmonėms, jau 25 metus džiuginančiais melomanų širdis.


Naujausiame žurnalo „ME“ numeryje skaitykite:

· Kuri mirusi įžymybė uždirba daugiausiai?

· „The Prodigy“ fenomenas

· Cenzūra kine: žymiausi uždrausti kino filmai

· Feminizmas – idėja ar liga?