Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Štai

Štai, ko turėtum klausytis, norėdama būti laimingesnė

Ar muzika tikrai turi įtakos mūsų emocijoms? Psichologai jau senokai tiria muzikos poveikį mūsų vidinei būsenai. Ar iš tiesų pozityvi muzika nuteikia optimistiškai ir praskaidrina mintis, o tranki, bauginanti, priešingai – skatina agresiją ir pyktį?

Signy Sheldon ir Julios Donahue iš McGill universiteto Kanadoje atliktas naujausias tyrimas įrodė, kad linksmos ir optimistiškos muzikos (vietoj emociškai sunkios ir liūdnos) klausantys žmonės laimingus dalykus prisimena kur kas greičiau.

Eksperimento metu tyrimo dalyviams buvo duota klausyti keturių skirtingų žanrų originali muzika, kurios jie niekada prieš tai nebuvo girdėję: linksma (pozityvi, jaudinanti), rami (pozityvi, nejaudinati), bauginanti (neigiama, jaudinanti) ir liūdna (neigiama, nejaudinanti).

Pasiklausę muzikos tyrimo dalyviai turėjo 30 sekundžių, per kurias reikėjo pagalvoti apie jiems svarbų prisiminimą, turėjusi konkretų laiką ir vietą, ir nesitęsusį ilgiau nei vieną dieną. Vos tik jiems ateidavo kažkas į galvą, reikėjo spausti kompiuterio klavišą ir užrašyti prisiminimo detales.

Mergina
Mergina
Adobe Stock

Mokslininkai stebėjo, kiek laiko reikėjo tyrimo dalyviams prisiminti praeities įvykį, kiek tikslus buvo jų prisiminimas ir tada patirtos emocijos. Buvo nustatyta, kad laimingos ir optimistiškos muzikos klausę tyrimo dalyviai prisiminė laimingus dalykus.

O štai klausęsi trankios, bauginančios bei liūdnos muzikos, eksperimento dalyviai teigė prisiminę neigiamus praeities įvykius, kurie sukėlė liūdnas ar net skaudžias emocijas. Liūdną muziką klausęsi pripažino prisiminę skaudžius nusivylimus, skyrybas su mylimaisiais ar artimų žmonių netektis.

Vadinasi, linksma, pozityvi muzika ne tik nuteikia optimistiškai, bet ir padeda pabėgti nuo neigiamų prisiminimų, kurie gali sukelti graužatį ir nusivylimą. Liūdnos, romantiškos dainos dažnai padeda išgyventi skaudų gyvenimo etapą, tačiau jei išsikapsčius iš tokio meto vis dar norisi klausyti panašaus žanro muzikos, verta pagalvoti. Ar tikrai vėl norisi slogių minčių?

Mano išsaugoti straipsniai