Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia klausanti institucijų rekomendacijų, todėl tikina iš savo mobilaus telefono išsitrynusi kinišką programėlę „TikTok“.
„Tiesą sakant, aš išsitryniau TikToką iš savo telefono. Ir klausau rekomendacijų tiek krašto apsaugos institucijų, tiek sekame, kas vyksta Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – „Žinių radijui“ teigė A. Armonaitė.
„Suprantu, daug žmonių, milijonai žmonių, visame pasaulyje šią programėlę naudoja tikrai norėdami susijungti su kitais žmonėmis, kažką naujo sužinoti ir panašiai. Tai gal tikiuosi Jungtinių Amerikos Valstijų investuotojai nupirks iš kinų ir bus saugiau, bus galima vėliau naudotis, bet kol kas tikrai laikausi rekomendacijų“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad Europos Komisijos pareigūnams jau uždrausta naudotis programėle „TikTok“ oficialiuose įrenginiuose. Pagal naująjį draudimą Komisijos pareigūnai šia Kinijos vaizdo įrašų dalijimosi platforma nebegali naudotis ir asmeniniuose įrenginiuose, kuriuose esama oficialių programėlių.
Panašus draudimas pernai buvo įvestas ir JAV. Kai kurie šios šalies įstatymų leidėjai siekia, kad „TikTok“ programėlė būtų uždrausta visos šalies mastu.
Panašų draudimą pritaikyti Lietuvoje tiek politikams, tiek valstybės tarnautojams, tiek kariams siūlo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Pasigirdus šiems siūlymams, Krašto apsaugos ministerija (KAM) informavo apie svarstymą šiuo metu įvesti rekomendacijas nenaudoti „TikTok“ darbuotojų tarnybiniuose įrenginiuose. Pasak ministro Arvydo Anušausko, pastarųjų rekomendacijų yra paisoma.
„TikTok“ yra Kinijos socialinis tinklas. Baiminamasi, kad per jį Pekinas gali rinkti įvairius duomenis apie asmenis Lietuvoje.