Jau trečius metus gyvuojanti „Skalvijos“ kino akademija stiprina tarptautinius ryšius ir šią savaitę laukia svečių iš Švedijos, Stokholmo menų mokyklos.
Du pripažinti medijų pedagogai Carin Granath ir Oskaras Ekstromas atvyksta į Vilnių vesti kūrybinių dirbtuvių, kuriose bus kuriamos skaitmeninės istorijos.
Lapkričio 3-4 ir 5-6 dienomis bus surengtos dvejos kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvaus Vilniaus moksleiviai iš skirtingų tautinių bendruomenių bei Europos humanitarinio universiteto studentai.
Skaitmeninių istorijų kūrimas yra plačiai Europoje taikomas metodas, kuriuo žmonės skatinami, naudojant naujas skaitmenines technologijas, pasakoti savo asmenines gyvenimiškas istorijas.
Padedami medijų pedagogų dirbtuvių dalyviai kurs savas 1 minutės trukmės istorijas, naudodami tekstą, nuotraukas, video ir muziką. Dirbtuvių vadovai pasiūlys temą ir asistuos dalyviams visuose istorijos kūrimo etapuose – rašant scenarijų, piešiant kadruotes, fotografuojant, filmuojant ir montuojant.
Vilniuje vyksiančios kūrybinės dirbtuvės yra didžiulio tarptautinio projekto „Shahrazad“ dalis. Tai penkerių metų trukmės literatūrinis projektas, kurio esmė – istorijų pasakojimas ir saviraiškos laisvė.
Rengiant kūrybines dirbtuves, literatūrinius susitikimus, parodas, mokyklinius projektus siekiama atkreipti dėmesį į žmogaus teises, o ypač į neišgirstus balsus ir nutylėtą literatūrą.
Projekto metu įvairiais būdais skatinama kurti naujas istorijas, kur jos begimtų – Europoje ir už jos ribų. Vienas pavyzdžių – kūrybinių dirbtuvių ciklas „1001 skaitmeninė istorija“, kurio metu siekiama sukurti 1001 skaitmeninę istoriją skirtingose Europos šalyse.