Ateinantį penktadienį, rugsėjo 18 d., Vilniuje įvyks Europos videoedukacijos forumas, draugėn subursiantis Lietuvos, Austrijos, Baltarusijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Švedijos, Vengrijos, Vokietijos judančių vaizdų edukacijos specialistus, medijų aktyvistus bei teoretikus, žurnalistus ir pedagogus.
„Mokiniai ir studentai turi būti lavinami ne tik kaip kritiški medijų stebėtojai, bet ir kaip audiovizualinių pranešimų kūrėjai bei prodiuseriai, kaip interaktyviųjų medijų vartotojai“,- teigia vienas Forumo dalyvių, Valjadolido universiteto profesorius Alfonso Gutierrezas.
Projektas „Viducate“ vienija naujas judančių vaizdų galimybes ir jų formas edukacijos procesuose atrasti siekiančias organizacijas bei asmenis iš skirtingų Europos šalių.
VšĮ „Meno avilys, šiame projekte atstovaujantis Lietuvą, kartu su partneriais sumanė pirmąjį projekto renginį skirti temai „judantys vaizdai ir kūrybiškumas“.
Rugsėjo 18 d. nuo ankstyvo ryto forumas kviečia kalbėtis visus besidominčius videoedukacijos sritimi. Pirmojoje forumo dalyje bus pristatyta „Viducate“ misija bei įvairūs videoedukacijos aspektai. Ar ugdymas gali tapti „skaitmeninės revoliucijos įkaitu“, o gal kaip tik – „išlaisvintoju “?
Apie tai diskutuoti forumo dalyvius pakvies Londono universiteto profesorius Robertas Fergusonas. Galbūt atvirosios medijos ir yra vienas iš visuomenės išsilaisvinimo kelių? Atsakydamas į šį klausimą, Vokietijos „Open Channel“ federacijos generalinis direktorius ir „Open Channels for Europe!“ asociacijos prezidentas Juergen Linke dalinsis patirtimi su Lietuvos ir Baltarusijos medijų aktyvistais ir teoretikais.
Galiausiai, kas yra videoedukacija ir kokios jos atmainos Austrijos, Vengrijos, Švedijos ir Lietuvos mokyklose? Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir nevyriausybinių organizacijų atstovai šia tema diskutuos su Austrijos Respublikos švietimo ministerijos Medijų edukacijos departamento vadove, Europos Komisijos medijų raštingumo ekspertų grupės nare Susanne Krucsay ir medijų raštingumo eksperte iš Mérei Ferenc edukacijos ir karjeros instituto Zsuzsanna Kozák (Vengrija).
Neformalioje vakaro programoje svečiuosis „Ore“ kino įvykis, kuruojamas jaunojo lietuvių kinotyrininko ir filmų kūrėjo Romo Zabarausko.
Rugsėjo 19-tąją „Viducate“ ir VšĮ „Meno avilys“ Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams surengs vienos dienos trukmės seminarą, kurį ves tarptautinė lektorių komanda.
Seminare pedagogai turės galimybę pasidalinti patirtimi su Austrijos, Kipro, Švedijos medijų pedagogais, išklausyti įvado apie medijų edukaciją, judančių vaizdų dramaturgiją, išbandyti save kuriant videodarbus.
Dalyviai įgis žinių apie Lietuvoje kol kas retai vartojamą recepcijos sąvoką, jos taikymą videoedukacijoje.