Šį savaitgalį, liepos 24-25 dienomis, kaip jau tampa įprasta progresyvaus roko gerbėjams, trečius metus iš eilės į Kernavę kviečia „Baltic Prog Fest“ festivalis, skirtas kokybiškos muzikos mylėtojams.
Progresyvus rokas pradėjo formuotis septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Didžiojoje Britanijoje. Muzikantams išėjus už įprastos kūrinių struktūros ribų, jungiant tradicinį roką su džiazu, klasikine muzika, eksperimentuojant su sudėtingais ritmais, iki tol negirdėtais sąskambiais.
Tuomet gimė tokios grupės, kaip „Pink Floyd“, „King Crimson“, „Yes“, „Genesis“, „Jethro Tull“, „Soft Machine“ ar „Emerson Lake and Palmer“.
Devintajame dešimtmetyje, kuomet pasaulyje vyravo punk bei disko muzika, progresyvaus roko populiarumas sumažėjo, tačiau šalia senųjų „grandų” į sceną atėjo nauji atlikėjai – „Marillion“, „Pendragon“, IQ.
Tęsdami senas tradicijas, jie į muziką praturtino ir naujais garsais, taip formuodami neo-prog stilių. Vėliau tokios grupės, kaip „Dream Theater“, „Tool“, „Opeth“ bei „Ayreon“ klasikinį progresyvų skambesį sujungė su metalo muzika bei pradėjo prog-metal žanrą.
Šiandien šis muzikos stilius tęsia savo tradicijas visame pasaulyje – savo veiklą plėtoja senosios bei kuriasi naujos grupės. Būtent šiomis tradicijomis seka ir „Baltic Prog Fest“.
Festivalio idėja – Lietuvoje pristatyti kokybišką muziką visai šeimai. Visų kartų atstovai – vyresnioji karta, užaugusi su roko muzika, bei jaunieji gerbėjai – kviečiami savaitgaliui su palapinėmis atvykti į jaukią sodybą šalia Kernavės bei kartu mėgautis muzikos garsais.
Festivalis skiriamas visai šeimai ir paskutinį liepos savaitgalį ištikimi jo lankytojai traktuoja kaip „ramų poilsį gamtoje su progresyvia muzika iš viso pasaulio“. Beje, asmenys iki 16 metų imtinai įleidžiami nemokamai.
Tiek seniai roko pasaulyje žinomos grupės, tiek jauni potencialūs atlikėjai aktyviai siunčia paraiškas dalyvauti renginyje, todėl organizatoriai turi galimybę atrinkti kokybiškiausius, originaliausius bei įdomiausius iš jų.
Savo kūryba atlieka tik išskirtinio charakterio ir aukšto profesinio lygio grupės, kurios abejingų nepalieka. Prieš festivalį vykdoma milžiniška atlikėjų atranka.
Pasak organizatorių, atrankoje dalyvauti renginyje į vieną vietą pretenduoja virš 30 grupių iš viso pasaulio. Dalyviai iš Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos, Baltijos šalių bei Baltarusijos siekia panaikinti geografines muzikos ribas ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą muzikos srityje.
Šiemet festivalyje savo programas atliks neseniai atsikūrę britai „Shadowland“ su jau tradicija tapusiu „Baltic Prog Fest“ dalyviu Clive’u Nolanu, „Kramer“ iš Olandijos, Alex Carpani, kuris šiuo metu kuria projektą su Tony Levinu ir Steve’u Hackettu, „Holding Pattern“ iš JAV, su gitaristu Tony Spada, kuris grojo kartu su legendine grupe „Kansas“ bei daugelis kitų kolektyvų.
Be muzikinės programos, savo pasirodymą surengs „Senamiesčio Teatras“. Norintys atsigaivinti galės paskanauti ledainėje, maistą festivaliui tieks „Alaus namai”.
„Baltic Prog Festo“ muzika seniai sulaukė tarptautinio pripažinimo, o geriausias to įrodymas yra 3 nominacijos šių metų „Just Plain Folks“ apdovanojimuose, JAV.
Taigi, paskutinį liepos savaitgalį kviečiame praleisti Kernavėje, su gera, laiko patikrinta muzika! Daugiau informacijos galite rasti balticprogfest.com.