NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Gotai vėl buriavosi „Mulen Ruže“: antrasis „Diary of Dreams“ koncertas Lietuvoje (nuotraukų albumas) (video)

Šeštadienį klube „Mulen Ružas“ antrą kartą Lietuvoje nuskambėjo grupės „Diary of Dreams“ koncertas. Pernai Lietuvoje koncertavę charizmatiškieji gothic/electro muziką atliekantys vokiečiai, šį kartą pristatė naują albumą „(if)“, kuris pasirodė šių metų kovo 13d.

Kone valandą vėlavusį koncertą pradėjo apšildančioji grupė iš „Daddy‘s Dolls“ iš Lietuvos.

Du metus gyvuojanti grupė energingomis, gotiško roko, garage, punk, glam, goth stiliaus dainomis „apšildė“ pagrindinę grupę ir įaudrino publiką. Vokalisto drąsiai reiškiami „šilti“ jausmai grupėje grojantiems vaikinams salėje išprovokavo klausytojų šypsenas.

Net iš keturių skirtingų Lietuvos miestų: Vilniaus, Jonavos, Klaipėdos ir Kretingos, susirinkę „Daddy‘s Dolls“ muzikantai jau dvejus metus groja kartu.

Klasikinė muzika ir melancholija

Gothic/darkwave/electronic muzikos stilius grojanti grupė iš Vokietijos gyvuoja jau daugiau nei 20 metų ir yra išleidusi 9 albumus.

Grupės lyderis, įkūrėjas ir vokalistas Adrianas Hatesas dainose paliečia įvairias socialines, filosofines gyvenimo temas, kurios dažniausiai yra persipynusios su mitologija, mistika, asmeniniais išgyvenimais ir melancholija.

Devintajame dešimtmetyje grupę subūręs Adrianas Hatesas pavadinimą „pasiskolino“ iš ankstyvųjų savo klasikinės gitaros kompozicijų „Tagebuch der Träume” (liet. „Sapnų dienoraštis“).

Andriano kūrybai įtaką darė didieji klasikinės muzikos kūrėjai – Betchovenas, Mocartas, Vivaldi ir kiti. Adrianas nuo 9 metų susižavėjo klasikinės gitaros skambesiu, kuris yra vienas pagrindinių tarp kitų grupės muzikoje naudojamų instrumentų .

Savo vėlyvuosius paauglystės metus praleidęs Niujorko valstijos pakraštyje, primenančiame vienkiemį, kur net pačiuose namuose, pasak vokalisto, buvo daug atokių ir vienatve alsuojančių užkaborių, Adrianas pajuto melancholijos ir vienatvės grožį. Būtent šis jausmas jam padėjo kurti daugiaprasmius ir gilius dainų tekstus.

Grupės kelias į sėkmę

Pirmasis albumas „Cholymelan” pasirodė 1994m. Adrianas tęsė savo veiklą, per dešimtmetį išleidęs dar 5 naujus albumus. Šeštajame ir septintajame albumuose – „One of 18 Angels” ir „Freak Perfume” – atsirado naujų elektronikos ritmų, kurie pelnė grupei pripažinimą tarp įvairių stilių gerbėjų.

2004m. išleistas labiausiai kontroversiškas albumas„Nigredo”, kuriame dera naujas, elektroninis grupės skambesys su senomis, klasikinėmis gaidomis. Dainos iš turo vėliau buvo išleistos gyvo garso CD „aLive” ir DVD „Nine In Numbers”.

Naujo albumo „(if)“ pristatymas

O šiais metais grupės „Diary of Dreams“ albumas „(if)“ pradžiugino gerbėjus elektronika alsuojančiomis dainomis, tačiau ne visi fanai buvo patenkinti pasirinktu vienu grupės stiliumi, kuris yra vystomas naujajame albume.

Belieka pridurti, kad pati grupė džiaugiasi pirmosios albumo dainos „The wedding“ debiutu ir pirmu didžiuoju muzikinio klipo sukūrimu.

Jau praėjusiais metais grupei didelį įspūdį paliko lietuvių publika. Šiais metais „Diary of Dreams“ taip pat kaip ir praėjusiais metais publikai negailėjo nuoširdumo ir šiltų emocijų.

Grupė sugrojo tokias kultines dainas, kaip „Traumtänzer“, „Butterfly Dance“ ir, be abejonės, publikos numylėtą „The Curse“.

Klausytojai taip pat neliko skolingi: kartu vokiškai bei angliškai dainavo „Diary of Dreams“ dainas, plojo, net trypdami kojomis palaikė grupės vokalistą.

Grupei baigus savo koncertinį pasirodymą ir nulipus nuo scenos, žiūrovai pradėjo smarkiai trypti šokių aikštelės grindis ir šūksniais „We want more“ pakvietė grupę net 2 pakartojimams.

Adrianas mielai bendravo su aktyviais gerbėjais tiek būdamas scenoje, tiek po koncerto, kur drauge su visais nariais dalino autografus ir pozavo su gerbėjais, pastarųjų asmeninėms nuotraukoms.

Grupės narius dar kurį laiką po autografų dalinimo buvo galima pamatyti besisukiojančius prie klubo baro ir pačiose klubo patalpose, vykstant vakarėkio after party renginiui.

Mano išsaugoti straipsniai