NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

PSICHOLOGAS PATARIA: negaliu atsigauti po M. Jacksono mirties

KLAUSIMAS: noriu tau papasakoti savo kvailą istoriją, nes dabar man gyventi yra sunku ir aš džiaugiuosi, kad radau šią svetainę, nes man dabar taip reikia patarimo iš nešališko asmens.

Man yra 14 metų ir aš gyvenau normalų gyvenimą, neturėjau nei kažkokios meilės, nedievinau jokio dainininko, iki Michaelo Jacksono mirties.. Kai mirė MJ, aš pradėjau klausyti daug jo dainų, pamačiau daug klipų ir – įsimylėjau… Na, man kažkas atsitiko.

Aš pradedu verkti kaskart, kai pamatau jo nuotrauką, išgirstu dainą ar pamatau videoklipą. Nežinau, kodėl, bet taip staiga pradėjo jo trūkti. Atrodo, kad pasaulis be jo negeras, kad nebeliko taikos. Man atrodo, kad jis buvo labai geras žmogus, ir kad jam svarbiausia buvo jo gerbėjai, meile ir jo vaikai.

Aš sapnuoju jį, negaliu ramiai užmigti, man trūksta jo, tarsi jis būtų buvęs labai svarbus asmuo mano gyvenime. Svarbiausia, kad aš anksčiau juo net nesidomėjau, ir tik staiga, po jo mirties, jaučiuosi taip, tarsi praradau dalį savęs, didelę dalį.

Jaučiuosi kaip įsimylėjusi ir praradusi meilę. Prašau nesijuokti, tai man išties svarbu. Kaip man susigaudyti savyje ir išgyventi šią netektį?

ATSAKYMAS: ačiū už leidimą publikuoti tavo laišką. Kiek pavėluotai rašau atsakymą, nes laukiau tavo sutikimo. Kai daugeliui Michaelo Jacksono gerbėjų jau atslūgo didžioji gedulo ir nevilties banga, galima ramiau įsigilinti į susidariusią padėtį.

Tikiuosi, kad tau pačiai kiek lengviau ir giedriau sieloje. Tikrai nereikia atsiprašinėti, kad tu įsimylėjai šį artistą. Dainininkai ir aktoriai labai greitai tampa jaunimo kumirais.

Prie scenos per koncertus, pirmose eilėse, daugiausia buriuojasi trylikamečiai – šešiolikamečiai, žėrinčiomis akimis seka savo „dievaičius“, rauda ar klykia iš susijaudinimo, paskui sekioja paskui automobilį ar rašo nesibaigiančius meilės laiškus.

Kai esi jaunas, stiprios emocijos labai greitai ir audringai užvaldo. Nes įsimyli tokį ypatingą įvaizdį, tokį garsų žmogų, tokią nepasiekiamą „žvaigždę“. Įsimylėjusi, gauni stiprią adrenalino injekciją. Tau atrodo, kad įsimylėjai tikrą gyvą žmogų. Taigi, įsimylėjimas tai nėra iliuzija.

Asmuo, kurį įsimylėjai, yra iliuzija. Kad jį geriau pažintum, tikrai nėra garantijos. Kaip jį aprašei, tai tikrai yra iliuzija. Tikrasis MJ buvo toli gražu ne vien geras, mylintis ar taikus žmogus. Jis buvo nelabai laimingas, vaikiškas žmogus.

Jo paties gyvenimas buvo labai sudėtingas ir prieštaringas, jis labai nemėgo savęs ir atkakliai žingsnis po žingsnio žalojo savo kūną, gėrė daug vaistų, vis nerasdamas nusiraminimo ir susitaikymo su savimi pačiu.

Nuo pat vaikystės jis turėjo būti žvaigžde ir jautė milžinišką spaudimą, kad turi atnešti sėkmę ir pinigų savo artimiesiems. Užaugęs jis darė daug klaidų ir neteisingų žingsnių kitų žmonių atžvilgiu. Žinoma, jis buvo labai talentingas.

Rašau tai, nenorėdama pasakyti, kad tu elgiesi kvailai, jį įsimylėjusi. Tiesiog esi pamilusi vaikiną iš klipų, nuotraukų ir dainų. O tai ne tas pats, kas mylėti gyvą žmogų. Esi pamilusi kitų: režisierių, scenaristų, žurnalistų – sukurtą įvaizdį.

Įsimylėjus žvaigždę, galima pasijusti irgi truputį žvaigžde. Tu rašai, kad su jo mirtimi numirė kažkokia dalis tavęs pačios. Jautiesi, kad esi kažkuo panaši į MJ. Mat žinomo ir populiaraus žmogaus įvaizdis labai tinka, kad su juo surastum daug bendro.

Gerbėjai buvo sukrėsti dainininko mirties. Jie audringai reiškė savo jausmus. Tik sužinojusios apie dainininko mirtį, daug mergaičių susirinkusios drauge klausėsi jo dainų, išgyveno ir verkė, dalijosi savo įspūdžiais ir emocijomis, drauge dainavo ir šoko. Tai pats geriausias būdas atsisveikinti su mėgstamu dainininku.

Leisk lietis savo emocijoms, tik surask protingus būdus, kaip tai padaryti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.

Mano išsaugoti straipsniai