Kiekvienas žino, ką reiškia būti apgautam, prarasti mylimą žmogų, išsiskirti su savo svajonių mergina, o gal taip niekada ir nebūti pastebėtam savo meilės. Nelaiminga meilė lydi kiekvieną mūsų, vos mes imame įsimylėti. Liūdesys ir skausmas po skyrybų – tai lyg kita meilės medalio pusė, kurios išvengti neįmanoma, ieškant savo gyvenimo kelio.
Tačiau graudūs pavirkavimai su kompanija, vakarėlis ar geriausios draugės/-o paguoda nepadeda, kai širdis, rodos, šoka iš krūtinės, dreba, bijo, pyksta ir verkia garsiau nei kauktų viso pasaulio priešgaisrinės sirenos…
Kaip išgyventi pasibaigusios meilės skausmą? Kiekvienas mūsų su laiku suformuluoja savas taisykles, kaip kovoti su nesėkmėmis, tačiau šiandien DELFI gatvė pataria, kaip vaikinams išgyventi išsiskyrimą su meile.
1. Šiuo metu labai svarbu leisti sau jausti tai, ką jauti. Neslopink savo skausmo. Vaikinai dažnai jaučia spaudimą būti stipresniais ir mažiau jautriais nei merginos arba apsimesti, lyg išsiskyrimas jiems būtų nesvarbus.
Tačiau daugelis (abiejų lyčių) jaučia liūdesį, pyktį, nesaugumą arba nusivylimą dėl išsiskyrimo. Tik tu pats nuspręsi, su kuo gali pasidalinti savo jausmais, tačiau būtinai turi skirti laiko ir erdvės tik sau, kad pabūtum vienas ir leistum sau natūraliai išgyventi jausmus.
2. Išreikšk save. Jausmų išraiška yra vienas svarbiausių dalykų, padedančių kovoti su nusivylimu ir žengti į priekį. Pavyzdžiui, imk rašyti dienoraštį, kurti meną (tokį kaip fotografija arba muzika) užsiimk fizine veikla – tinka viskas, kad nukreiptum mintis.
3. Daugelis mūsų po išsiskyrimo sielvartauja arba vis galvoja apie ex merginą, peržiūrinėdami santykius primenančias fotografijas arba dovanas.
Tačiau tam tikru momentu reikia mesti tuos daiktus iš galvos ir savo aplinkos. Neprivalai jų sunaikinti, tačiau jei sudėsi juos į dėžę ir padėsi ją kur nors, kur jos nematytum, tai gali labai padėti jaustis geriau.
4. Prisimink savo hobius, kuriems skyrei mažiau laiko, kai turėjai draugę. Akivaizdu, kad bendraudami su daugiau žmonių, mes paprastai turime mažiau laiko sau, o artimi santykiai gali atimti daug laiko ir energijos.
Kai užsiimame mėgstamais hobiais, kuriems anksčiau turėjome mažiau laiko, gyja mūsų širdis, primindama mums, kas esame kaip asmenybės.
5. Ieškok paramos. Žinoma, ne visi tavo draugai yra pakankamai subrendę, kad suprastų, kaip tu jautiesi. Su kai kuriais jų netgi nepatartina dalintis savo jausmais: žmogus, kuris šaiposi iš tavęs, kad esi liūdnas, arba nuolat koneveikia tavo buvusią merginą, nesuteiks tau tinkamos paramos.
Turėtum kreiptis į tuos žmones, kurie, tavo manymu, galėtų tave suprasti. Tai gali būti mokytojas arba treneris, vienas iš tėvų, brolis ar sesuo arba draugas ar draugė.
Jei tau ypač sunku išsiskyrimo metu, gali būti naudinga susirasti patarėją, tai galėtų būti specialistas mokykloje arba profesionalus psichologas. Jei jauti, kad neturi tokių galimybių, gali paieškoti pagalbos internete.
6. Po išsiskyrimo įprasta jausti pyktį arba nuoskaudą, tačiau kai kurie žmonės išreiškia šiuos jausmus pavojingais būdais: nuo mazochizmo iki smurto. Neatsisakyk dalykų kuriuos privalai daryti: eiti į mokyklą arba darbą, valgyti, miegoti, praustis.
Pjaustymasis, gėrimas arba narkotikų vartojimas, rizikingas seksas arba bandymai nusižudyti yra blogiausia, ką gali daryti nusivylimo metu. Merginos skriaudimas už išdavystę arba jos persekiojimas – taip pat netoleruotinos skausmo raiškos priemonės.
Šantažas, manipuliavimas, persekiojimas, priekabiavimas arba fiziniai bei seksualiniai buvusios merginos puolimai yra ne tik netinkamas elgesys – tai nusikaltimas.
7. Jei tu ir tavo buvusioji norite pamėginti palaikyti platonišką draugystę, iš pradžių įsitikinkite, kad paliekate vienas kitam pakankamai erdvės ir laiko, atsisakote prisirišimo ir priklausomybės vienas nuo kito.
Taip pat nustatykite ir išlaikykite santykių ribas. Dažnai kai kurie žmonės nori „likti draugais“ iš tiesų ne todėl, kad būtų draugais, tačiau todėl, kad jiems sunku nutraukti santykius arba jie tikisi, kad draugystė padės susigrąžinti romantiškus santykius vėliau.
Jei nei vienas iš jūsų „neišgis“ nuo meilės, jei kuris nors vienas bus įskaudintas ir jausis sutrikęs dėl besitęsiančios draugystės, neverta nė bandyti tęsti santykių.
8. Pasistenk išvengti naujų santykių ir suteik sau galimybę pabūti vienišu, santykiams pasibaigus. Žinoma, kartais mes užmezgame naujus santykius, iškart vos pasibaigus vienai draugystei, taip tiesiog nutinka. Kartais senieji santykiai pasibaigia būtent dėl naujų santykių.
Tačiau daugeliui būtinas laikas, kurio metu sielvartaujame ir apmąstome išsiskyrimą: jei neturime laiko išgyventi savo jausmų bei laiko išmokti praėjusių santykių ir išsiskyrimo pamokų, naujieji santykiai gali būti nė kiek negeresni už buvusius.
9. Atsimink, kad išsiskyrimas nereiškia, kad esi visiškas nevykėlis, niekieno nemylimas ir netrokštamas. Jei santykiai nevykę, tai retai būna vieno asmens kaltė.
Santykiai dažniausiai nutrūksta, kai nesutampa abiejų poros pusių interesai, norai, troškimai.
Išsiskyrimai dažniau pasitaiko jaunesniems žmonėms nei vyresniems, kadangi jauni žmonės vis dar auga ir keičiasi, tad santykiai, kurie vieną mėnesį atrodo tiesiog tobuli, kitą mėnesį gali pasirodyti visai niekam tikę.
Svarbiausia, žinoti, kad nenusisekę santykiai neturi nieko bendro su tavo asmenybe. Tik negalvok, kad esi kažkuo netikęs, jei tavo mergina tave paliko, paprasčiausiai jūs skirtingi. Tikrai rasi žmogų, kuris mylės tave tokį, koks esi.
10. Būk pasirengęs naujiems santykiams. Jei išgyveni išsiskyrimą su viena pirmųjų savo meilių, gali atrodyti, kad jau niekada nebeišgyvensi tokių jausmų, arba jie nebus tokie stiprūs.
Taip pat tu gali bijoti vėl suartėti su kitu žmogumi. Visa tai jausti yra normalu. Tačiau tikrai yra tikimybė, kad tu ir vėl įsimylėsi.
Nors mes visuomet rizikuojame likti įskaudinti arba sudaužyta širdimi, tačiau turime rizikuoti, norėdami išpildyti savo svajones.
Sudaužytą širdį gali siaubingai skaudėti, tačiau laikui bėgant ji sugyja.
Vaikinai gal ir neverkia, tačiau jie tikrai gali nuoširdžiai jausti.