Dauguma merginų įsitikinusios, kad viena iš patikimiausių priemonių kovoje su akne – giluminis veido odos valymas. Internete galėtum atrasti daugybę patarimų, kaip atlikti šią procedūrą tiesiog namuose, tačiau neskubėk ir paskaityk, ką apie tai mano specialistai.
Galbūt pradėti turėtume nuo supratimo, kad aknė – tai lėtinė odos liga, kuri neišnyksta savaime. Todėl susidūrusioms su šia problema pirmiausiai reikėtų kreiptis ne į kosmetologus, o į patikimą dermatologą. Būtent dermatologas padės tau išsiaiškinti aknės atsiradimo priežastis, parinks tinkamiausias odos priežiūros priemones ir, jeigu reikės, paskirs gydymą.
Giluminis odos valymas – ne išsigelbėjimas
Dauguma aknę turinčių merginų ir moterų daro vieną svarbią klaidą – norėdamos padėti savo odai, naudoja pernelyg daug priemonių ir griebiasi įvairiausių procedūrų. Šiuo atveju vertėtų prisiminti auksinę taisyklę: kartais mažiau yra daugiau.
Giluminis odos valymas – viena iš dažniausiai namuose ir kosmetologų kabinetuose atliekamų grožio procedūrų. Tačiau ar mūsų odai to tikrai reikia?
„Jei parenkame odai tinkamą drėkinamąjį kremą ir valome ją dermatologinėmis priemonėmis, savo sudėtyje neturinčiomis kvapiklių ar dažiklių, daugiau nieko papildomai gali ir neprireikti, – apie kasdienės į aknę linkusios odos priežiūrą pasakoja dermatologė Renata Kliunkienė. – Svarbiausias žingsnis – atsirinkti būtent jūsų odai labiausiai tinkančią kosmetiką.“
Laimei, jau praėjo tie laikai, kuomet kosmetologų kabinetuose buvo siūlomas mechaninis veido valymas paprasčiausiai spaudinėjant spuogelius – žala odai po tokių procedūrų neabejotinai kur kas didesnė, nei nauda. Dabar kur kas populiaresnė priemonė – odos valymas rūgštimis, tačiau prieš ryžtantis šiai procedūrai taip pat reikėtų šį bei tą žinoti.
„Rūgštiniai preparatai iš tiesų šiek tiek padegina bakterijas, tad jeigu aknė yra labai lengvos formos, kai kuriais atvejais galima pastebėti teigiamą efektą. Tačiau kur kas dažniau galime susidurti su neigiamu grįžtamuoju efektu, kuomet odos būklė tik dar labiau pablogėja. Iš esmės rūgštinis valymas – tai net ne valymas, nes inkštirai yra pernelyg giliai, kad rūgštis galėtų juos paveikti, – perspėja dermatologė Renata. – Kartais merginos rūgštinių valymų būdu tikisi išnaikinti po aknės likusius odos randelius. Atsiminkite, kad rūgštys randų tikrai neveikia ir vienintelis būdas išspręsti šią problemą – odos šlifavimas lazeriu, pašalinant viršutinį odos sluoksnį.“
Išsispausti spuogą galima, tik ne bet kaip…
O ką daryti, jeigu spuogelis jau iššoko? Kuri iš mūsų norėtų eiti į miestą su ant kaktos pūpsančiu ir iš tolo šviečiančiu spuogu? Jeigu spuogelis jau subrendęs, matoma balta jo viršūnėlė, galime pamėginti jį išspausti, tačiau būtinai tinkamai dezinfekavus odą.
„Vandenilio peroksidas, kvepalai ar spiritas – visos šios priemonės griaužia odą, todėl tikrai nėra tinkamos odos dezinfekavimui. Prieš spaudžiant spuogą, odą reikėtų nuvalyti specialiu ne alkoholio pagrindu pagamintu dezinfekantu“ – pataria dermatologė Renata ir paaiškina, kaip teisingai turėtų būti spaudžiamas spuogelis. – Spuogelis spaudžiamas su sterilia adata nudrėskus tik patį jo paviršių – jokiu būdu negalima durti į patį spuogą! Paspaudydamos odą iš šonų, pilnai išspauskite spuogelį ir dar kartą dezinfekuokite odą.“
Dermatologė atkreipia dėmesį, kad šis metodas tinkamas pavieniams jau iškilusiems ir subrendusiems spuogeliams, tačiau ne giliai odoje įsitvirtinusių inkštirų naikinimui. Šiuo tikslu geriausia priemonė – specialios odos valymui skirtos kaukės. Tam, kad odos poros labiau atsivertų ir kaukė efektyviau pašalintų inkštirus, prieš procedūrą odą gali pagarinti palinkusi virš karšto vandens.
Sužinok daugiau apie savo odą ir teisingą jos priežiūrą: www.aknespotas.lt