Prieš daugiau, nei dešimt metų Lietuvoje atsirado nauja vaikinų rūšis. Nieko keisto, kad Lietuvoje jie iš karto pelnė netradicinės orientacijos atstovų etiketes. Tada buvo neįprasta matyti klube šokančius dailius, savo išvaizdą išpuoselėjusius vaikinus. Ir dar šokančius į ritmą.
Rytis Koreiva – vienas iš pirmųjų Lietuvoje go go šokėjų, tarptautinių go go konkursų nugalėtojas, grupės „Funky“ narys.
Rytis išpopuliarėjo, kai draugavo su garsiąja grupės „69 danguje“ nare Goda Sabutyte. Šįkart DELFI gatvė nebandys atskleisti skandalingų jų draugystės aplinkybių. Rytį pakalbinsime apie jo šokėjo karjerą ir „berniuko saldainiuko“ įvaizdį. Sužinosite, ar tikrai visi go go vaikinai – gėjai.
Nenorėjo tapti sportinių šokių treneriu
Rytis Koreiva pradėjo šokti sportinius šokius, sulaukęs šešerių metų. Šoko dvylika metų ir vis svajojo tapti šokių treneriu. Tačiau įstojęs mokytis sportinių šokių trenerio specialybės, vaikinas suprato, kad jo laukia kitokia ateitis.
„Pasidarė gražu žiūrėti į šokius, ne pačiam treniruoti žmonės,“ – pasakoja Rytis.
Vaikinas pradėjo šokti hiphopą ir gatvės šokius, vis dažniau užsidirbdavo, šokdamas go go naktiniuose klubuose.
Vaikinas taip susidomėjo go go šokiais, jog negailėjo laiko treniruotėms, pradėjo dalyvauti šokių konkursuose.
Iš pat pradžių šokėjui vargiai sekėsi nurungti profesionalius konkurentus, bet Rytis nenusimindavo, mėgaudavosi galimybe šokti, kolegų pasirodymais. „O vėliau pradėjau laimėti konkursus. Laimėjus konkursą, kaip ir daugeliui paglostydavo savimeilę, bet po to supratau, kad tai tuščia garbė, esmė – malonumas šokant, o ne kokia prizinė vieta,“ – kalba Rytis.
Pasiruošimas konkursams vaikinui – sunkus išbandymas. Go go pasirodymai – visiška improvizacija, šoki taip, kaip groja muzika. Šokdamas vaikinas visiškai atsipalaiduoja, kad galėtų išreikšti muzikos garsus judesiais.
Anksčiau net Ryčio mergina šoko go go. Paklaustas, ar jos seksualūs judesiai nekeldavo vaikino pavydo, Rytis atsakė: „Ne, nematau šokyje nieko bloga. Tai tik šokis-menas, o ne viliotinis“.
Šokis liko hobiu
„Sunkiausia mano šokėjo karjeroje buvo šokį paversti hobiu, o ne darbu, turėjau suderinti naujus savo gyvenimo užmojus, su tuo, ką darydavau iki to. Tas virsmas buvo pakankamai sunkus, kai supratau, kad vien šokdamas klubuose, tik sveikata pabaigsi“, – pasakoja šokėjas.
Kūrybinės patirties vaikinas semiasi iš geriausių pasaulio šokėjų pasirodymų, taip pat daugelį metų treniravo paauglius šokių studijoje „F.U.“
Rytis buvo griežtas treneris, bet per mažai motyvuotas mokyti paauglius, todėl atsisakė šio darbo. Vaikinas teigia, kad visi paaugliai gali šokti go go , tik reikia noro ir kantrybės.
Ne visi šokėjai – gėjai
Go go šokėjų jau tokia profesija, jie turi būti gražūs, seksualūs, tarsi „nutraukti“ nuo žurnalo viršelio. Vieni šiuos šokėjus iki šiol vertina kritiškai – tiksliau vienareikšmiškai – „gėjai“.
Kaip pats Rytis reaguoja į tokias kalbas? „Daugelis žmonių – susidarę tokią nuomonę. Šokėjas turi būti susitvarkęs, o tai greičiausiai ir verčia taip galvoti. Nematau nieko blogo, jei žmonės taip mano. Galiu patikinti, kad ne visi šokėjai – gėjai, jei koks ir pasitaiko, už jį neatsakau,“ – juokaudamas kalba vaikinas.
Vaikinas stengiasi save prisižiūrėti, pradedant pusdieniais kirpykloje, baigiant soliariumu. Vaikinas nenaudoja jokios kosmetikos, bet leidžia sau pasilepinti soliariumu.
Rytis šokdamas atkreipia į dėmesį į ne tik klykiančias merginas prie scenos, bet ir kur kas toliau toliau įsitaisiusias šou stebėtojas: „Atkreipiu į tuos, kuriems įdomu, ką darau, nėra skirtumo, tai mergina ar vaikinas.“
Merginų dėmesys vaikino nevargina, o dar labiau įkvepia šokti. Kartais Rytis po pasirodymų gauna iš įvairių merginų dovanų net intymių pasiūlymų. Vis tik DELFI gatvei nepavyko sužinoti daugiau apie romanus su klubo merginomis.
DELFI gatvė: kaip leidi laisvalaikį?
Rytis: koncertuoju su grupe „Funky“, skaitau knygas, ypač patinka skaityti psichologines. Filmus žiūriu, nueinu į sporto salę, žvejoju bei, žinoma, šoku.