Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Svajonių kryptis - Tailandas: aplankyk ją kartu su geriausia drauge!

Svajonių kryptis – Tailandas: aplankyk ją kartu su geriausia drauge!

Apie Tailandą turbūt kiekvienam yra tekę girdėti prieštaraujančių dalykų: vieniems ši šalis – turistų rojus, kiti jaučiasi gerbiami tik dėl „atvežamų“ pinigų, vieni mėgaujasi chaotišku šalies gyvenimu, o dar kiti kaip tik į ją traukia ieškodami ramybės.

Įdomiausia, kad visa tai yra tiesa – kontrastingasis Tailandas yra ir turtingas, ir skurdus, ir viliokiškas, ir atšiaurus vienu metu. Tačiau to nereikia bijoti, nes kai žinai, ko tikėtis, atostogos šioje Azijos šalyje gali būti ne tik turiningos, bet ir kupinos naujų patirčių.

Kaip iš Tailando parsivežti kuo daugiau gerų emocijų, patarimais dalijasi šioje šalyje viešėjusios kelionių ekspertų „Baltic Tours“ atstovės Rasa Levickaitė ir Sandra Žitkutė. S. Žitkutė į Tailandą leidosi įspūdžių medžioklei su draugu, o R. Levickaitė šią kiek „netradicinę“ kryptį pasirinko šeimos atostogoms. Ir nors keliautojų patirtys gana skirtingos, abi įsitikinusios – Tailandas pasiruošęs patenkinti visų poilsiautojų lūkesčius.

Lengva apsvaigti nuo galimybių gausos

Pasak kelionių ekspertės R. Levickaitės, į Tailandą dažniausiai vyksta dviejų tipų lankytojai: Bankoko gerbėjai, arba vadinamieji bankokistai, ir gamtos mylėtojai, kurie poilsiui kur kas mieliau renkasi tropines šalies salas ar atokiau įsikūrusius paplūdimius.

Bene didžiausias šalies traukos centras, kurį neretai matome ir kino filmuose – daugiau kaip 8 milijonus gyventojų turinti Tailando sostinė Bankokas. Vos tik atvykus į šį miestą Bankokas pateisina kontrastingosios šalies vardą – jame prie pat skurdžiausių rajonų stūkso prabangūs pastatai, o atvykėlių laukia milžiniška specialiai jų poreikiams pritaikyta įvairiausių paslaugų ir pramogų infrastruktūra.

„Bankokas yra tipiškas Azijos didmiestis, kuriame galima išvysti tiek skurdo, tiek prabangos bei itin modernių sprendimų apraiškų. Poilsiautojus jis pasitinka visuomet besišypsančiais žmonėmis, priimtinomis kainomis, patogiu susisiekimu, nuodėmės vertu gatvės maistu, plaukiojančiu turgumi, prieskonių jūra, Indijos ir Kinijos architektūrą atspindinčiomis šventyklomis ir, žinoma, vizitine miesto kortele – masažais. Ir nors nesu masažo gerbėja, įkalbinta vyro ir išklausiusi rekomendacijų, Bankoke užsisakiau pėdų masažą – išties, tai buvo vienas nuostabiausių tailandietiškų potyrių“, – įspūdžiais dalijasi R. Levickaitė.

Kelionių ekspertė taip pat pabrėžia, kad Bankokas, kaip kelionių kryptis, neabejotinai patrauklus tuo, jog vos per keletą dienų galima nuveikti ir patirti labai daug. Tačiau sutinka, kad tikrojo Tailando per tokį trumpą laikotarpį pajusti nepavyks, tad skristi į šią Azijos šalį pataria mažiausiai 12 dienų.

Viešint Tailande S. Žitkutė rekomenduoja neaplenkti ir senosios Bankoko sostinės centro – Ajutajos, įspūdį paliksiančios istorijos bei architektūros gerbėjams. „Ajutajos istorinis centras yra įtrauktas UNESCO pasaulio paveldą ir garsėja XIV–XVIII amžių menančių pastatų bei šventyklų gausa. Bene didžiausia pažiba – Vat Čaivathanaramo šventykla, lankytojų simpatijas pelniusi dėl unikalių architektūrinių formų ir dekoro. Kaip ir viskas Tailande, kelionė traukiniu į Ajutają iš Bankoko kainuos stulbinančiai mažai – vos 39 euro centus“, – pasakoja S. Žitkutė.

📸 @thefreedomcomplex

A post shared by Amazing Thailand 🇹🇭 Travel 📸 (@amazingthailand) on Jun 26, 2018 at 11:08pm PDT

Kur ieškoti gamtos ir ramybės oazės?

Tuo tarpu antrojo keliautojų tipo – gamtos mėgėjų akys dažniausiai krypsta į garsiąją Tailando salą – Puketą. Kartu su dar 32 jam priklausančiomis salomis Puketas užima 576 kv. km teritoriją, o jo provinciją dydžiu lenkia tik Bankokas. Puketo provincijoje nuolat gyvena apie pusė milijono gyventojų, tačiau poilsiautojų sezono metu žmonių skaičius neretai siekia ir milijoną.

„Puketo sala yra didžiausia visame Tailande, tad joje galima rasti viską – nuo kvapą gniaužiančios gamtos, istorinės architektūros iki prabangių viešbučių bei triukšmingų vakarėlių. Vis tik dėl didelės žmonių koncentracijos masinio turizmo objektu virtęs Puketas mažai primena tipišką salą, tad labai tikėtina, kad jame vyraujanti chaotiška atmosfera gali nuvilti ramybės išsiilgusius keliautojus“, – tikina S. Žitkutė.

Ramaus poilsio mėgėjams keliautoja pataria Tailande kiek atidžiau paieškoti vietų, labiau nutolusių nuo turistams pataikaujančių prekeivių. Pavyzdžiui, norintiesiems pabėgti nuo didmiesčių šurmulio idealus pasirinkimas – ramybės oazę primenančios Koh Kood ar Koh Tao salos.

Tailandas nepaprastai dėkingas ir aktyvaus poilsio mėgėjams. Milžiniški paplūdimiai kviečia ne tik pailsėti, bet ir išmokti nardyti – šalyje tai itin populiari pramoga.

📸 @minimint.rsbn

A post shared by Amazing Thailand 🇹🇭 Travel 📸 (@amazingthailand) on Jun 6, 2018 at 6:41pm PDT

Dėl netolygaus Tailando paviršiaus tarp paplūdimių, salų, kalnų ir parkų susiformavo daugybė skirtingų ekologinių zonų su savita augalija ir gyvūnija. Tad nieko keista, jog toje pačioje šalyje yra ir drėgnų šiaurinių kalnų miškų, ir centrinio Tailando lygumos ar net Šiaurės Rytų savanos laukymių.

„Tailandiečių santykis su gamta mums kartais gali pasirodyti sunkiai suvokiamas. Pavyzdžiui, Bankoke kasmet sugaunama apie 30 tūkstančių gyvačių, kurios vėliau grąžinamos atgal į džiungles. Ir nors skaičius milžiniškas, bijoti neverta – juk žmonių mieste daugiau kaip 8 milijonai, todėl tikimybė sutikti gyvatę yra itin menka“, – pasakoja R. Levickaitė.

📸 @herve_in_paris

A post shared by Amazing Thailand 🇹🇭 Travel 📸 (@amazingthailand) on May 28, 2018 at 10:02pm PDT

Pasinerkite į kulinarinę kelionę

Tailande ne mažiau populiari ir gatvės kultūra. Pradedant žymiaisiais „tuktukais“, kuriuos pamažu pamilo ir Lietuvos verslininkai, baigiant naktiniais visai kitokį miesto veidą atskleidžiančiais pasiplaukiojimais po sostinę. Tačiau garsiausia vis tik yra gatvės virtuvė. Švelniems europietiškiems skrandžiams ji gali pasirodyti netgi pernelyg aštri, todėl išrankesni valgytojai atvykę dar turi priprasti prie kitokio požiūrio į maistą.

„Tailandą drąsiai galime vadinti gatvės maisto rojumi – čia skrandis tiesiog džiūgauja nuo tešloje keptų bananų, tradicinių papajos salotų, populiariųjų „spring rolls“, visame pasaulyje žinomo tradicinio „pad thai“, jau nekalbant apie kiekviename žingsnyje parduodamus šviežiausius mangus ar ananasus“, – prisimena S. Žitkutė.

📸 @1905heritagecorner x @chrsschlkx

A post shared by Amazing Thailand 🇹🇭 Travel 📸 (@amazingthailand) on Jun 27, 2018 at 6:42am PDT

„Šioje šalyje net ir pasivaikščiojimo metu pavalgyti esi kviečiamas daugybę kartų, todėl rekomenduočiau susirengti sau mažą maisto ekskursiją – keliauti ir valgyti visur po truputį. Tiesa, mūsų šeima čia sočiai pasistiprindavo net ir už vieną eurą! Žinoma, nepamirškite nusiteikti, kad receptorius atakuos prieskonių gausa, o į troškinius bus įmaišomi net ir drugeliai ar gėlės. Verta pabandyti – juk jei jau vyksti į Tailandą, tai tik naujų patirčių“, – su šypsena ragina R. Levickaitė.

Mano išsaugoti straipsniai