Nedaug kalėdinių filmų yra taip mėgstami kaip „Tegyvuoja meilė“ (angl. „Love Actually“).
Daugelis nurodo šį filmą kaip savo mėgstamiausią atostogų filmą. Šis filmas pirmą kartą debiutavo 2003 m. ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Vis dėlto šis filmas turi ir keletą probleminių aspektų. Čia yra visi probleminiai filmo aspektai, kurie dažnai žiūrovų yra nepastebimi.
1. Filmas vaizduoja netinkamus darbo santykius. Pradėkime nuo to, ką daro Hugh Grant vaidinamas personažas. H. Grant filme vaidina Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką. H. Grant siužeto centre jis įsimyli jauną padėjėją, kuri atneša jam arbatos. Šiais laikais toks santykis būtų bilietas į atsistatydinimą.
2. Filme Natalie dažnai gėdijasi ir tyčiojasi dėl savo svorio. Dar blogiau, kad filmo herojė padėjėja Natalie ne kartą yra pavadinama stora, viena iš ministro pirmininko dešiniųjų tyčiojosi, kad ji turi „DIDELES šlaunis“, o kojas – kaip „medžių kamienų dydžio“.
3. Filme vyrams neleidžiama verkti – net jei jų žmona ką tik mirė. Greitas klausimas – ką darytumėte, jei jūsų sutuoktinis būtų ką tik miręs ir paliktumėte viena auginti vaiką? Jei atsakytumėte ką nors panašaus į „raudočiau, kol praradau sąmonę“, sveikiname – esate normalus žmogus su normaliomis emocinėmis ribomis! Šiame filme vaizduojama, kad vienas iš filmo herojų neišspaudžia nė ašaros po žinios apie žmonos mirtį.
4. Aktoriaus Colin Firth vaidmenyje regime daug netinkamų santykių aspektų. Aktorius C. Firth vaidina nuskriaustą rašytoją Džeimis, kuris pasamdo namų tvarkytoją Aureliją. Natūralu, kad jis akimirksniu įsimyli, nepaisant to, kad niekaip negali su ja bendrauti, nes ji kalba tik portugališkai. Po kelių dienų jis pasipiršo Aurelijai, nors niekada su ja nekalbėjo dėl to, kad ji nekalba angliškai. Ir mūsų šokiravimui ir baimei Aurelija atsako „taip“ – žinoma, tėvui sutikus, kuris džiaugiasi sandoriu parduoti savo dukrą į vergiją. Taip, vergija.
5. „Tegyvuoja meilė“ netiki oro uosto saugumu. Bet kad ir kaip visa tai būtų beprotiška, tai nekeičia šio filmo pabaigos – aštuonerių metų berniukas, vardu Sam, bėga per Hitrou oro uostą pabučiuoti savo simpatijos, šokinėdamas per apsauginius barjerus kaip kliūtis.
Taip, šis filmas turi keletą klaidinančių aspektų, tačiau nė vienas filmas neprilygsta „Love Actually“ beprotybei – juk tai tradicija!