Vasarą kiekviena iš mūsų atranda laiko ne tik darbams, papildomam savęs lavinimui, draugams ir šeimai, bet ir, žinoma, knygoms ir filmams. Sunku būtų paneigti teiginį, jog knyga bene visada yra geresnė už filmą, tačiau perskaičius ką nors įdomaus būna taip nuostabu peržiūrėti pamėgtą istoriją didžiajame ekrane! Todėl jeigu šį vakarą paskyrei filmų peržiūrai – tau pasisekė, nes mes išrinkome penkias puikias ir dėmesio vertas ekranizacijas, iš kurių neabejotinai išsirinksi tave dominančią.
„The Fault in Our Stars“ (vert. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“)
Tai jaudinanti ir už širdies griebianti drama su komedijos elementais apie du paauglius, sergančius vėžiu. Tai istorija apie meilę, stipresnę nei negandos, sunkumai ir likimo siųsti išbandymai. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ tiks ir toms, kurios nori paverkti ir toms, kurios jaučiasi išsiilgusios romantikos ir šio to mielo. Filmas, kurį Lietuvos kino teatruose bus galima pamatyti jau nuo birželio 20 dienos, tiesiog privalo būti geras, nes prie jo kūrimo prisidėjo ir „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ autorius John Green. Jau kinuose!
„The Great Gatsby“ (vert. „Didysis Getsbis“)
Filmas, dėl kurio iš proto ėjo nesuskaičiuojamas kiekis paauglių ir moterų visame pasaulyje. Visos aikčiojo dėl nuostabių suknelių, neįtikėtinų vaizdų ir muzikos, bei, žinoma, Leonardo DiCaprio, įkūnijusio žavų, turtingą ir beviltiškai įsimylėjusį Džėjų Getsbį. Nors šis filmas paskatino vakarėlių organizatorius išsunkti „Didžiojo Getsbio“ temą kaip įmanoma labiau, ši ekranizacija padarė ir šį tą gero – privertė dėl filmo aikčiojančius žmones atsiversti klasika laikomą kūrinį, kurio autorius – F.Scott Fitzgerald.
„The Perks of Being a Wallflower“ (vert. „Atskalūno laiškai“)
Šiek tiek graudinanti, šiek tiek juokinga, labai stilinga, pakankamai jaunatviška, bet ne visiems patiksianti istorija apie daugelio atstumiamą vaikiną, kuris, patyręs daug negandų ir sunkumų, mokykloje iš vienišiaus tampa panašių į jį keistuolių šutvės dalimi. Filmas bei pagrindinio herojaus istorija gali pasirodyti labai paprasta ir niekuo neypatinga, tačiau žiūrėti reikia atidžiai – ne viskas „Atskalūno laiškuose“ paaiškinama ir žiūrovui pateikiama tarsi ant lėkštutės.
„Syrup“ (vert. „Sirupas“)
Mažai žinomas filmas, tačiau labai nepelnytai. Jame yra žavingas, iki ausų įsimylėjęs ir labai talentingas vaikinas, neįtikėtinai protinga, žavinga ir talentinga mergina, kurią įkūnija puikiai žinoma Amber Heard bei šiais laikais neįtikėtinai aktuali idėja. Tai filmas apie reklamos įtaką šiuolaikinei visuomenei, o ypač – jaunajai ir moderniajai jos daliai. „Sirupas“ analizuoja savęs pateikimo, žmonių užsidedamų „kaukių“ ir netikrumo bei apsimetinėjimo problemas.
„Knygų vagilė“ (vert. „The Book Thief“)
Filmas kiekvienam, kuris puikiai suvokia knygų galią ir svarbą mūsų gyvenime. Tai už širdies griebianti istorija apie mergaitę, gyvenančią nacistinėje Vokietijoje, su įtėviais. Šeimoje, kuri ją priėmė tik dėl didesnės pašalpos, kurioje nei geru gyvenimu, nei didele meile (bent jau iš įmotės pusės) tikrai nekvepia. Tikrieji jos tėvai – koncentracijos stovykloje, o broliukas – miręs ir palaidotas nežinia kur. Viso filmo metu yra pabrėžiama kokį didelį vaidmenį mūsų gyvenime vaidina knygos ir jų pasakojamos istorijos.