Vakar pilnoje „Utenos pramogų arenoje“ koncertavo beveik tris dešimtmečius gyvuojanti, kultinė rusų roko grupė DDT. Pustrečios valandos trukęs pasirodymas susirinkusius nustebino savo įvairiapusiškumu: DDT gerbėjams paruošė įspūdingą audiovizualinį šou.
Nuo poezijos iki progresyvaus roko
Trečią kartą su grupe viešintis Lietuvoje DDT lyderis Jurijus Jurijus Ševčiukas vilniečius pasitiko šiltais sveikinimo žodžiais ir savo poezija. Deklamuodamas eiles iš neseniai išleistos poezijos knygos, J. Ševčiukas akomponavo grodamas gitara. Kiekvienai dainai bei eilėms DDT parinko savitas video instaliacijas bei scenografiją.
Siautulingais elektronikos elementais praturtintos naujausios DDT dainos šokdino ir senųjų DDT baladžių paklausyti susirinkusius gerbėjus, o grupės vokalistas Jurijus nenusileido publikai, šėldamas ant scenos ir šokti kviesdamas visus savo grupės narius.
Publika įsiaudrino, vos pasigirdus kultinių DDT kūrinių pirmiesiems akordams. Šlageriais tapusias dainas „Metel“ ir „Provistela“ publika dainavo kartu su atlikėjais.
Nuskambėjus „Shto Takoje Osen”, „Veter“ bei „Lubov“, temperatūra arenoje šoktelėjo iki maksimumo, DDT grupės lyderis šoko scenoje pusnuogis, vos gaudydamas orą.
Trumpose pertraukėlėse tarp dainų, Jurijus Ševčiukas deklamavo autorinę poeziją ir trumpus nuotaikingus ketureilius. Susirinkusiems linkėjo meilės ir draugystės, o video projekcijomis pristatė akimirkas iš grupės istorijos, autentiškus Rusijos kultūros ir istorijos vaizdus.
Koncerto Vilniuje pabaigoje, susirinkusiems kviečiant grupė pakartoti, DDT atliko garsiausias savo dainas „Rodina“, ir „Eto Vsio“. Pastarosios dainos metu, salė paskendo liepsnelių jūroje, o milžiniškuose ekranuose ant scenos mirguliavo žvaigždėto dangaus video instaliacijos.
Legendiniai Rusijos pankai
1980 m. Ufos mieste susibūręs kolektyvas „DDT” yra viena įtakingiausių Rusijos roko grupių, o jos lyderis Jurijus Ševčiukas laikomas vienu iš iškiliausių šių dienų Rusijos poetų ir dainuojamosios poezijos atstovų.
Jau pačioje kūrybos pradžioje poetinio roko klasikai „DDT“ išsiskyrė iš kitų to meto Rusijos muzikantų. Subtiliais, tačiau kritiškais dainų tekstais bei melodingomis roko kompozicijomis „DDT“ į save atkreipė ne tik tūkstančių pažangiai mąstančių gerbėjų, bet ir „KGB“ dėmesį.
Už sovietinės santvarkos kritiką grupė buvo oficialiai uždrausta ir turėjo pasitraukti į pogrindį, kur ir toliau laužė kūrybinę laisvę varžančius standartus.
Grupė „DDT“ per beveik tris dešimtmečius besitęsiančią karjerą išleido net 23 albumus, surengė šimtus pasirodymų ir išugdė net kelias gerbėjų kartas. Įkvėpti „DDT“ kūrybos muzikuoti pradėjo grupės „Splin“, „Mumiy Troll“, „Bi-2” ir daugelis kitų rusų roko muzikantų.