Šeštadienį sostinės klube „Metro“ vyko trečiasis elektroninės muzikos vakarėlis „Electro dance party III“. Šį kartą vakarėlyje buvo švenčiami dviejų žmonių gimtadieniai ir koncertavo italų grupė „Scarlet Violet“.
Pirmuosius svečius pasitiko nenuilstanti organizatorė Nino. „Gražiausios gėlės – yra kvepiančios, gyvos gėlės,“ – sakė Nino, dalindama po gėlę kiekvienam atėjusiam.
Nino, vakarėliuose prisistatanti Vampire Kiss pseudonimu, organizuoja elektroninės muzikos vakarėlius, taip pat gothic, electro, metalo, roko, fetish ir kt. stiliaus vakarėlius, iš kurių dalis yra skiriama suaugusiesiems.
Ryškiomis spalvomis papuoštas, alternatyvus paauglius traukiantis klubas šį kartą sulaukė tamsos jaunimo, pasirengusio šėlti iki paryčių.
Pasak vakarėlio organizatorės, „Electro dance party“ vakarėliuose susiburia žmonės, kurie ateina ne tik pašokti, tačiau ir susipažinti: „Paprastame koncerte tu gali pabendrauti nebent su draugu, su kuriuo atėjai.
Čia žmonės ateina, jie bendrauja, susipažįsta, atranda bendrų, naujų interesų, jie visiškai atsipalaiduoja, nebijodami, kaip atrodo ar rengiasi. Taip, pasitaiko, kad aptarinėjama, kas kaip rengiasi, atrodo, sakomi komplimentai, tačiau tai nėra piktybiškai daroma.
Visuose mano organizuotuose renginiuose, žmones ne tik leidžia laiką bet ir susipažįsta su savo bendraminčiais, aptarinėjama muzika, įvykiai, susiję su koncertais ar festivaliais.
Mano organizuojamuose renginiuose nebuvo nei muštynių, nei barnių. Na, bent jau aš nemačiau arba tai vyko ne vakarėlio metu ar lauke.“
Padėjo italų grupei
Vakarėlį pradėjo italų dark rokenrolo grupė „Scarlet Violet“. Didžiausią įtaką grupės muzikai darė tokios žvaigždės kaip „Guns N’ Roses“, „Backyard Babies“, „RATT“, „Wednesday 13“, „Motorhead“.
Nors „Scarlet Violet“ muzika skyrėsi nuo gotiškos vakarėlio temos, tačiau publika šėlo, šoko, audringai plojo, headbang‘ino ir šiltai lydėjo nuo scenos atlikėjus.
„Grupei „Scarlet Violet“ nepasisekė suorganizuoti koncerto Vilniuje, kur jie buvo pakviesti. Jų vadybininkas susirado mane ir paprašė, jei yra galimybė, padėti jiems. Kodėl ne?
Be to tai ne tik pagalba – tai ir tolerancijos įrodymas, palaikymas ir naujos draugystės pradžia.
Mano organizuojami renginiai dažniausiai prasideda 10 val. Argi man gaila duoti valandą vaikinams pagroti? Aš jų pasiklausiau ir man patiko – jie groja smagią, profesionaliai atliekamą muziką,“ – apie netikėtus vakarėlio svečius pasakojo Nino.
Nino: „Čia ateinama kaip į šeimą“
DELFI gatvė trumpam prisėdo pasikalbėti su netradiciškai atrodančia, tačiau draugiška ir išradinga persona – vakarėlio organizatore Vampire Kiss mielai pasidalino savo mintimis apie jos propaguojamą gotų subkultūrą Lietuvoje.
„Gotų subkultūra Lietuvoje yra prigesusi. Yra suinteresuotų žmonių, tačiau nėra galimybių plėsti visą šitą dalyką ir „populiarinti“. Visų pirma tai vyksta dėl netolerantiškumo, lygiai taip pat dėl konservatizmo.
Trečias dalykas – nėra pasirinkimo, kur nueiti, yra mažai renginių, nėra pastovios vietos, kur galėtų rinktis prijaučiantis šiai subkultūrai ir muzikai jaunimas. Nedaug yra su šia subkultūra susijusių muzikinių renginių, festivalių, koncertų, kur skambėtų gyva muzika.
Prieš dešimt metų gotų subkultūros atstovų buvo labai mažai. Buvo mūsų ratas žmonių, klausėmės gothic, batcave‘o (naujieji death roko subžanrai), tačiau jis nebuvo toks išpopuliarėjęs, kaip dabar.
Šitoje subkultūroje gali rasti sau patinkantį apsirengimo būdą – kažką galima nusipirkti, tačiau man labiau patinka pačiai kurti savo stilių. Su drabužiais jaučiuosi patogiai, vilkiu juos ne tam, kad tūse save parodyčiau. Esmė yra ne tai, kaip tu atrodai, o kaip tu praleidi laiką, su kuo bendrauji ir ką sužinai naujo.
Kadangi šioje subkultūroje yra daug atšakų, gali pasirinkti tau priimtiniausią rengimosi būdą, turėti skirtingą filosofiją bei muzikinius pomėgius. Viskas yra toleruojama. Nesame arogantiški, agresyvūs. Mes niekada neieškome priekabių ir neįžeidinėjame. Bent jau aš,“ – pasakoja Nino.
Nino yra didžėjavusi Europoje. Ten gotų kultūra kur kas labiau pažengusi nei Lietuvoje. Pasak Nino ten vyksta itin ekstremalūs vakarėliai su ekstremaliais pasirodymais, įvairias performansais, body modification seansais, tikrasis fetišas su atitinkamais drabužiais, mažais spektakliukais. Ten renginiuose ypač plati muzikinė programa: galima išgirsti ir industrial, electro, gothic, avangardą.
„Žmonėms patinka ekstrymas, nes jiems reikia adrenalino. Aišku, žiūrint į kokį klubą tu nueini. Pas mus, pavyzdžiui, nėra tokių klubų ir renginių. Man patiko, kad Italijoje yra labai išauklėti žmonės – jei jiems kažkas nepatinka, jie nerėkia, nemėto replikų. Jie yra be kompleksų ir nesikabinėja, nes supranta, kad tai, kaip tu atrodai, kur tu vaikštai, kuo gyveni – tavo pasaulis.
Europos gotų kultūra kur kas labiau vertina šventes ir jomis ruošiasi daug ilgiau nei lietuviai. Eidami į renginį, jie tampa visiškai kitais žmonėmis, kitomis asmenybėmis, jie siekia užsimiršti po ilgos darbo savaitės ir įgauti energijos ateinančiai.“