Abituriento Andriaus Ganjajevskio tėvai už jūrų marių, o jis kasdien mėgaujasi „laisvu plotu“. Vaikinui šiuo metu rūpi ne tik mokykla, kuriai laiko lieka vis mažiau, bet ir darbas, buto priežiūra. O kur dar asmeninis vaikino gyvenimas?!Andrius bute karaliauja vienas nuo to laiko, kai jo mama iškeliavo dirbti svetur.
„Mamai pasiūlė gerą darbą užsienyje , o tėtis Lietuvoje būna labai retai. Be to, mano tėvai išsiskyrę, todėl kartais tėčio nematau net kelis mėnesius“, – sako pašnekovas, kuris neturi abejonių savo gebėjimu išgyventi be tėvų.
Andrius bute karaliauja vienas nuo to laiko, kai jo mama iškeliavo dirbti svetur. „Mamai pasiūlė gerą darbą užsienyje , o tėtis Lietuvoje būna labai retai. Be to, mano tėvai išsiskyrę, todėl kartais tėčio nematau net kelis mėnesius“, – sako pašnekovas, kuris neturi abejonių savo gebėjimu išgyventi be tėvų.
Mėgaujasi gyvenimu vienumoje
Moksleivis visiškai neprieštaravo tėvų sprendimui palikti jį vieną sostinės bute: „Labai norėjau, kad mama išvažiuotu, nes buvau įsitikinęs, jog tai tikrai padės man įgauti savarankiškumo. Juk gyvenimas be tėvų visiškai kas kita, nei gyvenimas su jais“.
Paklaustas, ar norėtų grįžti į tuos laikus, kai gyveno drauge su tėvais, jaunuolis nedvejodamas sako, jog ne, nes tik dabar, gyvendamas atskirai, pajuto tikrą gyvenimo skonį.
Tėvų kontrolė nevargina
Šis savarankiškai gyvenantis abiturientas tėvus mato labai retai.
„Su tėčiu matausi maždaug kartą per mėnesį, o su mama ryšį palaikyti tenka tik telefonu“, – sako Andrius. Tačiau tėvų rūpinimusi pašnekovas nesiskundžia ir dabar: „Tėvai yra tėvai, jie privalo kontroliuoti, tačiau aš nesukeliu preteksto jiems per daug jaudintis. Kad ir kaip sunku, kalbant apie problemas asmeniniame gyvenime, visada sakau, jog man viskas gerai, netgi labai gerai“.
Su mama jaunuolis nesimatė jau tris mėnesius, o su tėčiu, neskaitant trumpų jo pasirodymų vaikino gyvenime, jau apie devynis metus. „Netoliese gyvena sesė, vos už poros stotelių nuo mano buto, ją tėvai ir įpareigojo manimi rūpintis, padėti, kai reikia pagalbos“, – šeimynines peripetijas aiškina vaikinas.
Darbas už mokslą svarbiau
Dvyliktokui ne už kalnų egzaminai, tačiau jis nėra iš tų moksleivių, kurie meta bet kokius kitus užsiėmimus ir laiką skiria tik mokslams. Andrius dirba jau gana seniai ir tai daro tik tam, kad tėvams nebūtų našta: „ Pradėjau dirbti, nes tiesiog nenorėjau gyventi iš tėvų kišenės“.
Dabar vaikinas turi net ne vieną darbo vietą. Šiuo metu jis dirba barmenu baruose ir kavinėse „Romantika“, „Stereo 45“, „ DJ cafe“. „Be abejonės apleidau mokslų. Pailginau darbo, o ne mokymosi valandas. Darbas labai kliudo mokslams, tačiau iš paskutiniųjų stengiuosi viską suderinti. Ir, manau, man pavyks“, – nepraranda optimizmo Andrius.
Didelės problemos retos
„Kalbant apie problemas, manau, jų nebūna. Nebent trūksta pinigų užmokėti už buto komunalines paslaugas. Tačiau ir to aš nevadinu problema, nes visada padeda sesė, kuri ir paskolina pinigų. Neprašau finansinės paramos iš tėvų, nes manau, kad ir pats galiu save išlaikyti“, – sako Andrius.
Žmonės žiūri neigiamai
Visoje Lietuvoje sklando neigiamas požiūris į tėvus, paliekančius savo vaikus ir išvykstančius gerovės ieškoti užsienyje. Tokį žmonių nusistatymą pajuto iš Andrius: „Vyresnio amžiaus žmonės labai dažnai apkalba mano tėvus, dėl sprendimo palikti mane vieną“. Tačiau jaunuolis turi ir kuo pasididžiuoti, nes, pasak pašnekovo, nemažai draugų ir kolegų į tokį jo gyvenimą žiuri su trupučiu pavydo. „Manau, kad daugelis norėtų turėti savo būstą, kuriame esi tik pats sau šeimininkas“, – sako Andrius jau spėjęs pamilti savo dabartinį gyvenimą.
Į užsienį – tėvų pėdomis
„Apie gyvenimą užsienyje labai daug galvoju iki šiol“, – prasitaria moksleivis. Nors, pasak jo, su mama jį sieja labai glaudūs ryšiai, jis tikrai nesiruošia užsienyje gyventi su ja. „Savarankiškas gyvenimas man patinka labiau nei būti kontroliuojamam. Noriu išmokti visko pats, o ne būti mokomas, nes manau, jog praktika šiek tiek pranašesnė už teoriją“, – savo nuomonę dėsto jaunuolis.
Bute šeimininkauja pats
Nors vaikinai negarsėja pedantų reputacija, Andrius tvarką keturių kambarių bute daro pats, o ką jau kalbėti apie jo išradingą naujovių įdiegimą bute. „Turiu nuostabią vonią, kurią sukūriau savomis rankomis. Turėjau rimtą pagalbininką – labai gerą draugą, kuris taip pat daug prisidėjo prie šio darbo. Visam mano keturių kambarių bute nėra jaukesnio kampelio už vonią. Sienos raudonos, lubos geltonos, o ant grindų puikuojasi žalias kilimas. Kartais su draugais prabūname vonioje valandų valandas ir net nepastebime, kaip greitai prabėgo laikas“, – juokiasi Andrius.