Nors savo klausytojų skaičiumi internetinio radijo stotys negali konkuruoti su įprastomis FM bangomis transliuojamomis stotimis, tačiau jų įkūrėjai dėl to nesijaudina.
“Mano nuomone, svarbiausia tai, kad mes jaunimą įtraukiame į veiklą, kurioje jie gali realizuoti save. Tai mums kartu ir darbas, ir laisvalaikis. “Nešlifuojame” gatvių – grojame muziką”, – sako Linas, vienas iš jaunimo internetinio radijo “LaFesta” įkūrėjų.
Noras pabandyti groti muziką keliems šimtams klausytojų ir būti radijo DJ-jumi traukia daugelį. Ne paslaptis, kad įkurti tikrą radiją kainuoja brangiau, nei įsteigti interneto radiją, o jaunimui tokios veiklos reikia kaip vandens.
Prevencijos priemonė
Didelė dalis paauglių savo laisvą laiką skiria žalingiems dalykams: rūkymui, alkoholiui, o gal net narkotikams. Viena priežasčių – įdomios veiklos nebuvimas.
Daugelis “dėdžių”, “sėdinčių valstybės postuose” ir sprendžiančių jaunimo nusikalstamumo prevencijos problemas, galėtų pagirti internetinių radijo stočių įkūrėjus už tai, kad jie nelaukdami atlygio įtraukia į savo veiklą bendraamžius.
“Viena didžiausių jaunimo problemų – alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimas. Mes renkamės kitokį kelią – muziką” ,– teigia vienos iš jaunimo internetinių stočių šūkis.
Tikro radijo “modelis”
Lietuvoje internetinių radijo stočių siaubas “LATGA-A” (Lietuvos Autorinių Teisių Gynimo Asociacija). Tai organizacija, kuri saugo atlikėjų autorines teises.
Jai tenka atiduoti nemažą dalį pinigų už įvairių atlikėjų muzikos transliacijas.
Norint išsilaikyti radiją ir jo komandą, reikia rėmėjų, kurie būtų pasiruošę, nesulaukdami sau jokios naudos, padėti tokiems projektams.
“Tų, kurie klausosi radijo internete kol kas nėra daug, todėl mums svarbus kiekvienas klausytojas. Mes bandome savo programas pateikti kuo profesionaliau. Nes tik taip mūsų klausytojų ratas galės plėstis” ,– sakė internetinės radijos atstovas.
Planai ateičiai
“Dirbdamas čia, patirties eteryje įgaunu labai daug. Manau, darbas internetinetiniame radijuje – nemažas žingsnis tikro darbo tikrame radijuje link”, – mano Linas.
“As pasisakau už alternatyvas. Turbūt, kad apie 70 % potencialių internetinių radijų klausytojų didesnę dalį savo laiko praleidžia prie PC. Internetinis radijas – puiki terpė išmeginti naujus projektus. Manau, tai yra geras pagrindas tiems, kurie ankščiau ar vėliau galvoja “parodyti” save regioninėmis ar respublikinėms radijo stotims”, – teigė radijo stoties “Kauno Fonas” direktoriaus pavaduotojas Ernestas Belevičius.