Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Blondinė ant britvos: motociklas svarbiau už vaikinus (foto)

„Kai vairuotojai ant motociklo pamato moterišką figūrą – aikteli, kai nusiimu šalmą ir pastebi šviesius plaukus – dar labiau nustemba, o ilgi nagučiai būna paskutinis akcentas“, – pasakoja panelė. Ji atranda laiko tiek savęs puoselėsjimui, tiek ir automobilio priežiūrai.
Į 23 – ejų metų Simoną mieste atsisuka beveik kiekvienas: ant galingos britvos lekia daili šviesiaplaukė mergina. Ji nepyksta, kai pažįstami ją pavadina „donore“. Dar prieš pradėdama važinėti britva ji žinojo, kad gyvybė šiame sporte dažnai statoma ant kortos.


Kaipgi Simonai šovė mintis ne kulinarijos subtilybių išmokti, o motociklo teises išsilaikyti? Už aistrą motociklams Simona turi būti dėkinga savo vaikinui (mama, matyt, už tai mieliau jam galvą nusuktų).

Porą metų jis vežiojo Simoną ant savo motociklo. Bet kol jiedu draugavo, vaikinas pačiai sėsti už motociklo vairo neleido.

„Man reikia tavęs gyvos“, – sakydavo jis. Išsiskyrusi su draugu, Simona nebepajėgė užgožti naujos aistros. Tad ilgai nelaukusi nusprendė išsilaikyti motociklo vairavimo teises.

Iš ligoninės – motociko teisių

Mergina turėjo progą suprasti, kur veliasi. Motociklo vairavimo egzamino laikymo dieną Simonos pažįstamas nesėkmingai „pasiskraidė“ britva ir atsidūrė ligoninėje.

„Sėdžiu reanimacijos palatoje, dirst į laikrodį, o man jau laikas laikyti egzaminą“, – pasakoja mergina. Likimo ženklais panelė sakėsi netikinti – draugo nelaimė neišgąsdino. Į egzaminą ji nuėjo ir sėkmingai jį išlaikė.


„Ne kartą teko lankyti draugus ligoninėje po nesėkmingų pasivažinėjimų britvomis. Dabar jau lengvai randu reanimacijos skyrių“, – apie draugų nelaimes pasakoja mergina.

Pinigų motociklui negaila

Motociklo teises panelė išsilaikė 21 metų, tuomet ir nusipirko pirmąjį motociklą – 125 cm3 variklio talpos britvą. „Du metus galingesnės vairuoti negalima, bet vos praėjus šiam terminui, nusipirkau 600 cm3 variklio talpos motociklą“, – pasakojo mergina.


Su motociklu Simona važinėja visur, kur įmanoma ir kai tik leidžia oro sąlygos. Susitikimo dieną orai neiškrėtė pokštų, tad panelė pasirodė su motociklu. Pasisekė.

Galėjau apžiūrėti ne tik jos dviratį „eržilą“, bet ir specialią motociklininkės aprangą, batus, šalmą, pirštines. Be šios amunicijos panelė sakė jaučiasi nesaugiai, tad dažniausiai ją ir dėvi. Tačiau saugumo jausmas nemenkai pratuština kišenes: apranga kainuoja apie 2000, šalmas – 1500, batai – 1000 litų.


DELFI gatvė: o kiek pinigų išleidi kurui?

Simona: skaičiuoju, kiek kainuos benzinas automobiliui, o kiek pravažinėju su motociklu, neseku. Motociklas man yra pramoga, tad apie išlaidas negalvoju.

Antra meilė – automobiliai

Turėti dvi Hondas garaže buvo sena merginos svajonė. Kai Simona pasiilgsta važiavimo stabilesne transporto priemone, iš garažo ji išsivaro antrąjį savo „žaisliuką“ –Honda Prelude. Automobiliai buvo pirmoji Simonos aistra, tad ir automobilio teises ji turi nuo 17-os metų.

Be motociklo ir mašinos mergina dabar sakė vargiai išgyventų: „Kartą tris dienas neturėjau abiejų transporto priemonių, vos nepasiutau“.


Šešerių metų patirtis, vairuojant keturratę transporto priemonę, pasitarnauja ir „skraidant“ su britva. „Važinėjant motociklu tenka į kai kurias situacijas pažiūrėti ir automobilio vairuotojo akimis. Reikia žinoti, kaip jie mąsto“, – pasakoja mergina.


DELFI gatvė: o kaip prižiūri savo motociklą?

Simona: nusiplaunu, sutepu grandines, patikrinu tepalus, dabar jau žinau, kada stabdžių kaladėlės „į pabaigą“.

Vairuodama motociklą, mergina susilaukia gerokai daugiau vaikinų dėmesio nei važiuodama automobiliu. „Privažiuoja, sustoja, atsidaro langus, pradeda klausinėti, kiti – iškarto kviečia į pasimatymus“, – pasakoja Simona.

Kiekvienąsyk užsukus į degalinę, pardavėjai sutartinai panelės teiraujasi, ar nebaisu lakstyti su britva. Ji atšauna: „Pabandykit“.

Apie „britvininkų chebras

„Turime savo vietą, kurioje visad renkasi draugai, su kuriais galiu išlėkti pasivažinėti. Tarpusavyje nelenktyniaujame: nuvažiavę pirmi, palaukia. Kiekvienas pasirenka sau patogų greitį. Vaikinų su britvom, žinoma, visad daugiau, tačiau aš nesu vienintelė mergina tarp jų – turiu bent keturias pažįstamas, kurios taip pat važinėja su britvom“, – pasakoja Simona.


Motociklininkų chebrų yra įvairių. „Kadangi nesu „piktybinė“, sutariu su ne viena“.


DELFI gatvė: o kokį vaikiną rinktumeisi: važinėjantį su motociklu, ar poroje užtenka ir vieno „ekstremalo“?


Simona: jei važinėtų motociklu, turėtume daugiau bendrų interesų, būtų bendras laisvalaikis. Kitaip iš karto problemų kiltų: noriu ilgiau pasivažinėti britva, o jis jau nepatenkintas.

DELFI gatvė: ką rinktumeisi, jei vaikinas sakytų: aš arba motociklas?


Simona: gal todėl vaikino ir neturiu (juokiasi).


DELFI gatvė: papasakok, koks tavo laisvalaikis be motociko?

Simona: jei laisvalaikis ne su motociklu, tuomet su automobiliais. Yra draugų kompanija, kurie vairuoja tokias pat mašinas, susitinku su jais, pabendraujam. O į klubus einu retai, nebent žiemą.


Motociklo riaumojimas jau nebešiurpina mamos

Į Simonos aistrą artimieji reaguoja skirtingai: vieni prideda pirštą prie smilkinio, kiti sako „šaunuolė, tu turi savo tikslą“. O prie pasakymų „savižudė“, „donorė“ mergina jau pripratusi. Tačiau dažniausiai pažįstami mėgsta įsijausti į Simonos mamos kailį.


„Jei bučiau tavo mama, tikrai neleisčiau tau sėsti ant britvos“, – samprotauja jie. „Mama anksčiau yra sakiusi, kad niekada nedrįsčiau lipti ant motociklo. Bet po truputį, po truputį teko apsiprasti… Esu labai užsispyrusi“, – šypsosi mergina.

Slapčia nuo mamos ji išsilaikė motociklo teises, tuomet iš santaupų nusipirko pirmąjį dar negalingą motociklą. „O kai jau mama apsiprato su negalingu, naujasis – tebuvo mažas šokas“, – pasakoja panelė.

Mama į Simonos aistrą dabar žiūri tolerantiškai: „Ir apsirengti motociklininko kostiumą padeda“.


DELFI gatvė: ar neprašo draugai, kad pavėžintum juos savo motociklu?

Simona: niekada nevežu kitų ant galinės sėdynės: motociklas sveria daug, aš mažai, todėl manevruoti su dideliu svoriu ant galinės sėdynės sudėtinga. Esu vežusi tik 10-ies metų vaiką, nors draugai pavėžinti prašo dažnai.


Simona pasakojo, kad dabar ir pati nemėgsta sėsti ant kitų motociklų galinių sėdynių: „Kartais kitų vairuotojų manevrai atrodo per pavojingi, kokių pati nepadaryčiau. Geriau jaučiuosi, kai už save atsakau pati“, – sako ji.

Su policija jokių bėdų

DELFI gatvė: trys dalykai, dėl kurių važinėji motociklu.


Simona: motociklas man – kur kas daugiau nei susisiekimo priemonė. Man tai – adrenalinas, greitis ir malonumas. Nieko nėra geriau nei šiltą vasaros vakarą prasukti kelis ratus su motociklu.


Tačiau važinėtis mieste dieną per automobilių spūstis Simonai nepatinka. Nors, kaip sakosi, motociklu kamščius ji įveikia gerokai greičiau nei automobiliu.

Nelaimių vairuodama motociklą Simona dar nepatyrė. „Važinėju „su protu“, tačiau buvo pora situacijų, kai nedaug tetrūko…“, – pasakoja panelė.


„Su policija bėdų taip pat nesu turėjusi, dėl greičio nebuvau sustabdyta – tvarkingai važinėju“, – juokiasi ji.

Savo greičio rekordų mergina neišdavė. Tik pateikė pavyzdį, kad į Trakus i ji lekia kur kas greičiau nei leistina.

DELFI gatvė: kaip turėtų elgtis automobilių vairuotojai, kad nesukeltų avarinių situacijų motociklininkams?


Simona: kai pamatai motociklą per veidrodėlį, svarbiausia nedaryti jokių manevrų – jis pats tave aplenks. Dar nereikėtų tuo metu persirikiuoti. Taip pat norėtųsi daugiau tolerancijos iš vairuotojų, dažnai jie nusiteikę prieš motociklininkus… O norintiems vairuoti motociklą patarčiau net nesėsti ant motociklo, jei jauti, kad nesugebėsi gerai vairuoti. Taip kelsi pavojų ne tik sau, bet ir kitiems.


„Aš amžinai motociklu nevažinėsiu – kada nors nustosiu. Gal kai vaikų turėsiu. Tuomet per daug rizikos būtų“, – pamiršti „pasiskraidymus“ britva planuoja Simona.

Mano išsaugoti straipsniai