KLAUSIMAS: man yra 15 metų. Noriu paklausti, kaip reikia šnekėti per pirmą pasimatymą ? Kokius klausimus užduoti, kad merginai būtų malonu atsakinėti? Ir kad flirtavimas nesibaigtų? Kokią vietą reiktų parinkti pasimatymui?
ATSAKYMAS: kai perskaitysi šį komentarą, tai jau tikriausiai būsi parėjęs iš savo pirmojo pasimatymo. Jau turėsi patirties: kas iš tavo elgesio su mergina pasiteisino, o kas – nedavė naudos.
Gaila, kad neįmanoma atsakyti kiekvienam klausiančiajam kaip tik tą dieną ar tą valandą, kai tokio atsakymo labiausiai reikia.
Tik nereikia galvoti, kad kokie nors labai „geri patarimai“ nulemia pasimatymo sėkmę. Niekas nežino, kaip tobulai „pakabinti“ panelę, nes visi vaikinai ir visos merginos yra skirtingi.
Yra viena geležinė taisyklė – nedaryk nieko, kas tavo naujai draugei arba tau sukelia daug neigiamų emocijų ir streso.
Pradėkime nuo pakvietimo į pasimatymą. Gal verta pasidomėti iš anksto telefonu ar susirašinėjant, ką mergina mėgsta veikti. Ji gali būti pasivaikščiojimų mėgėja, gali norėti arbatos kavinėje, gal ji mėgsta dviračiu važinėtis, gal jai patinka kėgliai.
Čia neįmanoma atspėti, padėtų pasiteiravimas. Nebūtina iš karto stengtis padaryti kokį nors siurprizą, pavyzdžiui, tempti draugę į muzikos festivalį, jeigu dar nežinai, kokia muzika jai prie širdies.
Kartais koks nors siurprizas gali sugluminti ir sugadinti nuotaiką, nes mergina nesitikėjo, kad ją, pavyzdžiui, kviesi į baseiną ar prie ežero maudytis, gal ji neturi maudymosi kostiumėlio.
Ne kiekvienai merginai, kuri dar tavęs nepažįsta, patiktų eiti namo pas tave į svečius. Jeigu mergina palieka tau nuspręsti, kur eiti, tai geriausia, kad pasirinktum malonias neutralias vietas: miesto aikštę, kino teatrą, mėgiamą kavinę ir panašiai.
Žinoma, svarbu ateiti į susitikimą laiku, būti nusiprausus, išsivalius dantis, susitvarkius panages, švariais darbužiais, – tai žinomi ir įprasti dalykai.
Nereikėtų labai stipriai kvėpintis, nes ne kiekvienas kvapas gali patikti kitam žmogui. Jeigu mergina atėjo su plonapadžiais bateliais ir sijonėliu, o lauke jau šalta, tai būtų gerai, kad tai pastebėtum.
Svarbu apsirengti, kad pačiam nebūtų nejauku – neik rinkti grybų su rimtu švarku ir baltais marškiniais. Juokauju, žinoma, bet teko matyti, kaip kartais apranga gali sugadinti nuotaiką, gali peršalti ar susirgti tu ar tavo draugė.
Pirmiausia, nereikia daryti nieko „ypatingo“ pokalbio metu. Tikrai nereikia susidaryti griežto plano iš dvidešimt šešių punktų, kada ir ko paklausti merginos. Tai bus dirbtina, sukels tau nereikalingą diskomfortą.
Labai priklauso, kiek daug tu jau pažįsti merginą, kurią kvieti į pasimatymą. Jeigu ji iš tavo klasės, tai neklausinėsi gi jos apie mokytojus ar mokyklą, nes ir tu ten mokaisi ir puikiai žinai situaciją.
Tinka visi klausimai ir visos temos, kurios nėra per daug asmeniškos. Kol dar nesate susidraugavę, pernelyg asmeniški klausimai glumina. Todėl neklausinėk apie „jos vaikinus”, nebūtina gilintis, kodėl jos tėvai išsiskyrė.
Tikrai verta susilaikyti nuo klausimų, ar tu jai patinki, per pirmą pasimatymą. Jeigu mergina sutiko susitikti, tai, ko gero, tikrai kažkuo tu jai kritai į akį. Klausk, ką ji mėgsta veikti, kokie jai patinka mokykloje dalykai, kokia jai patinka muzika, koks maistas.
Nepamiršk, kad tai – pokalbis, o ne apklausa. Todėl geriausia, jeigu ir pats apie save kai ką pasakytum: kokį kompiuterinį žaidimą mėgsti, kokiuose pokalbių puslapiuose dalyvauji…
Jeigu netyčia pokalbis pakryps kita linkme, negu manei, ir abiem nuo to tik smagiau, tai labai gerai, reiškia, kad tiesiog šnekatės, nesukdami galvos. O jau flirtavimas – tai ne tik kalbos, tai ir žvilgsniai ir humoras ir balso tembras.
Kai kvieti merginą į pasimatymą, tai darosi neramu, pradedi net nepasitikėti savimi. Žinoma, kad taip būna daugumai, tik ne visi sau prisipažįsta.
Jaudulys – labai natūralus dalykas ir nesistenk vaidinti „kieto“, nes lazdos perlenkimas bus nemalonus kitai pusei, kuri irgi tikrai jaudinasi.
Susiplanuok, ar turėsi pinigų, jeigu ją vaišinsi šokoladu ar kebabu. Mergaitėms visada patiko ir patiks „senamadiški” vaikinai, kurie padovanoja mielą smulkmeną ar gėlytę. Bet pagalvok, kaip ji nešiosis tą gėlytę viso susitikimo metu.
Būk atkaklus. Jeigu pirmą kartą nesijautei labai laisvai ir šventiškai, bet mergina tau nusišypsojo pasimatymo pabaigoje, tai pakviesk ją susitikti dar kartą.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.