JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

N-18: su juo praradau nekaltybę, o jam reikėjo tik sekso

KLAUSIMAS: po to, kai pirmą kartą permiegojau su savo vaikinu, kuris yra mano pirmoji meilė, supanikavau ir pasakiau jam, kad daugiau nebenoriu to daryti. Tai buvo prieš mėnesį, ir nuo to laiko jis dingo ir visiškai su manimi nebendrauja.

Su juo praradau nekaltybę, todėl jaučiuosi giliai įskaudinta. Dabar aš bijau užmegzti santykius su kitais vaikinais, nes bijau, kad ir jie taip pat su manimi pasielgs. Ką man daryti?

ATSAKYMAS: mes suprantame, kaip tu jautiesi. Pirmoji meilė visuomet būna ypatinga, todėl atsigauti nutrūkus tokiems santykiams labai sunku. Tavo padėtis dar sudėtingesnė, nes su tuo vaikinu pasidalinai labai brangiu dalyku – pirmąja seksualine patirtimi.

Deja, negalime tau patarti, kaip tuojau pat atsikratyti skausmo. Stebuklų nedarome. Su savo skausmu gali kovoti tik pati. Galime tik patarti, kaip suvokti savo jausmus ir kaip įvertinti dabartinę padėtį.

Tokią žaizdą išgydyti gali vien laikas, ir jis tikrai apmalšins tavo skausmą. Svarbiausia, kad jis netrukdytų kituose potencialiuose meilės santykiuose.

Vienas iš patarimų – niekada nelygink kitų vaikinų su buvusiuoju. Kiekvienas esame individualybė, ir, kaip jau spėjai pamatyti, vieni žmonės yra geri ir malonūs, o kiti – ne tokie geri ir ne tokie malonūs.

Galbūt nesuvoki to dabar, bet galiausiai suprasi – geriau, kai tikrąjį asmens veidą pamatai santykių pradžioje, o ne santykiams įsibėgėjus. Tad reiktų stengtis iš pradžių pažinti žmogų, auginti pasitikėjimą juo ir nepulti į intymumą, kol žmogus „neištirtas“.

Suprantame, kad jis tave įskaudino, tačiau būtų buvę dar skaudžiau, jei jis tave būtų metęs, kai santykiai būtų pažengę dar toliau. Jo poelgis nieko blogo nesako apie tave ar apie tavo kaip merginos vertę – jis parodo, kokia jo asmenybė ir kokie jo prioritetai.

Praeities pakeisti tu negali, tačiau gali pasistengti, kad šis skaudus praeities įvykis negadintų tau dabartinio gyvenimo ar ateities.

Jei sumaištis ir depresija nepraeis, patariame pasikalbėti su suaugusiu, kuriuo pasitiki – tėvais, sesele, gydytoju, mokytoju ar psichologu.

Garsiai išsakius savo rūpesčius žmogui, kuris moka išklausyti, paprastai palengvėja. Arba aprašyk savo išgyvenimus, tai padės išgyventi skausmą.

Leisk sau liūdėti kiek norisi, tačiau neatsisakyk naujų gyvenimo džiaugsmų, nors jie tau iš pat pradžių atrodys nieko verti. Prisiversk išeiti su draugais, pasilinksminti, užsiimk hobiu. Tai gali padėti tau atsigauti po nutrūkusių santykių.

Niekas nėra apsaugotas nuo klaidų ir skausmo, kai kalba eina apie dviejų žmonių santykius. Visi patiriame skaudžių išbandymų, kurie padeda susiformuoti mūsų asmenybei ir suprasti, ko norime iš tikrųjų.

Mano išsaugoti straipsniai