Jau rašiau apie labiausiai nevykusius vaikinų meilės receptus… Tačiau kaip su merginomis? Kiekviena gera šeimininkė sugeba iškepti pyragą iš kirvio koto, bet ar ne per dažnai mes, merginos, tuo pačiu kirviu „sukapojame“ santykius?
Galime būti puikios kulinarės, bet ar visada pavyksta? Kokius meilės eleksyrus gaminame ir kas atsitinka, kai vaikinai nuo jų subloguoja?
Pyragas iš kirvio koto
Dažnai karštai įsimylėjus norisi jausti kuo tvirtesnį ryšį su mylimuoju, bet kada ryšys tampa per stiprus? Kada merginų meilės eleksyrai virsta nuodais? Meilės gali būti tiesiog per daug. Jis gyvena savo gyvenimą, o tu nejučia pradedi gyventi jo. Net nepajauti, kada tampi tikru „kirviu“.
Blogiausia, matyt, yra tai, jog nebejauti tos ribos, kada derėtų sustoti. Šiandien tu jį nekaltai myli, rytoj, pasak tavęs, jūs tampate ypač artimi, vėliau santykiai įgauna maniakišką prieskonį ir vos tik jis nepateisina tavo lūkesčių – pasinaudoji aštriu kaip kirvis liežuviu. „Šlykštus niekšeli!“ – rėki tu.
Jūs juk jaučiate meilę, o šis elgiasi kaip tikras pašlemėkas. Neverta. Vaikinai nebūna tokie atidūs ne todėl, jog jie – negeri. Emocijomis vadovaujamės mes, merginos. Sakoma, jog ten, kur yra žvėris – visada atsiranda dresuotojas. Tu taikai žvėrišką puolimo taktiką, o jis… Tave tiesiog dresuoja.
Tiek, kiek skanus yra pyragas iš kirvio koto, lygiai tiek kartūs tavo puolimai gali pasirodyti vaikinui. Tu nori jam įrodyti savo tiesą, o jis linkęs manyti, jog tave išdresiruos, t.y. jog tu prisitaikysi.
Jei labai labai pyksti – patylėk. Tai – geriausia, ką gali padaryti užplūdus neapykantai. Žymiausi pasaulio kulinarai pataria: net ir į sūrų pyragą visada reikia įdėti nors šaukštelį cukraus. Tai padaro patiekalą gardesnį.
Bandelės su įdaru
Kol neatsikąsi – nesužinosi, kas viduje. Taip pat ir merginos, kurdamos savo meilės receptus, bando ištirti vaikinus. Dažnai jos „kapsto“ per giliai. Jis pasakė: „Nebenoriu daugiau tavęs matyti. Susiradau kitą.“. Tu su draugėmis komentuoji: „Įdomu, ką jis tuo norėjo pasakyti. Matyt, aš jam taip patinku, jog šis bijo įsimylėti“. Netiesa.
Draugės padeda tau sukurti utopinį santykių mitą ir tu nejučia pradedi juo tikėti. Tačiau situacija keičiasi. Tu ne tik bandai ištirti jūsų santykius, bet dar ir pridedi: „Galėtų viską pasakyti atvirai, nes dabar nežinau, kas dedasi“. Reikėtų pagaliau susipažinti su šventa ir neginčytina taisykle: jei jis nenori su tavimi bendrauti, tai ir nebendraus. Tad nagrinėkime kitą receptą…
Ilgai stingstantis tinginys
Visi tokį žino: sausainukai, kakava… Mmm… Tikras gardumynas. Tačiau, kai tinginys – tavo vaikinas – laukti nebesinori. Net jei jis tūkstančius kartų pasakytų tau, jog susitikti neturi laiko, tu, matyt, ir patikėtum.
Atsirado, mat, darbštuolis. Jei vaikinui tikrai reikia merginos, jokie darbai jam nesutrukdys bent jau parašyti tau SMS žinutę ir palinkėti geros dienos, o gal net gi susitikti.
Taip jau būna gyvenime, jog pastarieji dėl mylimųjų meta ir darbus, ir žmonas, ir drauges, ir net mokslus, tačiau jei jis nepajudina nė piršto – matyt, ir nepajudins. Žmogus – toks sutvėrimas, jog dėmesį šis sukoncentruoja tik į tai, kas jam svarbu.
Kartais net neįsivaizduojame, kaip koks nors vaikinas, į kurį tiesiog nelabai kreipėme dėmesio, laukė žinios iš mūsų. Klaidinga manyti, jog tai, kas rūpi ir ko nori tu, turi rūpėti ir kitam. Tačiau, dar didesnė klaida pykti ir laukti.
„Tinginys“, laikomas šalta,i sustingsta per parą, o kiek kentėti ir tikėtis esi pasiruošusi tu? Niekada nereikia į patiekalą investuoti daug laiko, jei žinai, kad skonis nebus vertas tavo pastangų. Vaikinams dažnai būna labai sunku taikytis su tuo „marmeladu“, kurio sugebame privirti.
Taip, kaip iš kirvio koto iškepame pyragą – taip pat sugebame tuo pačiu kirviu iš degtuko priskaldyti malkų. Iš simpatiškos, mielos panelės tampi ugnimi besispjaudančiu drakonu. Neverta tikrinti netinkamo partnerio, kiek jis yra netinkamas ir nereikia kepti sausaininių pasakų pilių su glaistu. Jei sausainiai nevykę ir trupa – glaisto gali užpilti nors ir toną. Bet ar verta?
Kad ir kaip dažnai norėtųsi stoti į merginų barikadų pusę, ginti jas nuo nelaimingos meilės, skausmo, nusivylimų ir joms netinkančių vaikinų, tačiau ir pastarieji su merginomis gerokai vargsta.
Jei emocijas sutapatintume su miltais, o vaikinus – su kepamais pyragais, tai aišku viena: kuo daugiau miltų – tuo kietesnis iškepa pyragas. Nuo per daug isteriškų merginų meilės receptų vaikinai tiesiog užsisklendžia ir palenda po storu kiautu.
Būkime emocingomis virtuozėmis virtuvėje, tačiau kurdamos savo meilės receptus žinokime, kada reikia sustoti. Ir maisto, ir meilės patiekalų ruošimas turi suteikti džiaugsmo, o ne varginti. Mylėkite save ir mylėkite tuos, kurie, kad ir ne visada perdėtai emocingai, myli jus. Sėkmės kuriant ir atrandant!
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Pasaulis ir aš”.