JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Meilės jūrligė

Vasara, jūros bangos, pusnuogiai įdegę kūnai, verkšlenantys, vėjo laukiantys vaikai. „Bangų, bangų… Mums reikia bangų, nuotykių, linksmybių!“ – rėkia šie. Pastovumas ilgainiui įgrista daugeliui, tačiau kai mus blaško meilės bangos ir vėjai – anaiptol nedžiūgaujame. Kai įsisiūbuoja santykiai, mums prasideda meilės jūrligė.

Pasiruošimas

Lipant į laivą – reikia išankstinio pasiruošimo: žinoti, ar didelis yra laivas, susipažinti su kapitonu, žinoti, kur yra gelbėjimosi liemenės ir kaip elgtis, pradėjus skęsti. Tačiau į santykius dažniausiai neriame stačia galva ir pradėjus siūbuoti mūsų meilės laivui, nebežinome, kaip elgtis.

Visų pirma nepanikuoti – taip patartų bet kuris laivo įgulos narys. Tik nešališkai ir „šaltais nervais“ gali sumąstyti veiksmų planą, bei pradėti jį vykdyti.

„Jei aš būčiau anksčiau atkreipusi dėmesį į tai, kad jis daug geria,“ – verkšlena draugė.

Kitas pasiruošimo aspektas, kai katastrofa jau yra numatoma. Visų pirma, nereikėtų ignoruoti ženklų. Atsikratyk paranojos, tačiau neužmerk akių į tuos dalykus, kurie tau yra nemalonūs. „Nematau, tai ir problemos nėra“. Pasiruošimas ir įvertinimas sumažina katastrofos riziką.

Audra

Prasidėjus audrai, tik geras kapitonas gali suvaldyti laivą. Mes turėtumėm stengtis tokiais būti, bet dažnai nerandame jėgų ir nededame pastangų. Iš didelio pasitikėjimo savo gebėjimu išlaikyti santykius, mes pamirštame juos tobulinti.

Prieš kiekvieną kelionę laivas yra apžiūrimas, papildomos kuro atsargos, o mes, pasiekę kažkokį „uostą“, linksminamės. Pažintis, pirmas bučinys, seksas, pirmos Kalėdos, pirmi metai ir t.t.. Džiaugiamės pirmą kartą pasiekę naują uostą, bet pamirštame apsižiūrėti vėl į jį papuolę…

Taip, kaip reikia mokėti valdyti laivą, lygiai taip reikia mokėti kurti savo santykius. Dažnai sakoma, kad mylėti yra labai lengva. Tu tiesiog tai jauti ir elgiesi instinktyviai. Deja, tai yra kur kas sunkiau, mokykloje to nemoko.

Katastrofa

„Ką daryti?!“ – rėkia į katastrofą papuolęs žmogus. Patarti sunku. Kiekviename laive išėjimas prie mažyčių gelbėjimosi laivelių yra kitur. Dreifuoti, irkluoti, rėkti ar kviesti pagalbą? Tokie klausimai kyla ir susidūrusiems su įpykusia santykių jūra. Nors, dažniausiai, vos susiūbavus laivui, puolame į paniką.

Natūralu, kad ir laivai, ir santykiai šiek tiek siūbuoja išplaukus į plačius vandenis. Jei dėl kelių bangelių prasideda jūrligė, taip, kaip laive pasiūlytų išgerti tablečių, lygiai taip patarčiau išgerti raminamųjų.

Staiga įvykus katastrofai puolame į ašaras, depresiją, nesugebame blaiviai įvertinti, kiek turime galimybių išsigelbėti, kiek yra galimų variantų tolimesnio mūsų elgesio ir likimo. Atrodo, kad jei įvyko katastrofa – viskas, amen. Mirsime ir keliausime į patį jūros dugną. Netiesa.

Taip gali įvykti tik dėl to, kad mes supanikavome. Pavyzdžiui, žinomo laivo „Titaniko“ istorija, nuskambėjusi per visą pasaulį: 1500 aukų, šimtai mokslininkų dar ir dabar nagrinėja, kokiais būdais laivas galėjo išvengti katastrofos. Yra daug paaiškinimų, teorijų, tačiau visi mokslininkai sutaria, kad didžiausia įgulos klaida buvo ta, kad nebuvo tinkamai pasiruošta kelionei.

Buvo manoma, kad jokios katastrofos tikrai negali būti. Aišku viena, niekas negali būti apsaugotas nei nuo katastrofų, nei nuo klaidų, daromų joms įvykus.

Plaukiodami iš uosto į uostą turėtumėte įvertinti ne tik riziką, bet nepamiršti grožėtis šalia matomais vaizdais. Tiek kiek tvirtas ir didelis gali būti laivas, tokie pat tvirti gali būti ir mūsų santykiai. Tačiau dažnai pamirštame laivą nešančią jūrą – visas įmanomas aplinkybes, įvykius, vykstančius šalia mūsų. Jūra yra didelė ir bauginanti. Kartais ji mums atrodo tiesiog graži ir dėl to tampame nebeatsakingi, plaukiodami joje.

Mokykitės valdyti savo meilės laivą ir patirsite nuostabių įspūdžių. Jei manote, kad jūsų laivas dabar skęsta – tris kartus giliai įkvėpkite, iškvėpkite ir ramiai pradėkite veikti. Taip, nemokantys plaukti, neskęsta, bet tik dėl to, kad lipa į vandenį iki kelių ir praranda galimybę pajausti tą malonumą, kai kūnas atsiplėšia nuo žemės…

Mylėkit, mokykitės vairuoti, prižiūrėti savo santykių laivą ir jokia audra jums bus nebaisi!

Mano išsaugoti straipsniai