Viskas būna labai gražu. Ilgi draugių pokalbiai, meilės paieškos su jungtinėmis seksualių merginų pajėgomis, pasvarstymai ir aptarimai, ar vaikinas tinkama pora… Tačiau, kas atsitinka, jei viena draugė susiranda antrąją pusę, pameta galvą ir pamiršta nuoširdžią, ilgą draugystę?
O jei dar draugės antra pusė merginų kuopai ne prie širdies? Kaip sunku yra suprasti, kodėl draugės šiaušiasi, kad tu myli: pavydi, nori padėti? Kaip žinoti?
Konfliktas, kuris skaudina abi puses
Dažnai, vienai iš artimiausių draugių įsimylėjus, kitos pradeda „gelbėjimo“ misiją. Emocinis šokas – staiga netenki draugės! Ji skraido padebesiais, beveik visada yra užsiėmusi.
Skaudu, kad jūsų ilgametė draugystė buvo iškeista į neaiškų tipelį, kuris, matyt, ne paskutinis… Imi įsivaizduoti potencialų draugės skaudintoją, draugysčių griovėją. Mylima draugė kelia ir pyktį, ir skaudina…
Kaip jaučiasi skraidančioji padebesiais?
Nejučia pradeda jausti spaudimą iš draugių. Šios tampa kažkokios irzlios, vis priekaištauja, kad tu visa švyti, esi laiminga, aiškina, kad tavo mylimasis, tikriausiai, nėra toks princas, kokiu dedasi ir gali tave įskaudinti. Santykiai šąla… Jos ką – pavydi?
Gal ir pavydi, bet aišku viena – bręsta konfliktas, kuris skaudina abi puses.
Meilėje kaip kare
Į vieną draugų vakarėlį Kęstas atsivežė jaunutę, dailią, gerų tėvų mergaičiukę. Jis jau seniai buvo pasižymėjęs kaip visiškas kazanova ir pašlemėkas. Visą vakarą suokė jai, kad ji – jo gyvenimo moteris, žadėjo aukso kalnus, meiliai patarnavo, tačiau buvo aišku – jis blefuoja.
Pasitarusios su draugėmis nusprendėme gražiai jai paaiškinti, kokį velnią ji surado. Su gražia įžanga bandėme pasakyti, kad merginos turi palaikyti viena kitą ir kad ji būtų atsargi. Reakcija buvo neįtikėtina…
Rami, kukli mergaičiukė pavirto furija ir pradėjo keiktis ir rėkti, kad mes norime nuvilioti jos mylimąjį. Iš mūšio lauko teko trauktis.
Ryte Kęstas jau buvo pakeitęs nuomonę. Atėjęs tik leptelėjo: „džiaugiuosi, kad sekso metu nemačiau jos veido, ryte ji man nebepatiko“. Mergaičiukę jis parvežė namo, tada ji matė jį paskutinį kartą.
Įsimylėjusios dažnai nematome ir negirdime to, ką mums sako kiti ir kartais net tampame agresyvios…
Draugės pozicija
Kai matai, kad tavo draugė – pametė galvą, atsisako ambicijų ir dar pamiršta draugystę, į kaltųjų sąrašą pirmu numeriu įrašomas draugės išrinktasis. O jeigu jis ją nuskriaus?
Tačiau svaidymasis piktais komentarais nieko nekeičia. Atsitraukti? Savaime suprantama, kad kiekvienas žmogus yra savo likimo kalvis ir negali trukdyti draugei kurti savo laimės. Tačiau reikėtų įvertinti, kai meilės žaidimai virsta neuroze.
Didžiausia klaida, kurią daro draugės – jos nurodinėja įsimylėjusioms. Pastarosios ima save teisinti ir ginti. Pagalba tampa dar vienu barniu.
Visų pirma reikėtų vengti kaltinti draugę ir jos išrinktąjį, o pradėti derybas. Teisingiausia būtų susitarti, kad, pavyzdžiui, trečiadienį 18:00 – mergaičių valanda, iš anksto suplanuotas laikas pabendrauti, aptarti savaitės įvykius.
Jei draugei tikrai aptemęs protas – iš anksto rengiamas susitikimas, pabrėžiant, kad kitu laiku ji galės užsiimti, kuo tik nori, leidžia blaiviau sudėlioti mintis ir emocijas pakeičia planavimas.
Kai geriausios draugės tampa ne pačia svarbiausia gyvenimo dalimi, iš pradžių joms būna sunku suvokti, kad atsirado kažkas, su kuo draugei yra įdomiau bendrauti. Tačiau vertėtų suprasti, kad tai nei išdavystė, nei įskaudinimas. Pasirenkama tai, kas labiau traukia.
Įsimylėjėlės pozicija
Tu trykšti džiaugsmu, o tave vis bando „nusodinti“. Kamantinėja, kabinėjasi prie žodžių, reiškia savo nuomonę, kuri tau visai neįdomi, kažkuo kaltina…
Palaipsniui susitikimai su draugėmis pradeda erzinti ir jas matai vis rečiau. Dažniausiai norisi išrėkti, kad draugės nenori, jog būtum laiminga.
Jos vis burba kaip senos piktos tetos ir, atrodo, net nebando tavęs suprasti. Rask bendrą tikslą! Taip taip.. Jei jau su mylimuoju praleidi labai daug laiko – pasidaryk šventę sau ir draugėms.
Psichologų teigimu motyvacija padeda kontroliuoti ne tik save, bet ir darbą grupėje (santykiai irgi labai sunkus darbas). Eik su draugėmis apsipirkti, prašyk jų pagalbos, dar prieš tai, kai jos pradeda abejoti tavimi ir tavo išrinktuoju.
Leisk bent kartą per savaitę joms pasijausti reikšmingomis. Per trumpą laiko tarpą netekti žmogaus – labai sunku. Tai prilygsta skyryboms. Įpratimas ir prisirišimas tarp draugių tampa pakankamai stiprus, todėl puldama į mylimojo glėbį greitai ir be paaiškinimų – sukeli šoko reakciją.
Jei be panikos sugebėsi išsakyti draugėms savo nuomonę apie susiklosčiusią situaciją, savo jausmus, požiūrį į vaikiną ir į drauges – šios taps ramesnės.
Didžiausia baimė – nežinojimas ir savo ambicijų išsižadėjimas, o tai drauges labiausiai gąsdina.
Meilė niekur nepabėga, o draugės gali būti šauniausios patarėjos ir pagalbininkės, jei joms nuolatos priminsi, kad jūsų draugystė – tikra!