Kaip smagu kartais pasiimti seną apdulkėjusį nuotraukų albumą, prisiminti jaunas dieneles, linksmus vakarėlius, draugus. Dabar, aišku, dauguma nuotraukų nebe popierinės, kompiuterio folderiuose suslapstyta tūkstančiai nuotraukų iš kelionių, susitikimų, linksmų pasisėdėjimų su kompanija.
Atrodo, pasižiūrėjai, prisiminei ir viskas. Bet ar viską pastebėjai? Nuotraukose gali įžvelgti kur kas daugiau dalykų apie žmones, jų nuotaikas, būsenas, jausmus. Tad žvilgtelėk dar kartą į nuotraukas ir „skaityk“ jas.
Kūno padėtis
Kai Lina, vos pradėjusi draugauti su vaikinu, visaip stengėsi tempti išrinktąjį prie fotoaparato objektyvo bendrai nuotraukai, visi draugai galvojo, jog apimta kvaitulio ji tiesiog taip išreiškia savo romantiškus jausmus. Tačiau buvome neteisūs…
„Tas, kuris labiau prie kito glaudžiasi, tas labiau galvą pametęs…“ – leptelėjo ji. Iš pradžių tai pasirodė kvaila, bet permąsčiau. Nuotrauka – tai mūsų gyvenimo pauzė, trumpas momentas, atkarpa, stotelė.
Kiekvieną dieną skubėdami nepastebime daugelio dalykų, kuriuos vertėtų pamatyti. Dažnai nuotraukose pastebima, kad vienas partneris glaudžiasi prie kito, pavyzdžiui, iki ausų įsimylėjusi mergina prisispaudusi prie vaikino, o šis laiko rankas kišenėse ir nežymiai pakelia galvą į viršų.
Kai vienas iš partnerių fotografuojant, stengiasi žengti į priekį, iškišti petį, palikti kitą žmogų už nugaros, tai simbolizuoja santykių lyderį.
Emocijos
Nuotraukos, kuriose gerai matomas žmogaus veidas, akys, puikiai perteikia žmogaus jausmus. Nuotaikoms „skaityti“ labiausiai tinka netikėtai padarytos fotografijos, kai fuotografuojami asmenys nepozuoja.
Bet net jei yra pozuojama – smulkmenos matomos. Apskritai, labai mažai žmonių geba paslėpti savo emocijas ir šios prasiveržia chaotiškai. Tiesiogiai sužadinta nervų sistema veikia kūną, visiškai nepriklausomai nuo žmogaus norų.
Ar teko kada grįžus iš pasimatymo šypsotis ir nesugebėti nuleisti lūpų kampučių žemyn? Taip puikiausiai galima įvertinti kito žmogaus nuoširdumą, išgyvenimus, skausmą ar beprotišką džiaugsmą.
Mokslininkai nustatė, kad kiekvieną emocinę būseną atitinka tam tikros raumenų grupės įtampa. Pavyzdžiui, prislėgta nuotaika turi ryšį su kvėpavimo takais, iš baimės įsitempia liežuvio raumenys.
Dažnai pozuodami žmonės, jaučiantys įtampą, susiraukia. Dėl to fotografai, fotografuojantys jaunavedžius dažnai primena, kad šie nepamirštų šypsotis, nes iš streso veido išraiška, kuri tik iš pirmo žvilgsnio atrodo įprasta, iš tikrųjų išduoda baimę.
Baimės sutramdymas
Jei nuotraukai buvo ruošiamasi iš anksto – nuotraukos padeda įvertinti žmogaus charakterį. Kuklūs žmonės linkę sukabinti rankas priešais save.
Kompleksuoti, sunkiai bendraujantys žmonės rankas slepia už nugaros arba stengiasi stotis šiek tiek šonu, kad vienos rankos nesimatytų, taip visą drąsa sutelkia į matomą, o baimes – į paslėptą.
Tie, kurie pozuodami visada nenatūraliai išsišiepia, dažniausiai gyvenime ieško autoritetų ir yra linkę prisitaikyti. Tuo tarpu tie, kurie pozuodami visada galvą pakreipia į vieną ar į kitą šoną, tarsi bandydami ausį priglausti prie peties yra uždaroko būdo arba nori būti paslaptingi.
Priešingai, tie, kurie pozuodami kelia smakrą į viršų, „išpučia“ krūtinę yra pasitikintys savimi. Kuo aukščiau keliamas smakras, tuo didesnė savimeilė. Tačiau dažnai kūno kalbos reikšmės prieštarauja viena kitai.
Pakeltas smakras ir slepiamos rankos. Toks žmogus būna savimyla, bet stokoja savivertės.
Žmonės, kure pozuodami lenkia galvą žemyn, bet žvelgia tiesiai, rodo, kad yra nepatiklūs, sunkiai atsiveriantys kitiems, kantrūs.
Tie, kurie kelia antakius į viršų ir plačiau prasimerkia, priešingai, būna nuoširdūs ir linkę atsiskleisti, bendrauti.
Stebėti kitų žmonių kūno kalbą labai sunku. Ženklai greitai kinta, reikia laiko ne tik pamatyti, apgalvoti, bet ir įvertinti mimikas, judesius, kūno pozicijas.Tačiau tirti nuotraukas kur kas lengviau. Analizuojant nuotraukas galima daug sužinoti ne tik apie draugus, mylimuosius, bet ir apie save.
Tad pabandykite šiek tiek susikaupti, apsidairyti, pamatyti tai, ką iš tikrųjų slepia žmonės.