Tėvas susipažino ir bendrauja su kita moterimi, na čia nieko nepridursi: moteris buvo išsiskyrusi, su dviem vaikais, visgi po dviejų mėnesių tėtis pas jas užtrukdavo vis ilgiau ir galiausiai paklausė, ar noriu visam laikui kraustytis gyventi su juo pas tą moterį.
Kito pasirinkimo nebuvo aš persikrausčiau, gyvenimas atrodė lyg ir geras, toji moteris priėmė mane labai šiltai.
Bet po poros mėnesių ėmė ryškėti jos tikrasis veidas. Ji yra gyvatė, labai provokuojančio
charakterio asmuo, sugeba išprovokuoti žmogų, kad jis darytų taip, kaip ji
nori.
Bendraudamas su ja aš patiriu stiprų psichologinį spaudimą, kai
pakviečia pasikalbėti į virtuvę – aš iš anksto žinau, kad busiu kvočiamas. Manau, kad
jinai bando mane “prijaukinti” ir priversti mane būti tokiu kaip jos
vaikai. „Šuneliu”.
Tėvas susituokė su šia moterimi. Ką daryti?
ATSAKYMAS: Jūs labai atviras, sąžiningas ir nuoširdus su savimi, tai matyti iš jūsų laiško. Tai, be abejo, jūsų stipriosios pusės, kuriomis ir pabandykite remtis šiuo sunkiu savo gyvenimo periodu. Be to, jūs įžvalgus ir mąstantis.
Ne kiekvienam pasiseka su tėvais. Taip nutiko ir jums, kadangi jūsų mama turėjo didelių jos gyvenimą griovusių silpnybių. Ir jums turėjo būti „nesaldu“, kad ne mama jums dėjo vakarienę ant stalo, ne mama jums pakabindavo rytdienai drabužius ant kėdės atlošo. O dar visur aplinkui kaimynai ir klasiokai su savo nuomone ir pastabomis, kokia jūsų mama. Tikrai jums ir tėčiui reikėjo daug tvirtybės.
Kadangi jūsų tėtis susitiko kitą moterį, su kuria jis nutarė susituokti ir gyventi, tai buvo didelis pasikeitimas ir jūsų gyvenime.
Kaip suprantu iš jūsų laiško, ji jums iš pradžių patiko labiau, tačiau kuo toliau, tuo labiau jus „knisa ir tardo“. O tai jums labai nepatinka. Nes jūs jaučiate, kad ji nori jus palenkti į savo pusę ir suvystyti kaip šiltą vilną.
Kažin kam jai taip elgtis? Ar ji iš jūsų gali turėti kokios nors egoistinės naudos? Ar ji jums liepia išnešti šiukšles dažniau, negu savo vaikams, ar įdeda mažiau mėsos į lėkštę?
Paprastai, kai tenka apsigyventi naujuose namuose, su nelabai pažįstamais žmonėmis, prisitaikyti prie naujos tvarkos yra didelis stresas. Visi jūs patyrėte didelį stresą atsidūrę po vienu stogu. Gal jūsų tėčio naujoji draugė irgi labai norėjo jums patikti, padaryti gerą įspūdį ir todėl perspaudė su pokalbiais, pasėdėjimais virtuvėje, dūšios atvėrimais.
Gal jums buvo per daug „tokios geros tetos“, kuri taip myli tėtį. Gal jums apmaudu, kad su jūsų mama tėčiui nesusiklostė gyvenimas, o ši naujoji ponia lyg ir užėmė mamos vietą.
Be to, išbūti kartu dvi savaites po vienu stogu per atostogas, kartu visiems gultis ir keltis, degintis ir maudytis – to gali tikrai būti bet kam per daug. Nenuostabu, kad vos nepratrūkote. O atvirauti galite tik tiek, kiek jums to norisi, galima mandagiai ir patylėti, jeigu ką.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.