Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
10 gyvenimiškų tiesų

10 gyvenimiškų tiesų, kurias reikėtų žinoti kiekvienai jaunai merginai

Surinkome 10 gyvenimo pamokų, kurių neišmoksi mokykloje, tačiau žinoti – privalai.

1. Patys svarbiausi klausimai negali būti atsakyti

  

Jei egzistuotų atsakymai į visus sunkiausius gyvenimo momentus, visi darytų viską formaliai iš tikrųjų taip ir negyvendami. Nesinervink, kai susiduri su sudėtinga situacija, į kurią nėra atsakymų. Ateitis dėl to ir yra jaudinanti ir bauginanti. Užuot nerimavusi, pasirink kelią, kuriuo nori, kad klostytųsi tavo gyvenimas, o tada sunkiai dirbk, kad taip ir įvyktų.

2. Gyvenimas yra maratonas, ne lenktynės.

Ši pamoka gali nuskambėti kaip klišė, bet dauguma iš mūsų stengiamės sprintu perbėgti per gyvenimą – nesvarbu, suvokiame mes tai ar ne. Gyvenime nėra „pirmosios vietos”. Savęs lyginimas su kitais tik padarys tave nelaimingą, nieko nevertinančią ir nesuprantančią, kiek gerų dalykų yra tavo gyvenime. Būk kiek įmanoma laimingesne, sutelk dėmesį į savo asmeninių tikslų įgyvendinimą per tau reikalingą laiką. Žmonės bus pakeliami pareigose, susižadės, kurs šeimas skirtingu laiku. Nėra tinkamo ar netinkamo laiko šiems dalykams.

3. Pakovok už save

Yra taktiškas, bet ryžtingas būdas paprašyti to, ko nori. Išmok to ir būsi radusi būdą, kaip gyvenime gauti tai, ko nori, nesudeginant tiltų.

4. Nerimavimas dėl dalykų, kurių negali kontroliuoti, yra didžiausias tavo laiko švaistymas

Visą gyvenimą bus situacijų, kurias norėsi kontroliuoti, bet rezultatas 100 proc. nepriklausys nuo tavęs. Tam yra priežastis. Jei mes galėtume viską kontroliuoti, gyvenimas būtų jau iš anksto parašyta istorija. Nebūtų jokio jaudulio ir nieko neišmoktum. Gali gyventi be streso, jei išmoksi nekreipti dėmesio į dalykus, kurių negali kontroliuoti. Kai mes, visgi, pabandome sukontroliuoti situacijas, po daugybės metų atsigręžę atgal svarstome, kodėl išeikvojome joms tiek daug laiko.

5. Mankšta – ne dėl skaičių

Kai supranti, kad kūno puoselėjimas ir buvimas sveika nereiškia buvimo „tobula”, išlaisvini savo mąstymą. Mankšta yra tam, kad paskatintų kraujo cirkuliaciją kūne, pumpuotų deguonį į tavo smegenis, stiprintų tavo širdį ir raumenis bei skintum tų nuotaiką pakeliančių endorfinų teikiamus vaisius. Pastebėsi, kad kuo labiau priimsi savo įgimtą kūno sudėjimą ir tau duotą figūrą, tuo stipriau pamilsi savo kūną ir elgsies su juo, kaip su šventove.

6. Tegul mama tavimi didžiuojasi

Kai reikia apsispręsti ir atskirti gėrį nuo blogio, paklausk savęs, ar tavo mama (ar kitas patarėjas) didžiuotųsi tavimi, kad priėmei tokį sprendimą. Yra labai lengva pamiršti, iš kur mes atsiradome, kieno dėka mes atsiradome šiame pasaulyje ir aukas, kurias paaukojo mūsų artimieji, kad mes būtume laimingi. Tai nereiškia, kad turėtum vengti rizikuoti ar išbandyti naujų dalykų – gyvenimas būtent tai ir yra, tik nepamiršk savo moralės kompaso. Gerbk savo šeimą, priimdama sprendimus, kuriems ji pritartų, ir galiu garantuoti, kad mažiau apgailestaudama žvelgsi į praeitį.

7. Laimingiausi žmonės turi mažus lūkesčius, nedaug troškimų ir tikrai vertina mažus dalykus

Kartais visų mūsų žvilgsniai nukrypsta į dalykus, kurių mes neturime, kurių norime ir kurie yra netobuli mūsų gyvenime. Tokios mintys tik paskatins nedėkingą galvoseną ir nesibaigiančias „tobulo” gyvenimo, kuris neegzistuoja, paieškas. Puiku yra turėti tikslų ir kažko tikėtis. Skirk sau kelias minutes per dieną ir pagalvok apie tai, kokia dėkinga esi už šeimą, savo draugus, kad turi maisto ant stalo ir kitus mažus gyvenimo malonumus, kurie lieka nepastebėti.

8. Pagalba savo bendruomenei praturtins tavo gyvenimą

Yra lengva paskęsti darbuose, kuriuos dirbant tavo gyvenimo aprašymas atrodo idealus. Žinoma, dėl to, kad buvai įsitraukusi į labdaringą veiklą, tu gali gerai pasirodyti stodama į universitetą ar eidama į darbo pokalbius. Visgi, bendruomeninė veikla taip pat suteiks tavo gyvenimui ypatingą atspalvį. Įgysi vertingų įžvalgų, suvoksi tikrąsias gyvenimo tiesas ir suprasti žmones geriau, nei kada nors manei galinti.

9. Niekuomet nesitenkink turimu

Vienas geriausių patarimų – niekada nesitenkinti turimu santykiuose, draugystėse, savo karjeroje ar svajonėse. Niekuomet nesutik su mažiau, nei manai, kad nusipelnai, ir šiek daugiau ir geriau (nes, greičiausiai, tai ir gausi!). Juk nenori atsigręžti atgal ir galvoti „aš galėjau padaryti daugiau”. Tu gali padaryti daugiau… dabar pat. Nustok sakyti „kada nors”. Pradėk sakyti „šiandien”.

10. Nėra tokio dalyko kaip tobulas gyvenimas

Atrodo, kad bendras daugumos žmonių tikslas gyvenime yra rasti tobulą partnerį, siekti tobulo kūno svorio, turėti tobulą darbą arba dėvėti tobulus drabužius. Problema yra ta, kad nei vienas iš šių daiktų neegzistuoja. Visi turi savų trūkumų ir dauguma šių trūkumų yra tai, kas daro tavo gyvenimą jaudinančiu, įdomiu ir, tiesą tariant, ganėtinai tobulu, jei tinkamai į tai pažvelgsi. Tavo vaikinas klys, darbe bus pakilimo ir nuopuolio dienų, bus akimirkų, kai norėsi viską iš esmės pakeisti. Galvok apie šias akimirkas, kaip apie puikias galimybes imtis jaudinančių pokyčių, užuot svarsčiusi apie neigiamus aspektus. Mėgaukis kitu skyriumi, kuris laukia tavęs po to, kai įvyks šie pokyčiai.

Mano išsaugoti straipsniai