JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Sparčiai plinta neįprasta odos dieta: rezultatai stulbina (FOTO)

Sparčiai plinta neįprasta odos dieta: rezultatai stulbina (FOTO)

Kuri iš mūsų nenorėtų visuomet spindinčios, glotnios ir švelnios odos? Nors vardan odos grožio dažniausiai perkame įvairiausius drėkinamuosius kremus bei stangrinamuosius serumus, pasirodo, odą paprasčiausiai reikia… palikti ramybėje.

Jokių odos prausimų, trynimų kempinėmis ar tepimų drėkinančiais kremais – ar įsivaizduoji tokią savo grožio rutiną? Viena drąsi britų žurnalistė Samanta nusprendė atlikti eksperimentą ir imtis 20 dienų odos dietos plano.

Jo esmė – 20 dienų visiškai atsiriboti nuo odos prausimo ar šveitimo, tiek kalbant apie veido odą, tiek ir apie kūno odą. Žinoma, nemalonaus kvapo išvengti eksperimento dalyvei nepavyko, tačiau po dvidešimties dienų rezultatas pranoko lūkesčius. Samanta mums išdavė, kaip jai sekėsi atlikti šį eksperimentą:

  • Pirmosios keturios eksperimento dienos buvo pačios sunkiausios. Jaučiausi klaikiai – oda dvokė puvėsiais, neskustas kojas bei pažastis teko slėpti drabužiais. Kažin, kokį kvapelį užduodė mano artimieji… Vis dėlto kvapas nebuvo toks nepakenčiamas, kaip negalėjimas nusidepiliuoti odos plaukelių.
  • Praėjus savaitei pastebėjau, jog mano veido oda pradėjo gausiai riebaluotis. Palaikiau tai odos valymosi ženklu. Dingo sausumas – mano oda mišri, kartais pasipleiskanodavo, todėl buvo keista, jog nedrėkinant odos ji normalizavosi.
  • Likus kelioms dienoms iki eksperimento pabaigos troškau tik kuo greičiau bėgti į dušą ir po vonios procedūrų veido ir kūno odą gausiai patepti drėkinamuoju kremu. Ne dėl to, jog to man mirtinai reikėtų, bet dėl to, jog aš paprasčiausiai pasiilgau šio veiksmo!

Rezultatai:

  • Mano kūno oda buvo linkusi sausėti – ypač ties kelių sritimi. Neįtikėtina, tačiau atsisakius švaros procedūrų ji susinormalizavo, nustojo pleiskanoti. O ir pati kūno oda tapo kur kas labiau švytinti, ypač rankų sritis.
  • Nepatikėsite, kokio švelnumo buvo mano pažastų oda, kai pagaliau ją nusidepiliavau! Tarsi kūdikio odelė… Nors mano pažastų oda taip pat buvo linkusi į sausumą, sausėjimo neliko nė žėnklo, be to, pažastų plaukeliai tapo kur kas švelnesni. Gal tikrai verta kiek ilgiau paauginti plaukelius?
  • Kalbant apie veido odą, rezultatai mane nustebino labiausiai. Atsisakius vandens bei prausimosi priemonių, po dvidešimties dienų nepastebėjau jokių inkštirų, dingo ant žandų buvęs raudonis ir išsišokę kapiliarai. Neįtikėtina tai, jog veido oda visai nebuvo išsausėjusi, todėl tai man perša išvadą, jog vanduo labiausiai išsausina veido odą, kad ir kaip ją vėliau drėkintumėme.

Didžiosios išvados?

Kažin, ar dar kartą ryžčiausi tokiam eksperimentui – man pernelyg svarbu išlikti gaiviai ir švariai, tačiau rezultatai iš tiesų stebina. Ateityje tikrai ne taip dažnai šalinsiu kūno plaukelius (tai darydavau kiekvieną dieną) ir galbūt atsisakysiu dažno veido prausimo, mat tai, ko gero, sukelia veido odos problemas, tokias kaip sausėjimas ir inkštirų kilimas.

Mano išsaugoti straipsniai