JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Tai sužinojusi nustosi lakavusi nagus

Tai sužinojusi nustosi lakavusi nagus

Kiekvienai merginai artimas grožio ritualas nagų lakavimas gali dar ir kaip apkarsti. Ko gero, ne viena nagus nuolatos lakuojanti panelė nuo šiol kitaip žvelgs į šią grožio procedūrą.

Naujausios JAV atliktos Duke universiteto ir EWG studijos paskelbė, jog daugelyje nagų lakų yra naudojamas pavojingas cheminis komponentas, kuris įsiskverbia tiesiai į merginų odą.

Tai – cheminė medžiaga TPHP, kuri sutrikdydo normalią kraujotaką bei merginoms sukelia hormoninius pokyčius. Tai reiškia, jog lakuodamosis nagus rizikuojame sutrikdyti savo mėnesinių ciklą, kęsti nuotaikų svyravimus bei kentėti nuo nemigos.

Blogiausia, jog ši medžiaga gali rimtai pakenkti vystymuisi ir sukelti rimtus degenarcinius sveikatos pažeidimus.

Atliekant bandymus sužinota, jog daugelis nagų lakus gaminančių firmų net nepažymi, jog tokia medžiaga įeina į nagų lakų sudėtį, todėl daugelis merginų paprasčiausiai nežino, jog nagus dailina pavojinga medžiaga.

Visgi tyrimą atlikusių mokslininkų grupė neatskleidžia nagų lakų firmų, kurios produkto gamyboje naudoja šį sveikatai žalingą cheminį elementą. Tyrėjai atskleidžia tik vieną faktą – gerokai mažiau šios pavojingos medžiagos buvo atrasta spalvotuose nagų lakuose. Tad bespalviai nagų lakai laikytini kur kas pavojingesniais!

Tiesa, konkrečių patvirtinimų, ar TPHP iš tiesų prasiskverbia į žmogaus organizmą, taip pat nepateikiama. Vadinasi, ir toliau galime be baimės lakuoti nagus? Ko gero, vertėtų palaukti konkretesnių rezultatų.

Vis dėlto tokie tyrimai baugina – negi iš tiesų vardan grožio aukojame savo brangią sveikatą?

Mano išsaugoti straipsniai