JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Garsi vizažistė Deimantė Kazėnaitė apie makiažą: šį sezoną tai turi įsidėmėti kiekviena (FOTO)

Garsi vizažistė Deimantė Kazėnaitė apie makiažą: šį sezoną tai turi įsidėmėti kiekviena (FOTO)

Žiemos sezonas ypatingas tuo, jog šventiniu laikotarpiu galime nustebinti ne tik puošnia apranga, bet ir akį traukiančiu makiažu. Ryškios spalvos, blizgesys, blakstienos iki pat dangaus: kiekviena iš mūsų norime per šventes sužibėti.

Makiažo profesionalė, vizažistė Deimantė Kazėnaitė žino visas naujausias makiažo tendencijas ir sutiko mums papasakoti, kaip žiemos sezonu vertėtų pasidažyti.

Kokį lūpdažį turime nepamiršti įsimesti į kosmetinę? Į kokias kitų lietuvaičių makiažo klaidas privalome atkreipti dėmesį? Ir, žinoma, kokiu makiažu puošimės per šventes? Atsakymus rasi išsamiame interviu su Deimante!

Ar galėtumėte apibūdinti, kokios makiažo tendencijos vyrauja žiemos sezonu – spalvos, tekstūros, makiažo technikos?

Vyrauja lengvos tekstūros, minimalus, natūralus veido formavimas. Stiprų veido formavimą keičia rausvi skruostai – persikinės bei rausvos spalvos. Apskritai šiais metais karaliauja sveika, išpuoselėta oda. Todėl pirmiausia siūloma kreipti dėmesį į odos sveikatos būklę. Tik tuomet galima kalbėti apie veido tobulinimą makiažo priemonėmis.

Raudonas lūpdažis nėra stulbinanti naujiena, tačiau kelis sezonus buvęs ne toks populiarus, šį sezoną jis grįžta. Tiesa, unikaliais atspalviais. Viena jų – plytų atspalvio raudona.

Akių pravedimas tampa išmonės ir kūrybiškumo dalimi, nes jis gali būti labai įvairus. Dvigubas, tiesus, lenktas, banguotas, įvairiausių geometrinių raštų bei spalvų.

Dūminį makiažą akcentuoja tokie mados namai kaip Elie Saab, Tom Ford, Burberry. Iš tiesų, kad ir kokie makiažo akcentai ateitų į madą, dūminis makiažas visuomet išlieka madingas. Juk jis tinka visoms! Tik svarbu pasirinkti teisingą dūminio makiažo formą, aukštį, ryškumą.

Dar vienas akcentas – priklijuojamos blakstienos. Jos, mano nuomone, yra tobulas makiažo išradimas. Šį sezoną jos labai madingos ir tai labai džiugina. Net keli priklijuojamų blakstienų kuokšteliai išoriniame kamputyje iš karto pagyvina žvilgsnį.

Šaltuoju metų sezonu dažna mergina lūpas ryškina įvairiaspalviais lūpų dažais. Kokia lūpų dažų spalva šiuo metu madingiausia?

Šiuo metu numeris 1 – tamsios, gotikinės, vamp stiliaus lūpos. Atspalviai – nuo tamsios vyšninės iki juodos. Spalvos derinamos su lengvu makiažu, švytinčia oda bei akių pravedimu. Tačiau ši lūpų spalva tinka ne visoms, todėl svarbu žinoti dar vieną topinę spalvą. Tai purpurinė spalva – nuo ryškiai rožinės, fuksijų ir iki tamsesnių atspalvių. Rausvais tonais ryškinti lūpas gali įvairaus amžiaus merginos ir visos jos ras sau tinkamą atspalvį.

Kokias makiažo priemones žiemą dažniausiai galime išvysti Jūsų kosmetinėje?

Kasdien naudoju savo odos tipui tinkamą makiažo bazę, lengvą, skystą makiažo pagrindą, rausvus skaistalus, šviesą atspindinčias pudras bei lūpų balzamą. Tačiau visada svarbu kosmetinėje turėti ir šį tą vakarui, jei tik prireiktų. Todėl mano kosmetinėje visada galima rasti ryškų lūpdažį bei priemonę akių pravedimui.

Kadangi esate profesionali vizažistė, turbūt regite lietuvaitėms pasitaikančių ,,makiažo nesėkmių”. Jei taip, kokias makiažo klaidas linkusios daryti merginos?

Džiugu, nes lietuvaitės tikrai domisi makiažo atlikimo technika ir yra linkusios mokytis, kaip tinkamai atlikti makiažą. Visgi viena iš daromų klaidų yra per stiprus skruostų formavimas kosmetikos priemonėmis – jis nebėra madingas, atrodo sunkiai, sendina. Dažnai skruostai formuojami netinkamoje vietoje, per stipriai bei netinkamomis spalvomis. Siūlyčiau veidą formuoti švelniau, paryškinti skruostus rožiniais skaistalais.

Per ryškūs antakiai taip pat yra viena iš makiažo klaidų. Taip pat verta įsidėmėti, kad antakių pradžia nebūtų tokia ryški kaip jų galas.

Šaltasis sezonas – tikras išbandymas odai. Dažna panelė skundžiasi odos sausėjimu, šerpetojimu. Kaip patartumėte rūpintis oda žiemą?

Svarbu pasirinkti tinkamą makiažo bazę, kuri drėkins ir apsaugos jūsų odą. O apie kitas kosmetologines priemones kalbėti nedrįsčiau, nes tai turi daryti kosmetologai, kurie yra savo srities profesionalai. Asmeniškai aš atradau nuostabią kosmetologę, kuri padeda man išspręsti odos problemas. Atradau ir veido kremą, kuris man puikiai tinka. Manau, profesionalo patarimas yra gerenis variantas nei spėlionės.

Pakalbėkime apie šventinį makiažą. Kokį makiažą šventei verta rinktis: ryškų, spalvingą, o gal kiek subtilesnį?

Visi variantai yra galimi. Manyčiau, tai priklauso nuo vakarėlio, į kurį einate – nuo temos, nuo žmonių bei vietos. Todėl pirmiausia reikėtų apsvarstyti šiuos niuansus, o tuomet jau bus lengviau apsispręsti, kokį makiažą rinktis.

Šiuo metu visas grožio pasaulis kvaišta nuo blizgučių. Ar verta juos įtraukti į šventinį makiažą?

Tikrai verta, nes sunkiųjų metalų atspalviai šiuo metu labai madingi. Tik visuomet sakau, kad nereikia sekti viskuo aklai. Vertėtų internete paieškoti pavyzdžių, kurie būtų tinkami atlikti jūsų akių formai. Naujieji metai – tai proga, kai galima sau leisti daugiau, ypač jei eisite į teminį vakarėlį. Jei norite tik subtilaus akcento, siūlau blizgučiais papuošti tik vidinį akies kamputį. Tai suteiks žaismingumo.

Mano išsaugoti straipsniai