JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Pasigamink pati: kūno sviestas – kalėdinė dovana(RECEPTAS)

Pasigamink pati: kūno sviestas – kalėdinė dovana(RECEPTAS)

Tiek artimiesiems, tiek draugams už viską brangesnės bus ne pirktinės, o tavo pačios padarytos kalėdinės dovanos. Trūksta idėjų? „Uoga Uoga“ siūlo pasigaminti kvepiantį kūno sviestą, kurį galėsi naudoti pati ir dar padovanoti visoms draugėms!

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Reikės:

12 g kavos,

24 g sviestmedžių aliejaus,

14 g kietojo kakavos aliejaus,

10 g nerafinuoto alyvuogių aliejaus (tinka tas, kurį naudojame salotoms, jei jis yra „extra virgin“).

Visų reikalingų aliejų nesunkiai gausite aliejų ar natūralių produktų parduotuvėse, svarbiausia, kad jis būtų šalto spaudimo, nerafinuotas. Įsigytų aliejų jums užteks tikrai ne vienam kūno sviestui pasigaminti.

Gaminimas

Užplikykite puodelį stiprios kavos. Palaukite, kol kava gerai pritrauks, tada nukoškite tirščius. Naudodami metodą „indas inde“, pašildykite kakavos aliejų, sviestmedžių ir alyvuogių aliejus. Šildykite tol, kol kietieji aliejai ištirps, neleiskite jiems per daug įkaisti ar net užvirti! „Indas inde“ – tai paprastas metodas, kai ant šildomas vienas didesnis indas su vandeniu, o į jį įdedamas mažesnis indelis, kuriame tirpinami kietieji aliejai. Taip aliejai neprisvilis ir neperkais, prarasdami savo gerąsias savybes).

Išlydytus aliejus nuimkite nuo ugnies ir nuolat maišykite, kol jie atvės. Aliejams atvėsus ir pradėjus stingti, į juos lėtai pilkite nukoštą kavą, nuolat maišydami mentele arba elektriniu trintuvu. Gautą masę supilkite į pasirinktą indą.

Patarimas: kad pagamintas kūno sviestas kuo ilgiau išliktų šviežias, laikykite jį vėsioje vietoje, saugokite nuo vandens ir nešvarumų patekimo į indo vidų. Prieš naudojant kūno sviestą, kūną galite nušveisti likusiais kavos tirščiais, taip oda bus švelnesnė. 

Galiojimas: 1 mėn

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Mano išsaugoti straipsniai