JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Vizažistės patarimai: kaip neprašauti darantis dieninį makiažą (FOTO)

Vizažistės patarimai: kaip neprašauti darantis dieninį makiažą (FOTO)

Pagrindinis kasdienio, į darbą tinkamo makiažo ypatumas – paryškinti veido bruožus taip, kad makiažo priemonės ant veido būtų beveik nepastebimos. Svarbiausia, kad dalykinis makiažas tiktų konkrečiai moteriai, jos veido oda būtų švytinti ir sveika, o grožio priemonės nenustelbtų natūralaus grožio. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pardavimų duomenys rodo, kad lietuvės imlios naujovėms, tačiau makiažo meistrai ragina kasdien su makiažo priemonių gausa nepersistengti.

Svarbiausia – švari ir sveika oda

„Prieš naudojant makiažo priemones, būtina veidą gerai nuvalyti – nesvarbu, ar tai būtų rytas, ar popietė. Nuvalius nešvarumus, odą, o ypač sausas jos vietas, būtina sudrėkinti“, – pataria Jurga Kartu, „J&J Make up box“ vizažistė.

Tai, kad Lietuvos moterys pasirūpina savo oda ne tik prieš naudojant makiažo priemones, rodo ir išaugusi micelinio vandens pasiūla, ir pardavimai. „Nuo pat micelinio vandens atsiradimo rinkoje moterys pamėgo šią priemonę ir ją mielai naudoja. Pavyzdžiui, nuo 2015 metų micelinio vandens pardavimai kasmet išauga beveik dvigubai. Atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, plečiame šios itin paklausios priemonės pasiūlą, o šiemet pristatėme ir visiškai naujo prekės ženklo „Nida“ micelinį vandenį“, – atskleidžia Vilma Drulienė, parduotuvės pirkimų departamento vadovė.

viiiiibeee

A post shared by Hailey Baldwin (@haileybaldwin) on Aug 13, 2017 at 4:04pm PDT

Makiažo pagrindo – tik tiek, kiek reikia

„Nors podiumai diktuoja įvairiausias makiažo tendencijas, dalykiniam makiažui reikėtų rinktis minimalų kiekį priemonių ir veido jomis neperkrauti. Makiažo pagrindo reikėtų tepti tik tiek, kad jis lengvai padengtų veido odą ir neatrodytumėte lyg su kauke. Jeigu jūsų oda itin sveika ir neturi jokių defektų, kasdieniam naudojimui puikiai tiks BB ar CC kremai, o tam, kad makiažas ilgiau laikytųsi ir užtvirtintumėte makiažo pagrindą reikėtų naudoti kompaktinę ar birią pudrą“, – teigia vizažistė J. Kartu.

Veido kontūravimas – galimas ir dieną

Darantis dalykinį makiažą, nereikėtų bijoti išryškinti skruostų ir skruostikaulių, svarbiausia pasirinkti veido odai tinkančius natūralius atspalvius, atskleidžia vizažistė J. Kartu.

„Priešingai nei vakariniam makiažui, darantis makiažą, skirtą darbo dienai, reikėtų naudoti kuo natūralesnių spalvų bronzantus ir skaistalus – lengvai paryškinkite skruostikaulius naudodama tonu už jūsų odą tamsesnį bronzantą, o skaistalais parausvinkite skruostus. Šaltesnių tonų odos savininkės turėtų naudoti šaltesnių atspalvių priemones ir atvirkščiai, pavyzdžiui, šiltesnei odai parausvinti puikiai tiks persiko atspalviai“, – teigia Jurga Kartu.

Nepamirškite akių

Makiažo priemonių akių vokams pasirinkimas itin platus. „Visoje galybėje priemonių akių vokams reikėtų išsirinkti dalykiniam makiažui tinkančius šešėlius, kuriuos reikėtų turėti bent dvejus – žemės spalvų, vienu tonu tamsesnius nei jūsų oda ir dar keliais tonais tamsesnius. Akių pieštuką naudokite viršutiniams akių vokams, ryškinkite juos plona linija. Vidiniams apatiniams akių vokams naudokite baltą akių pieštuką, kuris vizualiai padidina akis“, – pataria J. Kartu.

veronica lodge or wednesday addams 🤔

A post shared by Camila Mendes (@camimendes) on Sep 26, 2017 at 12:29pm PDT

Blakstienų tušas paryškina akis, todėl J. Kartu jį rekomenduoja naudoti kasdien, net jeigu kitų makiažo priemonių tądien nenaudojate. „Juodas akių tušas yra klasika ir jis tinka tiek prie dalykinio, tiek prie vakarinio makiažo. Šviesios odos, plaukų spalvos savininkėms rekomenduoju retkarčiais išbandyti rudą blakstienų tušą – jis prie šviesaus gymio atrodys itin natūraliai. Neturint susitikimų ar dirbant itin kūrybingoje komandoje, galima išbandyti ir kitokių spalvų blakstienų tušus, pavyzdžiui, žalios spalvos, kuris maskuoja akių nuovargį“, – sako Jurga Kartu.

Ryškios ar natūralių atspalvių lūpos? Blizgios ar ne?

„Lūpų blizgiai grįžta į madą, tačiau juos dalykiniam makiažui reikėtų rinktis itin atsargiai. Jie dažniausiai ištepa dantis, o besiplaikstant vėjui plaukuose – net ir veidą. Dalyvaujant konferencijose ar kituose renginiuose, kuriuose yra daug jaunimo, rekomenduoju naudoti ryškesnes spalvas, pavyzdžiui, koralų ar net intensyvią raudoną, nes jos prideda jaunatviškumo. Kitiems susitikimams derėtų rinktis ramesnes, ne intensyvias spalvas, o blizgių lūpų – vengti“, – dalinasi patarimais J. Kartu.

„Pati naujausia inovacija makiažo priemonių krepšeliuose lūpoms – lūpų lakas. Šią naujovę pristatėme, stebėdami pasaulines tendencijas ir matome, kad lietuvės puikiai jas priima. Šiuo metu galima išsirinkti iš 8 skirtingų spalvų, iš kurių pirkėjų pati mėgstamiausia – rusva kūno spalva, puikiai tinkama ir dalykiniam makiažui“, – priduria V. Drulienė.

Thank you @balayagebymatt for my blonde locks 🌻

A post shared by Lili Reinhart (@lilireinhart) on Jan 30, 2016 at 5:13pm PST

Pagrindinės dalykinio makiažo taisyklės:

Tinkamai paruoškite veidą prieš makiažą – švariai jį nuvalykite ir sudrėkinkite

Naudokite nedidelį makiažo pagrindo kiekį

Rinkitės natūralių – žemės spalvų – šešėlius, skaistalus, bronzantą

Paryškinkite akis blakstienų tušu

Venkite itin blizgių, lipnių lūpų.

Mano išsaugoti straipsniai