JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Odos kova su šalčiu ir laiku: nuo ko pradėti?

Odos kova su šalčiu ir laiku: nuo ko pradėti?

Žiema – ekstremalus laikas mūsų odai, todėl šiuo metu itin svarbi tinkama jos priežiūra. Norint turėti gaivią bei sveiką odą, reikia nepamiršti ją šveisti, drėkinti, maitinti ir saugoti nuo speigo. Laikas – dar vienas mūsų odos priešas. Nors, kaip sako dr. Ernest Zacharevskij, „SV plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, laikrodžio atgal neatsuksime, vis dėlto galime sumažinti tiek bėgančių metų, tiek šalčio paliekamas žymes veide.

Svarbu sveikas gyvenimo būdas

„Norint kuo ilgiau išlaikyti sveiką, gaivią ir jauną odą, reikia nuolat ją prižiūrėti bei naudoti priemones, tinkamiausias konkrečiam odos tipui. Šiuo atveju universalios kūno priežiūros priemonės tam tikra prasme yra pinigų švaistymas. Ne paslaptis, kad didelę įtaką odos sveikatai daro gyvenimo būdas, mityba, oro užterštumas, žalingi įpročiai bei stresas, – pasakoja dr. E. Zacharevskij. – Žiemą mūsų oda susiduria su labai daug dirgiklių, tačiau didžiausias jos priešas vis dėlto yra laikas. Pokyčiai yra natūralus dalykas, tačiau bėgant metams oda suplonėja, jos gebėjimas atsinaujinti mažėja, todėl susiformuoja raukšlių, dėl kurių žmonės ima jausti diskomfortą.“

Kaip pasakoja dr. E. Zacharevskij, pabendravus su pacientais, juos galima padalyti į dvi kategorijas. Vieni jų atidžiai prižiūri savo odą – reguliariai konsultuojasi su gydytojais, naudoja jų odos tipą atitinkančią kosmetiką, o prireikus pasitelkia ir gydymo metodus.

„Nemažai pacientų linkę nuolat rūpintis savo oda, tačiau pasitaiko ir tokių, kurie ne itin gilinasi į naudojamos kosmetikos sudėtį arba išvis jos nenaudoja. Jie mano, kad atėjus tam tikram amžiui paprasčiausiai užtenka kreiptis į specialistus dėl plastinės operacijos ir taip galima išspręsti visas savo problemas. Manau, kad toks požiūris yra klaidingas, o oda reikia rūpintis nuolat nepriklausomai nuo lyties ar metų skaičiaus, – sako specialistas. – Be to, vis daugiau kalbama apie „antiaging“ medicinos naujoves, kurios principai – nuolatinis odos stangrinimas, maitinimas ir mikroinvazinių procedūrų kompleksai.“

Kartais kremo gali neužtekti

Siekiant išsaugoti stangrią ir jauną odą, joje turi netrūkti ne tik naujų kolageno skaidulų, bet ir drėgmės. Vis dėlto kremai ne visada gali maksimaliai aprūpinti odą drėgme, todėl gali būti taikomas tobulesnis odos drėkinimo metodas – biorevitalizacija. Jos metu į vidurinį odos sluoksnį mikroinjekcijomis įvedama hialuroninė rūgštis ir kiti būtiniausi odai elementai.

„Drėkinant ir stimuliuojant odą, skatinama kolageno sintezė, dėl to ji ima irti lėčiau. Svarbu tai, kad suaktyvinama odoje esančios hialurono rūgšties gamyba. Tuo pačiu atkuriamas odos vandens balansas, atsiranda optimalios sąlygos ląstelėms atsinaujinti, ląstelių metabolizmui, stimuliuojama kolageno, elastino ir savos hialurono rūgšties sintezė“, – pabrėžia specialistas.

Oda maitinama iš vidaus

Įsismarkavus šaltajam metui, kai organizme ima trūkti vitaminų ir šaltas oras tikrai nelepina odos, padeda ir estetinė mezoterapija. Procedūros metu į probleminės kūno zonos odą sušvirkščiamos biologiškai aktyvios medžiagos – hialurono rūgštis, vitaminai (A, E, C, B, K), amino rūgštys, antioksidantai, taigi oda pamaitinama iš vidaus.

Priklausomai nuo paciento problemos, jau ne vienerius metus taikomos ir PRP (plazmoliftingo) procedūros. Ypač veiksminga PRP kombinacija su hialurono rūgštimi – vidurinis odos sluoksnis gauna taip trūkstamų hialurono rūgšties molekulių, o pats PRP poveikis papildomai stimuliuoja odos regeneracinius procesus.

Dr. E. Zacharevskij pabrėžia, kad procedūras kiekvienam pacientui galima parinkti tik kartu tariantis, aiškinantis asmeninius poreikius, atsižvelgiant į paciento amžių ir odos tipą, esančias problemas. Siekiant geriausių rezultatų, efektyviausias kelių procedūrų kompleksas, taip pat reikia nepamiršti ir plastinės chirurgijos. Ji yra itin veiksminga, kai, pavyzdžiui, viršutinių vokų oda kabo ant blakstienų – jokios kitos priemonės jos nesutrauks iki optimalaus lygio.

Mano išsaugoti straipsniai