NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Išvardijo populiarėjančias mikropigmentacijos procedūras: išbandyti vertą ne viską

Išvardijo populiarėjančias mikropigmentacijos procedūras: išbandyti vertą ne viską

Jei dar prieš septynerius metus mikropigmentacijos procedūros asocijavosi su ištatuiruotais antakiais, lūpų kontūru ar stambiu akių pravedimu, tai šiuo metu sparčiai besivystant technologijoms ir visuomenės sąmoningumui tiek meistrai, tiek jų klientai atsigręžia į natūralumą.

„Vis labiau suprantame, kad šios procedūros skirtos subtiliai paryškinti veido bruožus, o ne sukurti vakarinio makiažo efektą. Taip pat žmonės nebenori šabloninio vaizdo ir siekia labiau išryškinti individualumą“, – apie bendrąsias tendencijas kalba mikropigmentacijos meistrė, „Nano“ akademijos įkūrėja bei lektorė Monika Poškutė. Tačiau meistrė įspėja, yra ir manančių priešingai, o tarptautinėje rinkoje populiarėja procedūros, kurių poveikis dar nėra iki galo ištirtas. 

Monika Poškutė
Monika Poškutė
Organizatorių archyvas

Naujausios procedūros ir jų grėsmės

Apgamai. Žvelgiant į mados ir grožio istoriją galima pastebėti, kad piešti apgamus ant veido moterys mėgdavo jau nuo Marilyn Monroe laikų. Tai tarsi maža stiliaus detalė galinti suteikti savito žavesio. „Ji kelia dar palyginti nedaug rizikos. Suformuotas apgamas užima tik kelis milimetrus, tačiau svarbu apgalvoti ir tai, kad bėgant metams stilius gali keistis, o apgamas pabosti. Nors jį paslėpti ir nebūtų sunku, tačiau tai vis dėl to papildomas įsipareigojimas“, – dėmesį atkreipia M. Poškutė ir siūlo šiam tikslui naudoti kokybišką pieštuką. 

Strazdanos. Pasak mikropigmentacijos meistrės, daug blogiau nei apgamas yra strazdanėlės. Šiuo metu jos itin populiarios, o įvairios programėlės net ir jų neturintiems suteikia galimybę filtrų pagalba jas pasimatuoti. „Kol tai yra tik žaidimas, tai gali būti smagu, bet kai žmogus tai pasidaro visam laikui kyla pavojų. Dauguma pigmentų, kad ir kokie kokybiški bebūtų, bėgant laikui šiek tiek keičia spalvą nuo aplinkos veiksnių, saulės ir pačio organizmo būklės. Tad jos visą laiką tikrai neatrodys rusvos, jos papilkės, o tuomet veidas gali atrodyti tarsi purvinas. Taip pat jei tai bus padaryta nekokybiškai, po kiek laiko jos gali tapti net mėlynos, raudonos arba violetinės“, – įspėja M. Poškutė, o norinčioms vis tiek pasipuošti strazdanėlėmis rekomenduoja kokybišką pieštuką ir jau minėtus foto programėlių efektus.

Paakių maskavimas. Jau kurį laiką atliekama ir vis labiau populiarėjanti Azijos šalyse procedūra nors ir atrodo patraukli, tačiau gali sukelti net ir pavojų sveikatai. „Paakių oda yra labai plona ir ją galima lengvai pažeisti. Pudrinės, kamufliažinės spalvos dažniausiai savyje turi daug sunkiųjų metalų, todėl po kurio laiko spalva gali pradėti kisti. Iš tiesų paakių išvaizda labai priklauso nuo mūsų sveikatos, tad siekiant pagerinti jų būklę pirmiausia siūlyčiau griebtis ne maskavimo, bet atkreipti dėmesį į sveikatą ir sveikos gyvensenos įpročius. O jei visgi reikia momentinio efekto geriau rinktis profesionalų maskuoklį“, – mintimis dalijasi mikropigmentacijos specialistė.

Paakiai
Paakiai
Unsplash

Veido odos tono pakeitimas. Arba dar kitaip žinoma kaip „BB Glow“ procedūra, kuri savo technika primena mezoterapiją. Tačiau jei mezoterapijoje į odos paviršių įvedamas tik naudingų medžiagų kokteilis, tai šios procedūros metu į veidą ileidžiamas vitaminų, hialurono ir pudrinės spalvos mišinys. „Taip maskuojama visa veido oda. Po šios procedūros sakoma, kad ji turėtų tapti skaistesnė ir lygesnė, tačiau iš tiesų dažnai būna arba neveiksminga, arba taip pat kelianti riziką. Tikėtina, kad spalvos pigmentas gali įstrigti per giliai, išsivaikščioti netolygiai ir veidas atrodys tarsi plėmuotas. Tai dar labiau tikėtina, jei odos spalva yra nelygi arba ji yra išberta spuogeliais“, – tikina M. Poškutė ir rekomenduoja geriau nuvykti pas kosmetologą ar dermatologą, kuris problemą spręstų gydymo metodais.

Skruostikaulių ryškinimas. Neretai moterys atliekant makiažą deda skaistalus, kad skruostai atrodytų sveiki ir paraudę. Siekiantys palengvinti šią procedūrą sugalvojo skruostikaulius ryškinti mikropigmentacijos būdu, tačiau iš tiesų tai gali viską tik apsunkinti. „Visos norime atrodyti gražiai ir sveikai, bet įsivaizduokit, kas bus jei tie rausvi žandukai laikui bėgant pakeis spalvą ir taps oranžiniais? Žmogus gali atrodyti kaip vaikštantis kelias dienas su tuo pačiu makiažu. Kitas dalykas tas, kad darant makiažą mes tuos skruostikaulius vis tiek paslėpsime po pudra, tad tai tiesiog neapsimoka“, – teigia akademijos įkūrėja.

Visos procedūros turi padarinius

„Mikropigmentacijos srityje viskas sparčiai tobulėja, tačiau prieš darantis sau naujas, dar mažai žinomas procedūras reikėtų apie jas susirinkti kuo daugiau informacijos. Visi turi teisę laisvai rinktis ir darytis sau ką tik nori, bet prieš tai svarbu suprasti, kad visada yra rizika, nes naujos procedūros rinkoje dar nėra ilgai ir nėra pavyzdžių, kaip visa tai atrodo po kiek laiko. Šiandien tai gali atrodyti kaip tobulas rezultatas, bet po pusmečio gali tekti tvarkyti neigiamus padarinius. Tad siūlau galvoti ne tik apie tai, kas yra dabar, bet ir apie ateitį. Geriau investuoti daugiau laiko, kantrybės ir pasiekti ilgalaikį sveiką rezultatą“, – pataria M. Poškutė.

Mikropigmentacijos profesionalė rekomenduoja prieš visas procedūras gerai apgalvoti jų pliusus ir minusus, išsiaiškinti su kokiomis priemonėmis tai bus atliekama ir įsitikinti meistro kvalifikacija. 

Mano išsaugoti straipsniai