JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Kokie vitaminai svarbiausi

Kokie vitaminai svarbiausi, norint palaikyti gražią išvaizdą?

Jokia kosmetika neatneš džiuginančio rezultato, jeigu grožiu nesirūpinsime visapusiškai – sako „Eurovaistinės“ specialistai. Vaistininkė Santa Gasparavičiūtė patvirtina, kad vitaminų ir mineralų trūkumą dažnai galime pastebėti ir savo išvaizdoje.

Vitaminų stygių gali išduoti ne tik bendra savijauta, bet ir išvaizda. Anot vaistininkės, apie tai įspėja išsausėjusi ir papilkėjusi veido oda, lūžinėjantys nagai, skilinėjantys ir slenkantys plaukai, sutrūkinėję lūpų kampučiai. „Visa tai dažnai yra įspėjamasis signalas, kad reikėtų nedelsti ir pasirūpinti, jog organizmui netrūktų vitaminų ir mikroelementų“, – sako vaistininkė.

Keičiantis metų laikams keičiasi ir vitaminų poreikis, įtakos turi ir mitybos ypatumai. Anot vaistininkės, šaltuoju sezonu mūsų maisto racione labiausiai trūksta šviežių vaisių ir daržovių. „Net jeigu jas valgome, paprastai tokie produktai būna ilgai laikyti šaldytuvuose ar užauginti ne natūraliomis sąlygomis, todėl naudingų medžiagų tokiame maiste yra mažiau“, – akcentuoja „Eurovaistinės“ vaistininkė S. Gasparavičiūtė.

Norintiems jaustis žvaliai ir nesirgti žiemą vaistininkė pataria papildomai vartoti vitaminą C bei vitaminą D. Taip pat nepamiršti vitaminų A ir E komplekso, kuris apsaugo mūsų ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Anot S. Gasparavičiūtės, ko gero, vitaminas C yra visiems geriausiai žinomas kaip imuninės sistemos vitaminas, tačiau jis atlieka ir daug kitų svarbių funkcijų mūsų organizmuose. Jis veikia kaip antioksidantas, dalyvauja kolageno bei baltymų gamyboje, pagerina geležies įsisavinimą. Organizmas vitamino C pasigaminti pats negali, todėl būtina jo gauti kasdien su maistu. Esant nepakankamam vitamino kiekiui pasireiškia dantenų uždegimas, kraujavimas iš jų, kraujosruvos odoje.

Abėcėlė grožiui

Norintiems pasirūpinti plaukų, nagų ar odos būkle, galima rasti ir specialius vitaminų kompleksų, kurių sudėtyje yra naudingų medžiagų derinys. Vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį, kad vartojant tokius kompleksus dėl papildomų atskirų vitaminų ar mineralų vartojimo reikėtų pasikonsultuoti su specialistais.

Grožiui taip pat labai svarbus vitaminų A ir E kompleksas. „Jis padeda išlaikyti odos drėgmę, dalyvauja ląstelių atsinaujinimo procesuose ir veikia kaip antioksidantas, taip pat svarbu pasirūpinti, kad organizmui netrūktų B grupės vitaminų“, – pataria vaistininkė.

Vitaminas E dažnai pavadinamas jaunystės eliksyru, anot vaistininkės, jis yra labai svarbus antioksidantas, saugantis organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalo poveikio. Jis skatina kūno audinių atsinaujinimą, stabdo bei lėtina senėjimo procesus, stimuliuoja plaukų augimą. Vitamino E gausiausiai randama riešutuose, sėklose, augaliniuose aliejuose bei lapinėse daržovėse, avokaduose. 

Vaistininkė S. Gasparavičiūtė taip pat priduria, kad grožiui svarbių vitaminų galima rasti ir kosmetikos priemonėse. „Dažnai ingredientų sąraše galite rasti vitaminą C, kuris suteikia odai skaistumo, stiprina kapiliarus, vitaminą B3, kuris prevenciškai veikia prieš pigmentines dėmes ir mažina jau atsiradusią pigmentaciją, vitaminus A ir E – jie suteikia veido odai stangrumo, skatina ląstelių regeneraciją, lėtina senėjimą“, – vardija vaistininkė.

Vis dėlto svarbu prisiminti, kad maisto papildai neatstos sveikos ir subalansuotos mitybos, todėl labai svarbu pasirūpinti ir tuo, ką valgome, nes visa tai taip pat gali atsispindėti mūsų išvaizdoje.

Mano išsaugoti straipsniai