Kiekviena moteris nori turėti gražius ir sveikus plaukus. Plaukų sveikata susideda iš daugybės mažų, kartais net nepastebimų žingsnelių. Plaukų grožiui įtaką turi ir mityba, ir naudojamos priemonės, ir kasdienė plaukų rutina. Plaukų plovimas – tai tik vienas plaukų sveikatos etapas, tačiau be galo svarbus. Įsitikinkite, ar savo plaukus plaunate teisingai ir ar nedarote klaidų.
Prieš plovimą būtinai iššukuokite plaukus
Prieš lipant į dušą ar vonią, nepamirškite švelniai iššukuoti plaukus. Susivėlę, į mazgelius susipynę plaukai nuo drėgmės gali dar labiau susivelti.
Plaukite tinkamos temperatūros vandenyje
Ne paslaptis, kad dauguma moterų mėgsta praustis po karštu vandeniu. Deja, šis įprotis, galbūt atpalaiduos Jūsų raumenis, bet oda ir plaukai nuo karščio labai kenčia. Plauko viduje yra baltymai, kurie gali suirti ar pakisti nuo per didelio karščio. Be to, nuo karšto vandens skalpas gali pradėti labiau riebaluotis, o Jūs to tikrai nenorite. Plaukus geriausiai plauti po maloniai šilta vandens srove.
Gerai sušlapinkite plaukus
Gerai sušlapinti plaukai – tai ne tik po dušu pakišta galva, bet po vandens srove labai gerai iškedenti plaukai. Turi permirkti visi Jūsų plaukų sluoksniai.
Tinkamai naudokite šampūną
Plaunant galvą šampūno daug nereikia. Užtenka 1-2 spustelėjimų į delną. Prieš trenkant galvą, būtinai tarp delnų aktyvuokite šampūną – patrinkite delnus su šampūnu, kol jis sušils ir pradės šiek tiek putoti. Taip pat labai svarbu prisiminti, kad šampūnas skirtas ne plaukams, o Jūsų galvos odai, todėl juo trinkite tik skalpą. Plaukams pakaks ir to, kiek šampūno nubėgs procedūros metu.
Be to, šampūną į galvą įmasažuokite švelniai, pirštų pagalvėlėmis. Stenkitės nesuvelti plaukų, nes Jūsų tikslas tikrai ne dar labiau suvelti plaukai.
Šampūnu plauti galvą reikėtų du kartus: pirmasis kartas atidaro plauką ir pašalina įvairių formavimo (pvz., plaukams skirtų putų, lako ir pan.) priemonių likučius. Gerai išskalavus plaukus, reikėtų šią procedūrą pakartoti dar kartą, kad plaukai liktų visiškai švarūs. Jei pirmojo plovimo metu šampūnas putojo mažai (kaip ir turėtų būti), tai antrojo plovimo metu pastebėsite, kad jis putoja malonia, puria puta.
Po kaukės kondicionierius – būtinas
Kaukę ant plaukų reikėtų dėti pagal poreikius. Labai svarbu įsidėmėti, kad plaukų kaukės tik atlieka savo vaidmenį: prisotina, primaitina, drėkina, suteikia glotnumo plaukams ir pan. Tačiau plaukų kaukė neuždaro plaukų žvynelių, todėl po jos kondicionierius yra būtinas. Daugelis moterų daro čia klaidą, nes mano, kad jei naudojo plaukų kaukę, tai ji atstoja ir kondicionierių.
Kondicionierių paskirstykite šukuodamos plaukus
Kondicionierius (beje, kaip ir plaukų kaukė) turi būti tepamas ne ant viso plauko nuo viršugalvio, o tik nuo ausų srities ir žemyn. Jūsų galvos oda natūraliai gamina maistingą riebalą, kuris pajėgus apsaugoti ir išmaitinti apie sprindžio ilgio plaukus, t.y. maždaug iki Jūsų ausų. Prieš tepant kondicionierių, jį, kaip ir šampūną, reikėtų aktyvuoti patrinant tarp delnų. Kondicionieriaus paskirstymui ant plaukų naudokite specialias šlapiems plaukams skirtas šukas. Taip priemonę ne tik paskirstysite tolygiau, bet ir taupiau ją naudosite.
„Negręžkite“ plaukų
Po kondicionieriaus nepamirškite labai gerai išplauti galvą. Plaukus švelniai nuo viršugalvio nubraukite ranka, kad pašalintumėte vandens perteklių. Jokiu būdu „negręžkite“ plaukų ar per tvirtai nesukite į rankšluostį. Taip galite pažeisti plaukų struktūrą. Net jei plaukus rankšluosčiu apgaubėte švelniai, atsiminkite, kad su juo galite būti iki keliolikos minučių, bet ne ilgiau. Po rankšluosčiu Jūsų plaukai „šunta“, taip pat gali per daug išsausėti.
Naudokite apsaugines priemones
Prieš džiovinant plaukus džiovintuvu, nepamirškite naudoti nuo karščio saugančias priemones, kad plaukus išsaugotumėte sveikus ir žėrinčius.
Į lauką neikite šlapiais plaukais
Natūralumas visuomet yra gerai, tačiau leisti saulėje natūraliai išdžiūti plaukams nėra gera mintis. Šlapi plaukai yra patys pažeidžiamiausi, juos veikia net ir nežymūs temperatūrų svyravimai. Kaitri saulė, ar šaltis žiemą gali padaryti nepaprastą žalą Jūsų plaukams. Prieš einant į lauką, bent lengvai prapūskite ir nors šiek tiek pradžiovinkite plaukus džiovintuvu, kad jie kuo mažiau reaguotų į temperatūrų pokyčius.
Šie patarimai tinka kasdienei plaukų priežiūrai, tačiau, jei Jūsų kirpėjas ar kitas specialistas pritaikė specialiai Jums tinkančią rutiną, tuomet vadovaukitės ja, nes ta rutina bus pritaikyta būtent Jums individualiai.