JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Išaiškintas įdomus faktas apie tavo ir mamos ryšį

Išaiškintas įdomus faktas apie tavo ir mamos ryšį

Jei puikiai mokeisi (ar mokaisi) mokykloje, rinkai puikius balus univeristete ir gavai svajonių darbą, tuoj pat skambink mamai ir jai padėkok.

Sakysi, už didžiulį palaikymą ir motyvaciją? Ne tik už tai. Žurnalas Psychology Spot paskelbė tyrimą, kurio metu paaiškėjo, jog guvus protas – būtent mamos, o ne tėčio dovana. Anot psichologų grupės, atlikusios tyrimą, sugebėjimą greitai mąstyti, racionalumą ir gudrumą mes esame paveldėję iš savo artimiausio žmogaus – mamos.

Anot tyrėjų, tėčių genai lemiant intelektualumą yra beveik visiškai bereikšmiai, mat gudrumą nusakantys genai slypi X chromosomoje. Moteris turi dvi X chromosomas, o štai vyras – vieną X, kitą – Y chromosomą), todėl vienareikšmiškai gudriąsias savybes vaikas perims iš mamos.

Nors mamos protiniai gebėjimai iš tiesų turi įtakos mūsų intelektualumui ir profesiniam keliui, vis dėlto genai nėra vienintelis faktorius, nusakantis mūsų gudrumą. Tik 50 % mūsų intelekto sudaro genai, o likusi dalis yra aplinkos veiksniai. Prie to galima priskirti ir asmenines savybes, intuiciją, gebėjimą greitai orientuotis aplinkoje, emocionalumą, asmenybės tipus ir kita.

Todėl pasakymas obuolys nuo obels kuo puikiausiai tinka kalbant apie protinius mūsų gebėjimus. Mes iš brangiausiųjų mamų paveldėjame ne tik išskirtinius veido bruožus, figūros tipus, charakterio bruožus, bet ir intelektualumą. Dar viena priežastis mamas mylėti dar labiau, tiesa?

Mano išsaugoti straipsniai