JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Veido priežiūra rudens sezonu: 4 žingsnių programa

Veido priežiūra rudens sezonu: 4 žingsnių programa

Aknės suaktyvėjimas rudenį: priežastys ir ką daryti?

Rudenį itin padaugėja aknės paūmėjimo atvejų – tai vasaros „dovana“. Deja, meškos paslaugą sau padarė merginos ir moterys, kurios mėgino naikinti spuogus kaitindamosi saulėje ar soliariume ir nenaudojo saulės apsauginių kremų.

Kaip tinkamai prižiūrėti spuogų varginamą ir susigražinti sveiką ir gražią odą pasakoja prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birute Glodenienė.

Kodėl rudenį padaugėja spuogų?

„Aknė – lėtinė odos liga, kankinanti bene 80% paauglių ir nemažai suaugusių žmonių“ – teigia gydytoja B.Glodenienė. Įprasta manyti kad saulė pagerina odos būklę. Iš tiesų UV spinduliai pasausina odą. Tačiau veikiama saulės spindulių, oda pradeda „gintis“, storėti. Sustorėjus odai, sunkiau pasišalina riebalinės liaukutės išskiriami riebalai, susidaro palankios sąlygos daugintis bakterijoms ir taip prasideda uždegimas.

Vadinamasis „sprogimas“ (dar žinomas kaip rikošeto efektas) įvyksta rudenį. Tuo metu beveik neišvengiamai sulaukiama itin gausiai inkštirų, uždegiminių spuogų.

Ką daryti, jeigu po vasaros „užpuolė“ spuogai?

Gera žinia, kad ruduo, pasibaigus saulėtam laikotarpiui – idealus metas kosmetinėms procedūroms. Atlikite odos valymą pas profesionalą, naudokite valomąsias kaukes namuose. Sumažėjus saulės aktyvumui yra tinkamas laikas naudoti intensyvesnio poveikio priemones, pavyzdžiui – turinčias rūgščių.

Nepamirškite, kad pagrindinis ir svarbiausias žingsnis yra kruopščiai laikytis higienos: odą kasdien būtina prausti, valyti ir drėkinti – sako gydytoja Birutė Glodenienė. Be to, nemažą įtaką odos būklei turi mityba – subalansuotas, sveikas maistas ir pakankamas kiekis vandens. Aknę taip pat provokuoja stresas, todėl ja sergant savo pačių labui privalu rasti laiko atsipalaiduoti, išmokti streso atsikratymo technikų ir jas naudoti.

Pagrindiniai riebios, į aknę linkusios odos priežiūros žingsniai kiekvienai dienai

Rytas: svarbiausia – odos higiena

Veidą prausti rekomenduojama kasdien, ryte ir vakare. Ši svarbi taisyklė galioja visiems, ne tik toms ir tiems, kurie naudoja dekoratyvinę kosmetiką.
Kiekvienai, turinčiai aknę, gydytoja rekomenduoja vonios kambaryje turėti probleminei odai skirtą prausiklį ar micelinį valiklį. Pasirinkti priemones reikėtų pagal savo odos tipą.

Diena: rūpinamės odos apsauga

Dieną veidą svarbiausia apsaugoti nuo aplinkos poveikio – tam tinka drėkinantys, porų nekemšantys kremai. Jie turėtų reguliuoti riebalinių liaukų veiklą bei pristabdyti bakterijų dauginimąsi.
Norint maskuoti spuogelius, galima naudotis specialiu toniniu kremu. Tačiau itin svarbu – jie turi būti antibakteriniai, sukurti specialiai į aknę linkusiai odai. Tepdami paprastą toninį kremą tik užkimšite odos poras ir problemą dar labiau pagilinsite.
Jeigu yra itin skausmingų židinių, vertėtų naudoti intensyvesnes vietinio poveikio priemones.

Vakaras: metas intensyviai priežiūrai

Naktis – tinkamiausias laikas odai įsisavinti gydomąsias medžiagas ir sveikti. Naktiniai kremai įprastai turės didžiausią veikliųjų medžiagų koncentraciją, tad tikrai vertėtų tokias priemones naudoti.

Papildoma priežiūra

Kovoti su spuogais padeda ir papildomos odos priežiūros priemonės, todėl kelis kartus per savaitę rekomenduojama naudoti specialią kaukę arba neagresyvų, pilingo efektą turintį veido šveitiklį. Juos patariama naudoti 1-2 kartus per savaitę.
Atšalus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, naudojant odą sausinančius vaistus, rekomenduojama naudoti greitai drėgmę bei odos barjerą atstatantį kremą, sukurtą specialiai riebiai odai. Jis nekimš porų, suteiks matinį efektą.

Įprastai, nuosekliai laikantis priežiūros plano pastebimo efekto galima tikėtis jau po 4-6 savaičių. Reikia prisiminti kad aknė yra lėtinė odos liga, tad visuomet reikia nuoseklumo ir kantrybės.

Mano išsaugoti straipsniai