Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Mr. Jumbo pasakoja tikrąją Helovino istoriją (foto)

Jau kelerius metus spalio 31 –osios vakarą Lietuvos miestų ir miestelių gatvės virsta milžiniška zombių, raganų, vaiduoklių ir kitų negyvėlių diskoteka. Tą naktį prisikėlusios anapusinio pasaulio būtybės susimaišo su kaukėmis pasipuošusiais miestelėnais.

DELFI gatvė jau siuvasi Helovino kostiumą, o patarimų, kaip pasipuošti, lekia prašyti Lietuvos garsenybių. Kokia Helovino šventė scenos užkulisiuose, kaip žvaigždės mini šią jaunimo šėlsmo dieną? Ar jie švenčia Vėlines tradiciškai?

Pakalbinome renginių vedėją Justiną Antanaitį, atlikėjus Mr. Jumbo ir Fainą, kurie šią šventę mato iš scenos užkulisių, švenčia ir net žino tikrąją Helovino istoriją. Klausom!

DELFI gatvė: ar švenčiate Heloviną?

Justinas: pats švenčiu labai retai, tenka būti tą vakarą vakarėliuose, tiksliau gimtadieniuose, kaip žinia, tą vakarą savo gimtadienį švenčia Evelina Anusauskaitė. Tikrame Helovino vakarėlyje yra tekę lankytis senokai. Bet švęsti kaip švenčia daugelis man netenka, mat dažniausiai tenka dirbti.

Faina: anksčiau gal nežiūrėdavau į tai kaip į šventę, bet dabar jau pradedu ir pati ją švęsti (šypsosi).

Mr. Jumbo: per Heloviną visada koncertuoju, todėl negaliu jo švęsti.

DELFI gatvė: kaip švenčiate šią šventę?

Justinas: aš dirbu.

Faina: einu į klubą, kur vyksta Helovino vakarėlis. Bet turiu norą, pati surengti tokį vakarėlį.

DELFI gatvė: ar turite Helovino tradicijų?

Justinas: na, kadangi man reikia dažniausiai vesti renginius tokią naktį, tai tradicijos nuolatos keičiasi, tenka galvoti naujas pramogas, galvoti naujas atrakcijas ir kaip labiau įbauginti žmones (šypsosi).

Faina: tradicijų neturiu. Nebent – būti su kauke.

DELFI gatvė: ar daug laiko skiriate pasiruošti Helovino vakarėliui?

Justinas: tenka nemažai ruoštis, reikalauja daug pasiruošimo apranga, piešinys ant veido, atrakcijos ir t.t. Tai užima itin daug laiko.

Faina: priklauso nuo to, kokią kaukę turiu, ar reikia darytis makiažą, ar kaukė uždengia visą veidą.

DELFI gatvė: ar kaukę greitai išsirenkate?

Justinas: teisybę pasakius, laiko užtrunka tikrai nemažai, mat kiekvieną kartą aš nesidedu kaukės ant veido, o stengiuosi, kad veidą puoštu piešinys.

Faina: dar šiemet jos neišsirinkau, tikiuosi dar spėsiu ją išsirinkti (šypsosi).

DELFI gatvė: prisiminkite įsimintiniausią Heloviną.

Justinas: vieną kartą teko vesti privatų vakarėlį, kuriame man teko pradėti pasirodymą karste ir jį pabaigti karste.

Visiems buvo tikras šokas, kai į salę buvo tamsoje įvežtas karstas ir aš iš jo išlipau, tikrai ne vienas vakarėlio dalyvis buvo labai nustebęs ir išsigandęs. Ir buvo įdomiausia buvo tai, kai pasirodymas eina į pabaigą, užsitraukia uždanga, šokėjai skubėdami užtrenkia karstą ir netyčia užsifiksuoja užkabinimas, kuris saugo nuo atidarymo.

Jau turėjo prasidėti antra pasirodymo dalis, kai karstą atidaro, o ten nieko nėra ir guldo kitą žmogų, o gavosi taip: jį atidaro, o aš guliu ten. T šokėjams buvo toks šokas, kad vienas šokėjas nualpo (šypsosi).

Faina: prieš kelerius metus buvo Helovino vakarėlis pas draugę sode. Buvo tikrai smagus vakarėlis su daug „baisuoklių“.

Mr.Jumbo: prieš kelerius metus, sugalvojome su draugais į vieną Kauno barą nueiti pasiausti… Nenorėjau prašmatnių kaukių, tiesiog susiradau pirato skrybėlę, skarelę, nudriskusius odinius rūbus, ilgaaulius batus ir nuėjome pasisėdėti, išgerti alaus. O vakaro pabaigoje sužinojau, kad man atiteko prizas už geriausią kostiumą.

DELFI gatvė: ar Helovinas nekeičia lietuviškų švenčių tradicijų?

Justinas: nemanau, kad „išstumia“ tradicines šventes, tai yra daugiau komercinė šventė, skirta naktiniams klubams, kurie turi puikią progą klientams surengti teminį vakarėlį. O apskritai, manau, kad kuo daugiau švenčių yra, tuo geriau mums.

Mr. Jumbo: jeigu snobiškai žiūrėtume pro pirštus, tai tikrai keičia. Bet jei dar yra žmonių, kuriems Helovinas yra autentiška, gilias tradicijas turinti keltų kultūros šventė, o ne Kalėdas ar Šv.Valentino dieną komerciniu požiūriu baigianti pasivyti, populistinė verslininkų „šventė” darbo liaudžiai, tai man labai džiugu.

Prisiminus ne tokius jau senus laikus be Helovino, turėdavome tylų, šiek tiek vėjuotą lietuviško rudens vakarą su tūkstančiais žvakelių tolumoje, verčiantį apmastyti, kas aš, kas tu, kas mes, iš kur mes ir kur mes nukeliausime. Prisiminti visus, kurie atėjo ir išėjo.

Dabar gi, be „būtinosios” Kinijoje „prištampuotos“ atributikos, pilnos visuose prekybos centruose, matome maskaradą dėl maskarado. O ar visi žino, jog maskuotis kaukėmis, Helovino naktį reikia tam jog, anot keltų tikėjimo, atgiję mirusieji jus palaikytų saviškiais ir nepadarytų nieko blogo. Bet vyksta toks žaidimas, kokį matome, ir žmonių teisė, tai rinktis ar nesirinkti. Kita vertus, kas kaip moka, tas taip šoka, o pasilinksminti – visada smagu (šypsosi).

DELFI gatvė: kaip patartumėte jaunimui atšvęsti Heloviną?

Justinas: iš tikro geriausia tokius vakarėlius yra švęsti savo aplinkoje, surasti tinkamą aplinką, kurią galima išpuošti labai originaliai ir susikviesti draugus, padaryti teminį vakarėlį, su daugybe pramogų. Tokio tipo šventė man atrodo bus tinkamiausia jums ir jūsų draugams.

Faina: jaunimui siūlyčiau pasidaryti kuo originalesnę kaukę, surinkti visus draugus ir pasidaryti smagų, šiltą vakarėlį draugų rate.

Mr.Jumbo: patariu, ne tik savo, bet ir kitų malonumui pasidomėti papročiais, istorija, kultūra. Tada viskas įgyja kitą prasmę ir daiktus jau galime vadinti savo vardais. Be abejonės, švenčiant linkiu nepiktnaudžiauti svaigalais, saugant ne tik savo, bet ir visų kitų sveikatą ir gerovę.

Mano išsaugoti straipsniai