Pradžia – sunki
Jurgis tvirtina, kad kalbėti apie tai, kaip prasidėjo jo muzikanto karjera, yra labai sunku, bet vieną dalyką jis tikrai prisimena: žengti pirmąjį žingsnį buvo tikrai labai nelengva.
“Tada buvo sunku… Liko tik tikėti savimi. Buvo momentų, kai net pats nežinojai, ar tikrai savimi tikiu, ar esu tik “durnai” užsispyręs. Net dabar sunkiausia yra pačiam įsitikinti ir kitus įtikinti, jog tai, ką darai, yra kažkiek vertinga”,- teigė Jurgis.
Dainininkas prisimena, kad šeima į jo karjerą žiūrėjo labai kritiškai, manė, kad jis “perspektyvus “bachūras” durnai prašvaistęs šviesią ateitį”.
Reikėjo įrodyti, kad tai, ką jis daro, yra taip pat perspektyvu.
Grupės InCulto egzistavimo pradžia nebuvo lengva. “Visi prisidėję prie naujo projekto – svaigsta. Kai kurie galvoja apie pinigus, kiti apie merginas, dar kiti apie ”tūsus”, ir pan. Pamažu visos tos iliuzijos, vaikiškos ambicijos ir pradinės fantazijos išnyko. Liko tik tai, kas iš tikro yra – muzikinis sumanymas”,- sakė grupės atlikėjas Jurgis.
Nors ir sunku kurti bei judėti į priekį, InCulto solistas tiki, kad visą laiką jo užnugarį saugos draugai, kiti grupės nariai, kurie, kaip sako Jurgis, “kuria muziką, gimstančią iš tikros meilės scenai ir noro leisti publikai gerai praleisti laiką. “.
Muzika ir gerbėjai – įvairūs
Kiekvienas žino, kad grojant InCulto neįsijausti sunku. Ši muzika – tai “funk” bei modernaus įvairių kultūrų muzikos stilių mišinys, į kurį įsipina nemažai “electro” garsų.
Pats Jurgis teigia, kad konkretaus InCulto muzikos stiliaus pavadinimo – negali būti:
”Protingas popsas? Turtinga šokių muzika? Post-modernus club-rock? Mes darom tai, kas mus ir kitus stimuliuoja.”
Būtent tokia stilių maišalynė ir suteikia grupei galimybę sudominti įvairaus amžiaus gerbėjus:
”Skirtingi žmonės randa skirtingų dalykų toje pačioje muzikoje. Džiaugiuosi, kai per tą patį vakarėlį pašoka ir 70-metė bobutė, ir 3 metų berniukas, suaugęs vyras pareiškia pagarbą, 14-metė prašo autografo, o 30-ies metų moteriškė siunčia oro bučinius iš publikos”,- sako Jurgis.
Daugelis grupės gerbėjų ir šiaip ”prijaučiančių” tokiai muzikai jau gana seniai pasigenda viešų InCulto pasirodymų. To priežastis labai paprasta : InCulto muzikantai pavargo ir pasiėmė atostogas.
Į tokį milžinišką krūvį, kokį turėjo atlaikyti šie vaikinai, tikrai būtų sunku nekreipti dėmesio. Per paskutinius kelius metus InCulto turėjo daugiau kaip 400 koncertų, koncertų programa pradeda atsibosti ir patiems atlikėjams.
“Visi buvome gerokai “prisvilę”… Reikėjo duoti žmonėms nuo mūsų pailsėti. Kai neturi, ko pasakyti – geriau tylėti. Dabar visas pastangas skiriam naujam albumui. Kai bus pabaigtas, išlįsim iš savo urvo“,- aiškino Jurgis.
Apie Lietuvos “žvaigždes”…
Klausimas apie tai, ar jis save galėtų vadinti žvaigžde, Jurgiui atrodo gana juokingas. kai kurie žmonės, kuriuos daugelis laiko žvaigždėmis ar savo idealais, yra neverti to. Daugelis ”žvaigždūnų” yra tokie pat paprasti žmonės kaip ir visi kiti.
”Netikiu žvaigždėmis. Visi esam tiesog žmonės. Taipogi ”bezdam” kartas nuo karto. Žmogus turi buti gan arogantiškas, gal net truputi bukas, kad save vadintų žvaigžde Lietuvoje. Lietuvoje yra daug “žiauriai fainų” ir talentingų žmonių, dirbančių ir TV, ir teatre, muzikoje, kine ir panašiai… Manau, nei vienas iš jų savęs nelaiko žvaigžde.”
Kartais Jurgis giriasi esąs žvaigžde, tačiau tik būdamas užsienyje.
”Visa tai skamba taip: “I’m a rock star in Lithuania. I’m very popular. Do you want my autograph?”,- juokėsi InCulto lyderis.
Tuo tarpu paklausus, ar įmanoma Lietuvos masto žvaigždėms konkuruoti su Europos atlikėjais, Jurgis labai nuodugniai ir sąžiningai “sudaro” sąrašiuką kodėl “ne”:
”Būtų gerokai lengviau konkuruoti Europoje, jeigu Lietuvoje sąlygos muzikantams būtų nors kiek geresnės. Galiu paminėti, kas Lietuvoje su muzika yra BLOGAI:
– mokame save pateikti pigiai: daug kas vis prašo pagroti su fonograma;
– pagrindinems Lietuvos radijo stotims pelnas svarbesnis už muziką;
– mokame muziką kurti greitai – albumai dažniausiai ”iškepami” per savaitę;
– TV kanalams melodrama svarbesnė už muziką;
– mokame pagaminti pigius video klipus, kuriuos gėda rodyti net per regionines televizijas”.
Nors ir atrodo, kad situacija kol kas yra be šviesesnių perspektyvų, Jurgis pažymėjo, kad Lietuvoje yra jaunų bei labai kokybišką muziką grojančių muzikantų. Tačiau kol kas jie nebus pripažinti, tol jie negalės kelti Lietuvos muzikos lygio Europoje.
Gerbėjai ir Eurovizija
Keista pasirodė tai, kad Lietuvą “krečianti” Eurovizijos karštinė visiškai nepalietė InCulto lyderio. Jurgis net nėra girdėjęs šių metų Eurovizinės dainos.
”Mėgstu komplimentus, visada dalinu autografus, kai kažkas paprašo, atsakineju į klausimus ir bandau visiems įrodyti, jog esu tikrai ”normalus bachūras”. Jeigu toks standartinis ”lūzeris” be talento, kaip aš, gali vadinti save 3-ios kategorijos žvaigžde Lietuvoje ir uždirbti iš muzikos, tada Jūs, ko gero, galite tapti prezidentu”,- atsakinėjo Jurgis.