JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Vilniuje atidaryta virtualios realybės patirčių paroda (LAIMĖK BILIETUS!)

Vilniuje atidaryta virtualios realybės patirčių paroda (LAIMĖK BILIETUS!)

Kovo 1 d. Vilniaus „Akropolyje“ duris atvėrė virtualios realybės paroda, kurioje per valandą galėsite išbandyti net 10 skirtingų virtualios realybės patirčių. Anot organizatorių, vienos labiau pritaikytos vyresniems, kitos – kaip kad burtų mokykla, labiau patiks moksleiviams.

PANELĖ šiandien išbandė virtualias pramogas, kviečia ir tave! Šio straipsnio komentaruose rašyk žodį NORIU – tau ir tavo draugei/-ui padovanosime bilietus!

Telekomunikacijų sprendimus užsienio kompanijoms kuriančios bendrovės „Telesoftas“ darbuotojai kartu su KTU Informatikos fakulteto mokslininkais ir žaidimų kūrimo studija „SneakyBox” sukūrė vienus pirmųjų lietuviškų virtualios realybės simuliatorių, o kovo 1-ąją dieną kartu su parodų ir kongresų centru „Litexpo“ bei „Elektromarkt“ Vilniaus „Akropolyje“ pristato didžiausią Baltijos šalyse virtualios realybės patirčių parodą.

„Virtuali realybė sparčiai skverbiasi į mūsų kasdienybę. Ir tai nėra tik pramogos – virtuali realybė jau atėjo į mokyklas ir universitetus, ją išbando sportininkai ir treneriai, joje mokosi specialiųjų pajėgų kariai ir avarijas gamyklose likviduojantys specialistai, įgūdžius lavina medikai. Parodos dalyviai galės pasinerti į virtualios realybės patirtis, išbandyti tai, su kuo kasdien susiduria šių profesijų atstovai. Manau, tobulėjant technologijoms, per keletą metų stebėsime didžiulį virtualios realybės proveržį įvairiose srityse“, – sako bendrovės „Telesoftas“ verslo plėtros direktorius Vytas Taujanskas.

Sumanymas surengti didžiausią regione virtualios realybės patirčių parodą, pasak „Litexpo“ generalinio direktoriaus Mindaugo Rutkausko, gimė norint kuo didesnei grupei žmonių rytojaus technologijas pristatyti jau šiandien.

„Parodai atrinkome labai įvairias patirtis – nuo atrakcionų parkų žaidimų iki kosmosą padedančios pažinti virtualios patirties, nuo Lietuvoje kurtų parasparnio valdymo ar irklavimo simuliatorių iki į virtualią erdvę perkeltų populiarių žaidimų. Taip pat pirmą kartą pristatysime Lietuvoje kuriamą visiškai naują virtualios realybės potyrį „Hurl“ – galvosūkių žaidimą, kuriame visos kliūtys įveikiamos tiesiog mėtant kamuolį.

Tad virtualios realybės pasaulyje netikėtos patirtys laukia ir tų, kurie tik pirmą kartą išbandys virtualios realybės technologijas, ir tiems, kas jau žino, kas tai yra“, – sako M. Rutkauskas.

Kovo 1 d. Vilniaus „Akropolyje“ duris atvėrusios virtualios realybės parodoje lankytojai per valandą galės išbandyti 10 skirtingų virtualios realybės patirčių.

Parodos organizatoriai pasakoja, kad lankytojų „Akropolyje“ lauks trijų skirtingų lygių pramogos – nuo parasparnio pilotavimo ir irklavimo su olimpiniu vicečempionu iki galimybės tapti kosmoso piratu, pilies gynėju ar futbolo vartininku.

„Dalis virtualios realybės patirčių sukurta Lietuvoje – pavyzdžiui parasparnį reikės ne tik suvaldyti, bet ir nutupdyti ant Kauno technologijos universiteto stogo, irklavimo simuliatorius leis palenktyniauti Trakų Galvės ežere.

Kitos patirtys, kurias pristatome parodoje, yra kurtos užsienyje. Vienos labiau pritaikytos vyresniems, kitos – kaip kad burtų mokykla, labiau patiks moksleiviams“, – apie virtualios realybės patirčių parodą pasakoja V. Taujanskas.

Paroda Vilniaus „Akropolyje“ veiks nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d.

Mano išsaugoti straipsniai