NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Orijus Gasanovas apie socialines medijas: „Socialiniai tinklai yra ir ginklas

Orijus Gasanovas apie socialines medijas: „Socialiniai tinklai yra ir ginklas, ir tribūna“

Socialiniai tinklai keičia ne tik mūsų kasdienio, bet ir profesinio gyvenimo įpročius. Vienose veiklose jų įtaka juntama silpniau, kitose, ypatingai žurnalistikoje, be socialinių tinklų šiandien praktiškai nebeįmanoma išsiversti. Žurnalistas ir daugiau nei 100 tūkst. sekėjų „Instagram“ turintis Orijus Gasanovas sako, kad socialiniai tinklai yra ir ginklas, ir tribūna vienu metu.

Praėjusią savaitę „Šiuolaikinio meno centre“ vykusiame „Samsung“ inicijuoto skaitmeninių įgūdžių lavinimo projekto „Skaitmeninis moksleivio IQ“ uždarymo renginyje, O. Gasanovas su gimnazistais dalinosi savo patirtimi ir istorijomis.

Kalbėdamas apie socialinius tinklus žurnalistas neslėpė, kad juose praleidžia praktiškai visą savo laiką. Būtent ten jis sužino visas svarbiausias pasaulio naujienas.

„Nuo tada, kai atsikeliu iki kol baigiasi mano diena, aš nuolat tikrinu socialinius tinklus. Būtent „Instagram“ ir kituose tinkluose sužinau pagrindines naujienas, nes kai kas nors nutinka pasaulyje, žmonės čia apie tai praneša kur kas greičiau, nei naujienų portalai“, – kalbėjo O. Gasanovas.

View this post on Instagram

Izraelyje dar ne pliažinis sezonas. Ashdodo pakrantėje tyla ir ramybė. Bet lydėti jūroje skęstančią saulę galima ištisus metus. Grožis nei kiek ne mažesnis. #Ashdod #Israel #beach #Sunset #sea #sun #wintertime

A post shared by Orijus Gasanovas (@orijusg) on

Rudenį visus Lietuvos moksleivius pakvietusi sukurti pirmąsias skaitmeninio etiketo taisykles, renginio metu „Skaitmeninis moksleivio IQ“ komanda apdovanojo kūrybingiausius jaunuolius, dalyvavusius paskelbtame konkurse. Iš visų moksleivių darbų išrinktų dešimties taisyklių, ypač daug dėmesio susilaukė tokios temos, kaip mandagus bendravimas, pagarba kitam ir patyčios internete.

Pats O. Gasanovas moksleiviams pasakojo nesusilaukiantis itin piktų žinučių socialiniuose tinkluose. Atvirkščiai, paskelbęs vieną įrašą, jis ne tik surado darbą atleistam kiemsargiui, bet į tai atkreipė ir visos žiniasklaidos dėmesį.

„Socialinius tinklus verta naudoti geram tikslui. Tai kaip tam tikras ginklas, tribūna, kuri leidžia garsiai kalbėti. Čia galima pasidalinti įvairiausiomis patirtimis ir į kažką atkreipti visuomenės dėmesį. Anksčiau žmonės tyliai pasikalbėdavo tarpusavyje, dabar, matydami neteisybę, tarkime, miesto lygiu, jie parašo įrašą socialiniame tinkle, kur gali pasiekti ir miesto merą ar kitus atsakingus žmones. Kuo daugiau atsakingai naudojamos skaitmeninės erdvės, tuo labiau tai padeda visuomenei augti“, – sakė O. Gasanovas.

View this post on Instagram

Prieš mėnesį Kanadoje grožejausi įspūdingai nusidažiusiais medžiais, o dabar Emyratų dykumoje neįmanoma atsigrožėti vakariniu dangumi. Gamta kuria pačias gražiausias spalva, kaip kokio dailininko nuspalvinta. #Sunset #blueandpink #Sky #desert #Dubai #uae

A post shared by Orijus Gasanovas (@orijusg) on

Žurnalistas taip pat ragino moksleivius pagalvoti apie turinį, kuriuo jie dalinasi viešojoje erdvėje. Anot O. Gasanovo, tai daug pasako ir apie patį žmogų.

„Aš pats sąmoningai atsirenku informaciją, kuria manau, kad verta dalintis su savo sekėjais. Mėgstu stebėti, kaip skirtingu paros metu skiriasi į socialinius tinklus keliamas turinys. Dieną ten galima pasisemti kūrybinių idėjų, kažką sužinoti, o penktadienio vakarais išvysti daug įvairių intrigų“, – juokėsi jis.

Paklaustas, kaip socialiniai tinklai prisideda prie jo darbo, O. Gasanovas be greitai prieinamų naujienų išskyrė ir palengvėjusias laidų pašnekovų paieškas.

„Kai prieš aštuonerius metus prasidėjo laida „Emigrantai“, norėdamas surasti užsienyje gyvenantį lietuvį turėdavau skambinti į įvairias bendruomenes, bandyti pašnekovus susirasti per aplinkinius, darbovietes, giminaičius. Dabar viskas lengviau, nes žmonės man rašo patys. Užtenka tik pasakyti, kur planuoju vykti“, – pasakojo žurnalistas.

Mano išsaugoti straipsniai